Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

znajoma? ;p jak nie wie czy wszystko jest ok, to do lekarza. Szafa nie wyrocznia, nie udzieli właściwej odpowiedzi na takie pytanie ;)

Wiele zależy od fazy cyklu w którym momencie doszło do wpadki oraz od czasu w jakim ona została zażyta im wcześniej tym lepiej.
I najważniejsze tabletka Po nie jest tabletką poronną bo ta w Polsce jest nielegalna.W zależności od dnia cyklu w którym tabletka została przyjęta ma różne działanie.
Tabletka przyjęta przed owulacją hamuje jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę. Przyjęcie tabletki po owulacji powoduje zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji.
Czy jest to lek wczesnoporonny?:
Nie powoduje przerywania ciąży! Jeśli preparat zostanie przyjęty zbyt późno, kiedy dojdzie już do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy, nie spowoduje jej usunięcia. Zadziała wspomagająco na rozpoczętą ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem.

a moze ktoras ma do odsprzedania tabletki yasminelle?

Cytat
klaudia1207
bierzesz tabl 7 miesiąc więc jesteś pod ochroną większość kobiet nawet po odstawieniu tabl przez długi czas nie mogą zajść w ciąże bo ochrona tak jak by dalej działała...
nie prawda
jest wiele kobiet które już w pierwszym cyklu zachodzą po odstawieniu tabsów
czasem nawet szybciej niż te które nie zażywały bo hormony szaleją wtedy

Bralam ja jakies rok temu. 1 tabletka w solidnie zapakowanym okraglym opakowaniu. Wszystko pisze na dolaczonej ulotce ale jak juz zdarzy sie ze musisz zazyc tabletke takiego rodzaju to trzebabyc dojrzalym.. Biorac jej nie wolno pic brac innych tabletek trzeba uwazac na siebie, po zazyciu moze nastapic przesuniecie okresu lub jego brak. Nie sa to tabletki typu przeciwbolowego dostepne wszedzie tylko silne tabletki na recepte... I trzeba wedziec ze taka tabletke mozna brac raz na jakis czas... bardzo rzadko czyli z 2 razy w roku bo maja silne substancje. trzeba sie zabezpieczac z glowa i tyle jak juz sie wspolzyje. Skoro picie jest dla Ciebie wazniejsze niz zapobiegniecie ciazy to gratulacje.

A więc witam. Z góry przepraszam za pytanie, bo NIEKONIECZNIE musi ono mieć coś do czynienia z tabletką po. Wzielam tabletke po jakoś w połowie maja dostałam plamienia jakieś 7 dni po i później był okres regularnie tak jak być powinien(Nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie kiedy to było). W następnym miesiącu dostałam miesiączki 7 dni po terminie. Robiłam test i w ciąży nie byłam. Właśnie podczas tego okresu kochłam sie z chłopakiem bez zabezpieczenia ale nie doszedł we mnie- wątpie żebym była w ciąży ale jeszce dzisiaj zrobie test. Później cały miesiąc z nie uprawiałam sexu. A teraz mamy lipiec i miesiączki nie ma już 7 dzień i sie jakoś grubo na nią nie zanosi. Dzisiaj rano zaczeły mnie lekko boleć piersi i mam wyprystki na twarzy. Zawsze towarzyszyły mi jedynie takie dolegliwości aczkolwiek były one bardziej odczuwalne, a dopiero w ten dzień kiedy zaczynała sie miesiączka dostawałam bólu w podbrzuszu. I moje pytanie brzmi czy jest taka możliwość żeby moje cykle aż tak sie pokręciły z powodu tej tabletki, żeby aż do dzisiaj mój cykl sie nie uregulował? I jeszcze jedno, czy jeżeli kobiety w mojej rodzinie mają skrzywienie tylne macicy a więc ja również moge mieć, czy to może mieć jakiś wpływ? pójde do ginekologa tylko chciałabym to zrobić po okresie.

Cytat
imdessert
Jak dla mnie takie osoby są żałosne .. zacznij myslec co robisz..to nie boli..

taka tabletka jest bardzo malutka wypisuje ją ginekolog i kosztuje około 70 zł

Cytat
skubiszmal
Cytat
klaudia1207
bierzesz tabl 7 miesiąc więc jesteś pod ochroną większość kobiet nawet po odstawieniu tabl przez długi czas nie mogą zajść w ciąże bo ochrona tak jak by dalej działała...
nie prawda
jest wiele kobiet które już w pierwszym cyklu zachodzą po odstawieniu tabsów
czasem nawet szybciej niż te które nie zażywały bo hormony szaleją wtedy

dokładanie, jaka ochrona co za brednie?! jest wręcz odwrotnie, gdy odstawi się anty trzeba bardzo uważać ze względu na nie uregulowany cykl. moja koleżanka właśnie od razu po odstawieniu zaszła w ciążę.

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

W Nl ta tabletka jest dostępna w drogerii za jakieś 10E, zszokowałam się jak szukałam testu ciążowego:)

Nie używałam, moja siostra tak. Lekarz pierwszego kontaktu wypisał receptę.

jak dla mnie wzięcie tabletki po ,niczym innym się nie rozni ,od aborcji ,czy zabicia dziecka juz urodzonego ,wszystko to jest morderstwo ,ale pisze ale ,uważam ze to sprawa i sumienie każdej kobiety i ona powinna miec prawo ,do tego by decydować o sobie ,tłumacZyc będzie się przed bogiem ,:) to jest moje zdanie i mam do tego rpawo jak kazda z nas ,kobieta która bierze taka tabletke ,zabija dziecko ,ale to jest prywatna sprawa a nie innych ludzi

ja mam pytanie do dziewczyn ktore stosowaly antykoncepcje "po", troche z innej beczki czy spowiadalyscie sie z tego i czy dostalyscie rozgrzeszenie?

Cytat
margerytka02
Wiele zależy od fazy cyklu w którym momencie doszło do wpadki oraz od czasu w jakim ona została zażyta im wcześniej tym lepiej.
I najważniejsze tabletka Po nie jest tabletką poronną bo ta w Polsce jest nielegalna.W zależności od dnia cyklu w którym tabletka została przyjęta ma różne działanie.
Tabletka przyjęta przed owulacją hamuje jej wystąpienie, uniemożliwiając zajście w ciążę. Przyjęcie tabletki po owulacji powoduje zmiany w błonie śluzowej zmniejszające możliwość implantacji.
Czy jest to lek wczesnoporonny?:
Nie powoduje przerywania ciąży! Jeśli preparat zostanie przyjęty zbyt późno, kiedy dojdzie już do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej w ściance macicy, nie spowoduje jej usunięcia. Zadziała wspomagająco na rozpoczętą ciążę i stanie się jej sprzymierzeńcem.
Uznaje się, że kobieta zachodzi w ciążę od momentu zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki w macicy, ale nowe życie powstaje w momencie ZAPŁODNIENIA. Dla mnie zarówno aborcja, jak i wzięcie tabletki "po" jest zabójstwem i myślę, że mało którą osobę zdecydowanie przeciwną aborcji przekona argument "to jeszcze nie ciąża".
Cytat
ana56
ja mam pytanie do dziewczyn ktore stosowaly antykoncepcje "po", troche z innej beczki czy spowiadalyscie sie z tego i czy dostalyscie rozgrzeszenie?
Nie brałam, więc i się z tego nie spowiadałam. Myślę, że jeżeli naprawdę tego żałujesz, to dostaniesz rozgrzeszenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-20 00:13 przez Monis19937.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZAGADKA ( jaka to torbiel ) ? zdjęcie USG