Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Puls a ćwiczenia

17 sty 2015 - 22:30:52

Hej! Zaczynam swoją przygodę z ćwiczeniami. Nie mam pojęcia jak obliczyć idealny puls żeby mieć żeby spalać tkanke tłuszczową. Może mi ktoś z tym pomóc? Mam 27 lat i ważę ok 80 kg.

Puls a ćwiczenia

17 sty 2015 - 22:37:01

Puls prawidłowy 66-76 uderzeń na minutę, więc pewnie musisz mieć ponad 80, ale nie wiem czy jest sens ciągle mierzyć tętno.

Puls a ćwiczenia

17 sty 2015 - 23:42:34

Od 220 odejmujesz swój wiek czyli maksymalne tętno wynosi 193. II strefa czyli ok. 60-70% tętna maksymalnego to spalanie tłuszczu. Tak więc powinnaś mieścić się w zakresie 115-135 uderzeń serca na minutę, ale tyle teorii. Lub może to być wysiłek na takim poziomie że jesteś w stanie z kimś rozmawiać.

Puls a ćwiczenia

18 sty 2015 - 19:53:25

anemone sollel dzięki :)

Puls a ćwiczenia

20 sty 2015 - 23:41:41

Cytat
aniaaaa
Hej! Zaczynam swoją przygodę z ćwiczeniami. Nie mam pojęcia jak obliczyć idealny puls żeby mieć żeby spalać tkanke tłuszczową. Może mi ktoś z tym pomóc? Mam 27 lat i ważę ok 80 kg.

Tętno ok 140-145 i bardzo istotny jest czas, na początku przynajmniej 30min, a później min po 40min z takim tętnem, Co ciekawe nie ważne co robisz, biegasz, rower czy gra w szachy, liczy się jednostajne wysokie tętno w określonym czasie. Do tego odpowiednia dieta i efekty będą widoczne z tygodnia na tydzień.

--
przepuklina kręgosłupa

niezweryfikowana
Posty: 69
Ostrzeżenia: 3/5

Puls a ćwiczenia

21 sty 2015 - 22:10:45

Ja cały czas chudnę i cały czas pomaga mi w tym acetomale. W ciągu miecha zgubiłam 5,5kg z dietą i tym własnie suplementem. Takze juz zamowilam kolejne opakowanie bo akurat jest promocja!

Puls a ćwiczenia

21 kwi 2015 - 06:05:27

Cytat
nubax
Cytat
aniaaaa
Hej! Zaczynam swoją przygodę z ćwiczeniami. Nie mam pojęcia jak obliczyć idealny puls żeby mieć żeby spalać tkanke tłuszczową. Może mi ktoś z tym pomóc? Mam 27 lat i ważę ok 80 kg.

Tętno ok 140-145 i bardzo istotny jest czas, na początku przynajmniej 30min, a później min po 40min z takim tętnem, Co ciekawe nie ważne co robisz, biegasz, rower czy gra w szachy, liczy się jednostajne wysokie tętno w określonym czasie. Do tego odpowiednia dieta i efekty będą widoczne z tygodnia na tydzień.

--
przepuklina kręgosłupa

zgadza się, w ciągu 2,5 miesiąca udało mi się zrzucić 10 kg :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Plan cwiczen. Czy ktos moze ocenic?