Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:22:41

Witam. Po opóźnionej o miesiąc miesiączce i 2 negatywnych testach ciążowych trafiłam do ginekologa...
Nie będę się rozpisywać, w każdym razie na usg wykrył guz torbielowato - lity w lewym jajniku o wielkości ok 2,5 x 2,2 cm :((

Dostałam skierowanie do poradni, dzisiaj się zarejestrowałam wizyta dopiero... 22 stycznia :(
Wykańczam się psychicznie, mam dopiero 23 lata i jestem przerażona, nie wyobrażam sobie, gdybym miała być później niepłodna ;(

Może któraś z Was/Waszych koleżanek/Rodzina miała podobny przypadkek i wie 'z czym to się je' :(?

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:30:03

moja mama miała torbiela na jajniku. Nie wiem czy to jest to samo co Ty masz, ale w jej przypadku, po usunieciu tego torbiela nie mogła miec juz dzieci . ; <

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:30:55

Oj nie wiem...w necie nic nie ma na ten temat? Poszukaj może...Ale jakiś medycznych najlepiej co byś się bzdur nie naczytała...współczuje bardzo..3maj się!

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:33:40

Rok temu wykryto u mnie torbiel. chodziłam na kontrole czy się nie powiększa, ginekolog stwierdziła tylko że to tak szybko nie rośnie i nie muszę przychodzić co 2 mies. minął rok i poszłam na kontrole, torbieli nie ma o dziwo , za to jest jakaś zmiana na jajniku, sama ginekolog nie wiedziała co to jest. Pobrała mi cytologię podczas której zaczęłam mocno krwawic. Mam przyjść 24 stycznia po wyniki i do kontroli. Mam 24 lata i wkręcam sobie niestworzone historie ( już widzę siebie w trumnie, albo jak wycinają mi jajniki i nie mogę miec dzieci), ale moje geny są szczególnie narażone na nowotwór bo 90% zgonów w mojej rodzinie jest spowodowanych rakiem (rak płuc, krtani, piersi, nawet jelita grubego ) . Jestem dobrej myśli jednak, bo wiem że takie dołowanie w niczym mi nie pomoże.

U Ciebie pewnie też będzie wszystko ok, nie martw się na zapas, bądź dobrej myśli a wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 00:35 przez Valentynka.

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:33:57

ja mialam torbiel na jajniku. Udalo sie go wyleczyc.

Nie poddawaj sie, jezeli mam CI poradzic nie idz z kasy ale prywatnie. zaplacisz swoje ale przyjmna Cie duzo szybciej

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:36:25

Torbiel to nie to samo, co ten guz -_- usuną i będzie ok + jest jeszcze drugi jajnik.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 1/5

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:42:13

Ja miałam torbiel 4cm średnicy. Po dwóch miesiączach wstrzymywania owulacji znikł. A teraz po ośmiu miesiacach wrócił. Trzeba się pilnować bo może się skończyć operacją.
Ale baaardzo dużo kobiet ma torbiele i są niegroźne. Nie ma się co denerwować, pewnie skończy się na lekach.

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:53:17

Moja kumpela w wieku 17 lat miała torbiel wielkości mandarynki i znikł:)Tak po prostu,a raka miała jej babcia-złośliwego,jej mama,ale ten był łagodny.Moja kumpela była przerażona,to jakiś cud,ale mama chodziła na pielgrzymki w jej intencji.Nie jestem wierząca,nie wierzę,że to `ręka Boga`,chcę tylko napisać,że wszystko jest możliwe,torbiel,to nie od razu coś strasznego,guz,to nie rak itd.Nie łam się,jesteś młoda,wszystko może się unormować,3mam kciuki,nie myśl w ten sposób i nie zadręczaj się,to nie wyrok.

Guz jajnika

12 sty 2013 - 00:55:29

Dziękuję bardzo tak czy siak za odpowiedzi, same wiecie, że są podtrzymujące na duchu, heh ;)

Trzymam za Was też kciuki !!

Guz jajnika

12 sty 2013 - 01:02:23

U mojej 18 letniej koleżanki to wykryto, usunięto i jest wszystko okej :)

Guz jajnika

12 sty 2013 - 01:16:12

współczuję :( ytrzymaj się !

Guz jajnika

12 sty 2013 - 14:13:57

Może któraś jeszcze ma ochotę się wypowiedzieć?

Guz jajnika

12 sty 2013 - 14:18:47

Nic się nie martw nie jest duży i z nazwy wynika że jest to torbiel a one bardzo często znikają/da się wyleczyć! Najważniejsze abyś trafiła do dobrego ginekologa i pewnie hormonalnie Cie wyleczy. Znam przypadek gdzie kobieta miała i ją nastraszyli że trzeba wycinać i takie tam, a trafiła do innego lekarza, pobrała tabletki i z guzka ani śladu.

Guz jajnika

12 sty 2013 - 14:22:15

Ja miałam na obydwu jajnikach , nie dostałam skierowania na usunięcie tylko leczono mnie hormonalnie , zniknęły .
Lekarka mówiła że w młodym wieku to normalne i dzieci będę mieć ;)

Guz jajnika

12 sty 2013 - 14:23:05

Nie ma co się stresować, koleżanka miała na obydwu jajnikach, jeden ma usunięty w 95% a tą drugą udało się wyciąć nie naruszając jajnika. Teraz ma już synka i drugie w drodze.

Będzie dobrze!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PIERWSZY RAZ