Obecnie rozmawiamy o:

wykształcenie

gorący temat

hot or not

38 sekund temu

czy cos sie nalezy?

19 minut temu

Co do sukienki?

24 minut temu

heeeeelp me, please!

25 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 20:33:10

Witajcie,
chciałam spytać czy któras z Was zetknęła się z tym problemem?
Mi dzisiaj lekarz postawił wstępną diagnozę: gruczolak przysadki. Martwię się bardzo bo jak by nie było to nowotwór :(
Moje objawy to głównie podwyższona prolaktyna, bóle głowy oraz mlekotok z jednej piersi.

zweryfikowana
Moderator

26 lip 2012 - 20:38:19

gruczolak to niezłośliwy nowotwór. A jeśli chodzi o przysadkę mózgową to tylko tak groźnie brzmi. Nie wiem czy miałaś tylko TK czy rezonans ale to pozwala określić wielkość ale zapewne coś z tego miałaś. Gruczolaki się wchłaniają po kuracji farmakologicznej. Pewnie dostaniesz Bromergon, Parlodel albo coś w tym stylu. Nic groźnego. No chyba, że masz to wielkie to wtedy operacyjnie ale to też nic strasznego bo operują przez nos, nie otwierają czaszki i nie ma się czego obawiać. U mnie też to podejrzewali bo też mam prolaktynę nie taką jak trzeba i ze wzrokiem miałam jazdy ale u mnie to nie gruczolak. Bedzie dobrze :)

26 lip 2012 - 20:46:43

Hej:)
no ci powiem bardzo odważna dizgnoza!!!! hhhmmm a robiłaś tomograf albo rezonans magnetyczny-bo tylko on wykryje gruczolaka przysadki-inne formy to domysły
objawy które masz-typowe dla Hiperprolaktynemi
sama na to choruje-bardzo wysoka prolaktyna i mlekotok,bóle głowy aż ucisk między oczami-spokojnie tą chorobę można leczyc i z znią życ-bierze się leki-sama biore od 10 lat-też się bałam że to gruczolak-na szczęście został wykluczony-bo guz przysadki to bardzo poważna choroba-która daje takie objawy ale jak wsponiałam-pewnoś daje tylko tomograf czy rezonans-
leki które się bierze są bardzo silne-bierze się je na noc-bo powodują omdlenia-są tańsze jak Parlodel które gorzej się toleruje ale np.Norprolac-taki lek jest drogi bo jedno opakowanie kosztuje ponad 100zł
zaczynałam od cwiartki,potem połowę i tak mdlałam w nocy nie mogłam wstac do toalety bo upadałm jak pijana-a rano !!! przerąbane-do połudna chodziłam pijana -ehhh cholera-pojakims czasie organizm się przyzwyczi do leków:(( ale wspólczuje bo to raczej nie wyleczlne:(((
jeśli chcesz pogdac:) to pisz na priv
pozdrawiam
i zyczę wyklucznia gruczolaka:))

26 lip 2012 - 21:12:17

nie martw sie na zapas, poczekaj na ostateczna diagnoze - nawet jesli wykaze ona gruczolaka, to powinnas wiedziec ze to nie jest nowotwor zlosliwy , jest to raczej zwykly guzek ktory ma czasami tendencje do rosniecia i pojawia sie na wielu narządach.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

26 lip 2012 - 21:21:05

Dzis z kuzynka rozmawiałam o jej koledze, u ktorego wykryto to samo. wszyscy lekarze postawili na nim kreske. Znalazl neurochirurga w Krakowie, ktory go uratowal! Co 3-4 lata wycina mu gruczolaka ( bo on po prostu narasta od nowa). Żaden lekarz nie chciał podjac sie operacji, a tem z Krakowa dał mu szanse na normalne zycie.

26 lip 2012 - 21:29:00

Mój tata ma gruczolaka na przysadce mózgowej już wiele lat, łyka leki i wszystko jest ok :) Jeśli leki by nie działały guz rośnie i uciska na nerw wzrokowy, czego skutkiem są problemy ze wzrokiem bądź jego brak, ale takie rzeczy leczy się operacyjnie i wszystko wraca do normy. W większości wypadków wystarczą leki hamujące jego wzrost, nie masz się co martwić na zapas.

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

pominięte dwie tabletki...co robić?