Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:44:40

mam do was pytanie, ostatnio byłam u ginekologa w sprawie tabletek antykoncepcyjnych :) I tu zwracam się z pytaniem do pań, które stosują antykoncepcje, otóż pani doktor zaleciła mi badanie wątroby przed zażyciem pierwszej tabletki :) i moje pytanie brzmi czy jest to konieczne czy wy także robiłyście to badanie? :)

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:47:58

skoro Ci je zaleciła to konieczne. Nic ci się nie stanie jak zrobisz, wręcz przeciwne. Bardzo mądry lekarz,że przepisuje ci badania dopiero potem receptę.

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:49:31

Nie jest konieczne, ale lekarz bardzo dobry skoro zleca takie badanie...

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:51:26

nie konieczne ale powinno się takie badanie wykonać i ogólne badanie krwi bo tabsy niezbyt dobrze działają na wątrobę zresztą jak każdy lek

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:53:34

ja wziełam ostatnio plkastry antykoncepcyjne , nie zabardzo wierzyłam w ich działanie ,ale miałaM Problemy z choromonami i okresem i dzięki plastrom wszystko mi sie ładnie uregulowało ,okres jest ,antykoncepcja jest i nie niszczy innych organów

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:54:12

Ja biorę tabletki już prawie 10 lat i ani razu mój lekarz mi nie zlecił takiego badania więc twój lekarz jest super i zrób te badania:)

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 09:59:42

no lekarz bardzo fajny, to byl mój pierwszy raz u ginekologa i nawet się nie kępowałam bo pani była super, receptę mi zapisała, ale powiedziała żebym zrobiła badania, ale pytałam niektórych koleżanek i mówiły że też miały to zalecane ale nie robiły badania i nie ma żadnych minusów tego :)

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:00:49

ja zrobiłam na własną rękę i nie żałuję, a Tobie lekarz zaleca i sie pytasz na Szafie czy trzeba? ;o

ehh, jasne że rób nawet się nie zastanawiaj
próby wątrobowe, zrób jeszcze krzepliwość i najlepiej poziom hormornów

Cytat
kobieta94
no lekarz bardzo fajny, to byl mój pierwszy raz u ginekologa i nawet się nie kępowałam bo pani była super, receptę mi zapisała, ale powiedziała żebym zrobiła badania, ale pytałam niektórych koleżanek i mówiły że też miały to zalecane ale nie robiły badania i nie ma żadnych minusów tego :)

no jasne, 9999 dziewczyn nie będzie miało żadnych minusów a jedną zabije nie wykryta w porę zakrzepica;]
nie lepiej mieć pewność, że nie ma przeciwskazań do brania i mieć święty spokój? na zdrowiu nie warto oszczędzać, bo potem płacz jak coś już się stanie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 10:04 przez whatsername87.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:02:12

to,że twoje koleżanki nie robiły nie znaczy, że ty też masz być równie głupia.Tabletki jak to tabletki działają źle na wątrobę, wiec jeżeli byś miała coś z nią nie tak to mogłyby Ci problemów narobić. To,że ktoś nie ma skutków ubocznych nie znaczy,że ty też mieć nie będziesz. Każdy organizm jest inny.

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:03:38

Cytat
claudyn
Nie jest konieczne, ale lekarz bardzo dobry skoro zleca takie badanie...

Dokładnie. Mnie żaden lekarz nawet nie zapytał o takie badanie,zrobiłam sobie na własną rękę:)
Nie słuchaj koleżanek,tylko zadbaj o własne zdrowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 10:04 przez Amelia_25.

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:05:04

ok dziękuje za pomoc :)

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:09:41

Ja nie robilam i zyje, ale dobrze zrobic badanie ;)

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:11:56

Ja miałam jedynie morfologie :) jak zobaczyła wyniki to mi przepisała tabletki jaz

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:12:09

Konieczne nie jest, ale równiez uważam, że bardzo dobrze, że masz zlecone to badanie!! W ten sposób lekarka dobierze tabletki typowo "pod Ciebie", a nie jak leci. Tak więc zbadaj się i wróc do lekarza, na pewno wybierze tabsy odpowiednie dla Ciebie i Twojego organizmu ;)

tabletki antykoncepcyjne

30 sty 2013 - 10:17:41

ja dopieor po 7 latach, gdy poszłam do innej ginekolog zapytałam się o takie badania a tak to żadnych badań mi wcześniej nie robili :) a jestem już na anty 7 lat i z ciekawości czekam na te badania :) poza tym u mnie dobierali na zasadzie prób i błędów antykoncepcję przez co przytyłam a tak może w końcu znajdę coś dla siebie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nieregulanie doradźcie