Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

hurtownia elektryczna

godzinę temu

szkoła nauki jazdy

godzinę temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam .
Jestem tu nowa , polecila mi to forum kolezanka mowiac ,ze zawsze otrzymuje tu dobre rayd , wiec i ja sie skusilam . Wiec do rzeczy . Mam 19 lat , jutro ide pierwszy raz do ginekologa . Mieszkam na wsi , przyjmuje on co tydzien w przychodni . Chodzi mi o to , ze chcialabym poprosic go o wypisanie tabletek antykoncepcyjnych,ale wolalabym aby nie byly robione mi badania , wiec pierwsze pytanie to czy JEST TAKA MOZLIWOSC aby wypisal mi bez badan tylko poprzez sam wywiad ? A drugie moje pytanie , czy jak juz by wypisal mi ta recepte to czy musialabym ja od razu wykupywac? Pytam , poniewaz moj facet jest aktualnie za granica i nie widze sensu zeby teraz wykupywac je a tez chcialabym miec ta wizyte juz za soba , wiec drugie pytanie czy moglabym pod koniec sierpnia ja wykupic ? Bardzo prosze o odpowiedzi na pytania , bo kompletnie sie nie znam na tym.

bez badań się nie obędzie, lekarz musi wiedzieć czy masz zdrową wątrobę itd, jest to po to aby dobrać odpowiednie, a jeśli już dostaniesz receptę to ona ważna jest przez miesiąc jak każda inna;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-19 22:25 przez alexia20.

Myślę, że lekarz nie zgodzi się wypisać tabletki 'z wywiadu'. Każda kobieta powinna się regularnie badać! Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemnych komplikacji, a ginekologa naprawdę nie trzeba się wstydzić :) Dbaj o siebie i zrób badania.

recepta jest ważna miesiąc, ale to głupota chcieć brać tabletki bez badań - możesz sobie tylko zaszkodzić, bo żeby dobrać właściwe tabletki, badania są konieczne

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 1/5

musi Cię zbadać..
Ja tez ostatnio byłam i badania było nie takie złe a później przepisał mi tabletki

mi tam ginekolog wątroby nie badał jak chciałam tabletki tylko poziom hormonów (badanie krwi):P ale niektórzy nawet i takich badań nie robią tylko wypisują co uważają...
wydaję mi się, że recepta na tabletki jest ważna przez miesiąc...ale pewna nie jestem, bo jak zażywałam to wykupowałam raczej na bieżąco:)

może wypisać Ci receptę bez badań, ale zlecić badania do zrobienia tak czy siak, więc bez tego się nie obędzie. a jeśli masz już 19 lat i podejrzewam, że współżyjesz to koniecznie musisz sobie zrobić chociaż cytologię, żeby wiedzieć czy wszystko w porządku. (nie taki diabeł straszny, więc jeśli chodzi o strach, to nie masz się czego obawiać)

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 2/5

ja brałam bez badań- na szczęście dobrze się pani ginekolog wstrzeliła, ale miaałam napraedę sporo tego szczęścia. ja byłam młoda, a ona brała za wizyte 120zł, więc wydawało mi się, że tak można...

<moderacja> spam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-20 10:26 przez moderator.

No troche sie wlasnie tego boje , wiecie nigdy jeszcze nikt mnie tam nie badal .. A jak z tymi przychodniowymi warunkami ? Bede mogla tam zrobic te badania jesli beda konieczne czy skieruje mnie do szpitala w miescie ? Chodzi mi o to czy te badania sa takie skomplikowane

mnie na początku skierowała na badanie krwi(pobrali dosłownie odrobinę),po jakichś 2 dniach były wyniki i na podstawie tego wypisała mi tabletki.

Może Ci wypisać, jest taka możliwość. Ale to oznacza, że konował, bo badania trzeba zrobić. Po samym wywiadzie nie stwierdzi czy wątroba pracuje jak trzeba itp. A recepta ma swój termin ważności. Do końca sierpnia z pewnością straci. Nie lepiej kupić teraz i zacząć brać później?

Cytat
Asztarte
Może Ci wypisać, jest taka możliwość. Ale to oznacza, że konował, bo badania trzeba zrobić. Po samym wywiadzie nie stwierdzi czy wątroba pracuje jak trzeba itp. A recepta ma swój termin ważności. Do końca sierpnia z pewnością straci. Nie lepiej kupić teraz i zacząć brać później?
no chyba rzeczywiscie masz racje , kupie teraz , nie pomyslalam o tym hehe .. A wystarczy samo badanie krwi ? nie musi mi robic przy pierwszej wizycie calej tej cytologii ?

mi przy pierwszej wizycie nie robiła cytologii, tylko odczytała to badanie krwi i tyle, inni robią...zalezy od lekarza;p

Bez badań Ci nie wypisze, bo czy jak się źle czujesz i idziesz do pediatry to wypisuje Ci leki tylko na podstawie wywiadu?
A receptę masz ważną miesiąc od dnia jej wystawienia.

Cytat
Asztarte
Może Ci wypisać, jest taka możliwość. Ale to oznacza, że konował, bo badania trzeba zrobić. Po samym wywiadzie nie stwierdzi czy wątroba pracuje jak trzeba itp. A recepta ma swój termin ważności. Do końca sierpnia z pewnością straci. Nie lepiej kupić teraz i zacząć brać później?

Zgadzam się, lepiej kupić teraz (najlepiej zapas) i mieć to z głowy, a zacząć brać kiedy będziesz chciała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE