Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:48:25

Hej dziewczyny!
Byłam dziś u ginekologa i powiedział mi, że mam małą macicę. I że mogą z tego wyniknąć różne konsekwencje.
Jednak zaraz zadał mi jakieś pytanie i zapomniałam dopytać.. Więc po powrocie do domu wygooglowałam to i się przeraziłam! W dodatku nie wiem co myśleć.. niektórzy piszą, że jest to przyczyną niepłodności, że duże prawdopodobieństwo poronienia, a inni, że to przesada i nic takiego się nie dzieje. Może same tak macie albo spotkałyście się z takim przypadkiem? Bardzo chciałabym mieć dzieci, więc to co przeczytałam mnie załamało. Powiedzcie mi proszę co wiecie na ten temat:( czy da się coś z tym zrobić? Czytałam, że migdały i orzechy pomagają 'powiększyć' macicę, prawda to?
(Moja macica ma wymiary 40x30x56 mm, endometrium 6mm - koniec pierwszego tygodnia cyklu)

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:52:06

Bez przesady. Tez mam malutka i ginekolog mowil, ze taki moj urok i nie bedzie to raczej w niczym przeszkadzac.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:55:00

Uuu nie znam się na tym, ale macica i tak się powiększa w czasie ciązy, parokrotne ;-)

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:55:55

może i przesadzam, ale to, czego naczytałam się na forach mnie przeraża, chcę to zweryfikować z kimś stąd, bo mam do was zaufanie;) z kimś, kto też tak ma i ma dzieci lub się o nie stara.. owszem powiększa się ale znalazłam coś, że mała macica może być przyczyną niedorozwoju macicy, a wtedy pojawiają się problemy..teraz winię siebie, że nie dopytałam lekarza.. ;<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:57 przez MrsCytrynoowa.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:57:44

To ja nie pomogę, ale podbijam może ktoś wie coś na ten temat :) A w te fora też tak nie wierz do końca. A najlepiej dopytaj lekarza, ja bym poszła jeszcze do innego i też zobaczyła co mi powie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:58 przez Evans18.

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:59:58

18 października wraca mój lekarz, do którego zawsze chodzę, on mi nic takiego nigdy nie powiedział ale pójdę, zmuszę go do zbadania mi tej macicy i wypowiedzenia się na ten temat. Jednak przez ten tydzień to ja będę siedzieć jak na szpilkach, nie wytrzymam tyle czasu..

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:03:33

Nie czytaj forum bo wyczytasz, że od kataru można umrzeć. Najlepiej pytać ginekologa o dokładne informacje, ale Podbije.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:08:35

Po pierwsze ni czytaj forum, to pralnia mózgu. Znajdz dobrego lekarza (najlepiej z polecania). Jak mi lekarz powiedzial, ze mam PCO to po powrocie do domu wygooglowalam haslo i zalatwilam sobie noc we łzach. Potem poszlam do drugiego lekarza z polecenia, ktory przez 45minut mimo pacjentek na korytarzu tlumaczyl mi o co chodzi i dzis jestem spokojna :)

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:15:46

hmmm no nie wiem,pierwsze słyszę więc nie pomogę:/

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:18:35

Jestem tutaj lekarzem całodobowym i zalecam sex minimum 2x na dzień,prócz tego rozciąganie małej macicy wibratorem.
Z żadnym lekarzem nie musisz się więcej kontaktować.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:21:25

pierwsze słyszę że wielkość macicy ma wpływ na płodność...To tak jakby analogicznie wielkość penisa lub jąder miała wpływ na ilość plemników a chyba nie ma?....Ja nie wiem jaką mam macicę bo nigdy ginekolog tematu wielkości nie poruszył, jestem zdziwiona tym co przeczytałam....

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:21:26

malajka1 mi tu nie chodzi o żadne zalecenia czy diagnozy. Pytam tylko czy któraś z dziewczyn to ma i jakie są tego konsekwencje...

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:23:41

Cytat
malajka1
Jestem tutaj lekarzem całodobowym i zalecam sex minimum 2x na dzień,prócz tego rozciąganie małej macicy wibratorem.
Z żadnym lekarzem nie musisz się więcej kontaktować.

super "lekarz" z ciebie jak nie rozróżniasz pojęć "macica" i "pochwa"- macica jest wewnątrz ciała a rozciągać wibratorem to pochwę co najwyżej można...Jak chcesz zabłysnąć to zapoznaj się najpierw z kobiecą anatomią....

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:29:43

Cytat
szafiarka_
Cytat
malajka1
Jestem tutaj lekarzem całodobowym i zalecam sex minimum 2x na dzień,prócz tego rozciąganie małej macicy wibratorem.
Z żadnym lekarzem nie musisz się więcej kontaktować.

super "lekarz" z ciebie jak nie rozróżniasz pojęć "macica" i "pochwa"- macica jest wewnątrz ciała a rozciągać wibratorem to pochwę co najwyżej można...Jak chcesz zabłysnąć to zapoznaj się najpierw z kobiecą anatomią....
Ja to wiem ,ale czy ona wie??? Pytając na takim forum, zamiast pomyśleć i zapytać lekarza???!

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:30:47

Mam znajomą, która mała ten sam problem. Wszystko wyleczyła hormonami, tak że nie załamuj się i nie przejmuj tym co piszą na różnych forach :)A z ginekologami tak niestety często jest, że coś stwierdzą, nie wytłumaczą do końca, a potem człowiek się martwi, szuka w internecie i wpada w rozpacz...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Głupi problem - tampony/podpaski