Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Dobry psycholog

20 minut temu

Druk ścienny

28 minut temu

Nowy samochód

48 minut temu

Montaż Klimatyzacji

53 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:23:35

Witajcie dziewczyny, miesiąc temu przerzuciłam się na zdrowy tryb życia, dieta, ćwiczenia. Zgubiłam już 4 kg, osiągnęłam te moje 50 kg ! Nie jestem gruba, mam po prostu oponkę na brzuchu [która niestety nie znika] i cellulit na udach.
Niedawno wróciłam do domu , bo skończyłam sesję (mieszkam na wsi). Kiedy byłam w Warszawie ćwiczyłam na tych odkrytych siłowniach i biegałam (krótkie dystanse) . Moje uda i pośladki zrobiły się jędrne, jednak kiedy wróciłam do domu , nie mam jakoś motywacji do biegania, nie mam też gdzie. Kocham rower i w Warszawie mi go brakowało.
Jak myślicie czy jazdą na rowerze ujędrnie sobie pośladki ? Na tym bardzo mi zależy. Średnio jeżdżę jednego dnia koło godziny, czasem półtorej, drugiego dnia krótszy dystans na najcięższej przerzutce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 17:24 przez comeee_on.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:27:08

każdy sport angażuje inne partie mięśniowe i w inny sposób. pomieszaj rower z bieganiem, jeżeli chcesz tylko to ćwiczyć :)

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:28:01

Pupe i nogi tak, ale brzucha nie :P

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:29:35

Cytat
Snuuff
Pupe i nogi tak, ale brzucha nie :P

Tak wiem, wiem, brzuch ćwiczę z Mel B :)
Cytat
Slyth
każdy sport angażuje inne partie mięśniowe i w inny sposób. pomieszaj rower z bieganiem, jeżeli chcesz tylko to ćwiczyć :)

staram się , ale nie lubię biegać, za to rower kocham. A wiem, że po bieganiu są lepsze efekty.
Może ktoś jeszcze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 18:07 przez comeee_on.

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:16:43

Wydaje mi się, że nie ujędrnisz jeżdżąc na rowerze

zweryfikowana
Posty: 1.446
Ostrzeżenia: 1/5

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:20:00

jesli chodzi o samo ujedrnianie to mi sie wydaje, ze lepsze sa wlasnie cwiczenia typowe na pupe (przysiady, wykroki czy mel b/chodakowska itd.), a nie aeroby

zweryfikowana
Posty: 714
Ostrzeżenia: 3/5

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:20:45

Ja też jeżdżę na rowerze, więc chętnie się dowiem :)

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:33:01

Oczywiście,że jazda na rowerze wpływa bardzo na nogi!!
Spójrzcie sobie na nogi jakiegokolwiek kolarza! ;)
Także bierz rower i jedź! :)

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:45:41

Nie wiem, jakie efekty da Ci rower, ale jazda jest super, więc rób to dla samej przyjemności :)

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:49:21

Rower i bieganie to typowe spalacze tłuszczu. Jeżeli chcesz ujędrnić pośladki, musisz jednak się trochę pomęczyć. Wejdź na yt i zerknij na Mel B- pośladki, Natalia Gacka- uda i pośladki.

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:59:30

ja na pośladki i nogi polecam te programy na youtube - fitness blender i XHIT Daily, wczesniej ćwiczyłam oczywiście mel B i chodakowska ale juz mnie znudziło i przerzucilam się na to i polecam :) sa tam też zestawy na mięśnie brzucha



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-10 11:00 przez aagacia.

Rower czy bieganie?

26 lip 2014 - 10:48:01

Ta, minusujcie mnie chcę to! trzeba by było jeździć bardzo dużo na rowerze żeby ujędrnić pupę :P Proponuję ćwiczenia typowo na pośladki, a jazda rowerem dodatkowo, dla fajnych nóg ;)

Rower czy bieganie?

10 wrz 2014 - 15:17:25

Wszystko przemawia na korzyść biegania. Całe ciało jest w ruchu podczas biegania a nie tylko nogi jak podczas kręcenia na rowerze. Ja biegam 4 razy w tygodniu do tego spalacz z g-supplements i tłuszcz się spala bardzo szybko.

Rower czy bieganie?

10 wrz 2014 - 15:21:31

Oponkę na brzuchu zlikwidujesz jedynie poprzez np. leżenie na plecach, unoszenie nóg 10cm nad ziemią 30sek w tej pozycji, następnie 20cm i potem 30cm również po 30sek, i wracając do poziomu 20cm, 10cm też po 30sek, tyle powtórzeń, ile dasz radę. A zamiast roweru czy biegania polecam skakankę, intensywny 20min trening na skakance spala tyle kalorii ile 45min bieg. :)

Rower czy bieganie?

10 wrz 2014 - 15:41:17

Po zrobieniu ok. 1100km rowerem (nie, nie ze jednym razem;))przezucilam sie na bieganie. Powodem byly umiesione lydki, ktorych sie dorobilam pedalujac.
Bieganie sprawia rownie duzo przyjemnosci a i efekty sa o wiele lepsze.
Na rower wsiadam nadal, ale juz rzadziej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mel b pośladki