Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

regularne posiłki

43 minut temu

dieta organizacja

57 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

evra - opinie i spostrzeżenia

18 kwi 2013 - 18:38:36

Hej dziewczyny :) trochę jestem zła.. ale po kolei. Przez 3 lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Bez odczuwalnych skutków ubocznych, jednak w badaniu krwi miesiąc temu wyszedł mi minimalnie podwyższony fibrynogen. W efekcie ginekolog przepisała mi plastry evra na 3 miesiące, żeby sprawdzić czy przy ich stosowaniu fibrynogen spadnie. No i jestem zła. Bardzo lubiłam moje tabletki, a teraz muszę z nich zrezygnować.
Mam bardzo bolesne miesiączki - to główny powód przyjmowania hormonów bo one mi bardzo zmniejszają bóle menstruacyjne. Boję się, że teraz przy plastrach juz takiego efektu nie będzie, a uwierzcie, że wtedy nie jestem zdolna do funkcjonowania. Poza tym obawiam się jakiś dodatkowych skutków ubocznych i jakoś wcale mnie nie cieszy perspektywa ciała obklejonego plastrem. Zwłaszcza teraz, jak idzie lato i wiadomo - plażowanie.

Używacie plastrów? Jesteście zadowolone? Gdzie je przyklejacie żeby nie były widoczne i się nie odklejały?
nikt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-20 19:18 przez nicolenkaa.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:36:31

ja brałam je kiedyś i byłam zadowolona :) teraz spodziewam się potomka :DD

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:46:29

a gdzie je przyklejałaś? Jakoś nie wiem.. boję się że wybiorę złe miejsce(w sensie za wysoko czy za nisko odpowiedniego) i źle się będzie wchłaniać a przez to nie będą działać :D

czy można je przykleić na pośladku, ale nie tak wysoko jak to pokazują tylko pod linią kości biodrowych? (żeby nie wystawały spod majtek)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-22 17:46 przez nicolenkaa.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:51:40

właściwie wszędzie możesz je naklejać, poza biustem. Nigdy się jakoś nie skupiałam na miejscach z ulotki:P osobiście wolę na łopatce, lub brzuchu :)

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 17:58:09

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-23 18:52 przez a_witczak22.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 18:07:20

Ja już używam ponad rok i w życiu nie zamieniła bym je na tabletki !!!! wygodniejsze i nie trzeba pamiętać codziennie o nich . Po za tym gadasz głupoty że po plastry działają słabiej ,sama okropnie przechodziłam okres , odkąd używam evre jak ręką odjął

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:40:36

Cytat
gonix
Ja już używam ponad rok i w życiu nie zamieniła bym je na tabletki !!!! wygodniejsze i nie trzeba pamiętać codziennie o nich . Po za tym gadasz głupoty że po plastry działają słabiej ,sama okropnie przechodziłam okres , odkąd używam evre jak ręką odjął

nie mówię, że działają słabiej, bo jeszcze tego nie wiem. Po prostu się boję, że będą działały słabiej jeśli chodzi o te bóle :) no ale skoro wam pomagały, to mam nadzieję, że ja też będę mogła dzięki nim dalej normalnie funkcjonować :)
a to jak to jest z tymi miejscami? jak chciałabym go przykleić np. na pośladku to może być pośladek obojętnie gdzie? W sensie, np niżej bardziej nad udem? Czy właśnie tylko u góry? Bo nie chcę żeby się po miesiącu okazało, że przyklejałam w jakimś złym miejscu i nie działały :D

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:43:47

ja przyklejałam na lędzwiach, na ramionach i na łopatkach.. co do plastrów to strasznie po nich przytyłam;/ to chyba jedyny mankament i z antybiotykiem równoczesnie wyiotowałam

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:45:46

ja trochę przytyłam po tabletkach, ale na dobre mi to wyszło, bo byłam wieszakiem :) zobaczymy jak plastry na mnie zadziałają w tej kwestii :)

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 20:46:39

Byłam mega zadowolona. Stosowałam rok. Przyklejałam na tyłku bądź pod pachą (niżej). Przeżyłam z nimi lato i było super. Też mam problemy z bólami, chodzę po suficie. Gdy ich używałam nie był tak nasilony ból.

evra - opinie i spostrzeżenia

22 kwi 2013 - 21:22:50

ja używam Evry juz jakis czas i jestem bardzo zadowolona, okresów nie mam juz tak bolących jak miałam i sa wygodne w uzytkowaniu, nie zamieniłabym ich na tabletki

evra - opinie i spostrzeżenia

23 kwi 2013 - 20:27:48

ja od maja ubieglego roku uzywam plastrow i osobiscie nie zamienilabym je na tabletki, nie mam skutkow ubocnych no poza tym, ze urosly mi piersi i przytylam pare kg :) tez mam bolesne miesiaczki, ale w moim przypadku plastry nie pomogly jesli chodzi o bol, pomogly za to przy ilosci krwawienia.
A i na poczatku przyklejalam plaster na ramionach, teraz na boku biodra :)

evra - opinie i spostrzeżenia

23 kwi 2013 - 20:34:51

Ja używam tych plastrów od ponad pół roku i jestem zadowolona. Jest o wiele większy komfort, niż przy tabletkach, przyklejasz plaster raz na tydzień i po kłopocie. Plastry są o tyle lepsze od tabletek, iż nie obciążają wątroby. Plaster tylko raz się mi odkleił. Denerwujący jest klej, który odchodzi od plastra i tworzy taką brzydką obwódkę dookoła niego. Co do efektów ubocznych to trochę przytyłam i raz przez tydzień miałam jakieś dziwne nastroje, płakałam bez powodu, ale na szczęście mi przeszło i nie wróciło.

evra - opinie i spostrzeżenia

23 kwi 2013 - 21:03:00

super. Cieszę się, że w sumie wszystkie jesteście zadowolone :) mam nadzieję, że ja tak samo jak wy polubię plastry :)

evra - opinie i spostrzeżenia

26 kwi 2013 - 21:01:23

Mam pytanie dziewczyny a jak się jest przeziebionym i ma się alergie. to plaster nie działa ? czy to nie ma nic wspólnego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

infekcja pochwy?