Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Witam. czy są tu jakies kobitki które mają bardzo bolące miesiączki?
Moje są nie do zniesienia, bez tabletek po prostu nie byłabym w stanie normalnie funkcjonowac, dziennie nawet 3 - 4 tabletek:( gdyz szybko przestają działać. Koszmar jakiś.
Jakie stosujecie tabletki, które działają dłuzej i zwalczają ten koszmarny ból??? Tylko od razu mówie nie proponujcie jakis okładów, ciepłych kąpieli, itp. bo na mnie to nie działa niestety:(.

zweryfikowana
Posty: 2.932
Ostrzeżenia: 1/5

idź do ginekologa. silne bóle menstruacyjne nie są normalne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 20:01 przez truskawkowabuba.

Moja koleżanka tak miała, poszła do lekarza i dostała tabletki, po których jej lepiej.

Cytat
truskawkowabuba
idź do ginekologa.
byłam i stwierdził ze tak po prostu mam:)

Też czasem mam bardzo bolesne to wtedy biore ketonal- ale jest na receptę.

zweryfikowana
Posty: 2.932
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
curly24
byłam i stwierdził ze tak po prostu mam:)

więc zmień ginekologa, bo kit ci wciska. nie ma, że "po prostu tak masz". jak napisałam wcześniej, silne bóle menstruacyjne nie są normalne.

Też tak czasem mam.
To może zmień ginekologa?

Nimesil ale też na receptę chyba :P ja dostałam jak miałam zapalenie ucha ale od kiedy to mma to jak mam okres też biorę i jest bardzo dobry.

mam to samo, bli mnie brzuch do tego stopnia że nie mogę normalnie funkcjonować ( chodzić na zajęcia , w ogole wyjśc z domu), boję się zastrzyków a gdy boli mnie brzuch sama prosze rodziców żeby zawieźli mnie do szpitala na zastrzyk ( 2 zastrzyki i ból ustępuje), pomaga mi też Brufen - Ibuprofenum ( tabletki) ale biorę już dzień przed okresem i później to tak ze 3 muszę też wziąć,
tabletki najlepiej właśnie wziąć tak dzień przed okresem, albo jak ból się rozpoczyna jak zaczynasz już go lekko czuć
ogólnie rozumiem co czujesz i przeżywasz...ja przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne dzięki którym w ogole nie czułam że mam okres
ale musiałam niestety przestać je brać
każdy lekarz do którego idę z tym problemem mówi,że ból przejdzie po pierwszym porodzie..
ja byłąm u 3 ginekologów i żadnen nie widział w tym nic groźnego



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 20:08 przez 19ewelina90.

mnie też ginekolog powiedział, że "taka moja uroda", a potem okazało się, że mam przedostatni stopień endometriozy i konieczna była operacja. Także marsz do innego lekarza, niech Ci zrobi usg dopochwowe.

Ja dostałam hormonalne na silne bóle i ustaly.

Ja również mam bardzo bolesne miesiączki. Najgorszy jest pierwszy dzień, bo ból jest wtedy nie do zniesienia i opuszczam zajęcia, nie mogę wyjść z domu, bo kręci mi się w głowie, czasem mam też mdłości. Boli podbrzusze i dolna część kręgosłupa. Jestem zdrowa, to chyba już taki mój urok ;) W inne dni nie odczuwam takiego bólu, tylko w ten pierwszy dzień.
Mi pomaga termofor. Zawsze kładę się z nim do łóżka i po godzinie, dwóch ból ustępuje. Żadne tabletki nie pomagają: Apap, Ibuprom, Nospa, Nopsa Forte itp. - wszystko do ...
Ginekolog na bolesne miesiączki często przepisuje hormony, a ja nie chcę ich brać. Z tego co wiem pomaga Ketonal(moja koleżanka bierze), ale to silny lek(bo np. podawali mi go przeciwbólowo po operacji) i jest dostępny na receptę.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 20:14 przez duchess93.

Ketonal lub Nimesil. Ponoc to drugie mocniejsze. Przynajmniej taki gośc mi na pogotowiu powiedział przy urazie... aLe tak jak piszą Szafiarki- na recepte.

Wiem też, że moja koleżnaka miewała tak silne miesiączi, że co miesiąc na pogotowiu, na zastrzykach lądowała... szczegułow nie znam..

Idź do lekarza bo takie bóle to nie są w normie.

Ketonal dla większości organizmów jest również przymulający. Człowiek nie za bardzo kojarzy co robi, jest ciągle śpiący i bez energii do życia .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pewien "mały" Problem