Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brzuszki ! :) - zbiorczy

11 lis 2012 - 00:47:21

zwięzły i dobry artykuł z dzisiaj z wirtualnej pl:

Cytat
wp
Marzenia o płaskim brzuchu spędzają ci sen z powiek? Zastanawiasz się, co robisz nie tak, i co ewentualnie powinnaś robić, by jednak marzenia stały się rzeczywistością? Poznaj kilka prostych zasad, które pomogą ci w osiągnięciu celu i wyeliminuj błędy, które stoją na twej drodze do sukcesu.

Po pierwsze technika
Liczy się przede wszystkim jakość wykonywania ćwiczeń, a nie ilość powtórzeń. Dwadzieścia poprawnie wykonanych brzuszków da o niebo lepsze efekty niż sto spięć zrobionych w sposób niewłaściwy. Dlatego naucz się najpierw techniki. Przy zwyczajnych spięciach brzucha trzeba pamiętać, że należy unieść obręcz barkową, a miednicę pozostawić nieruchomo.


Nie należy wykonywać gwałtownych szarpnięć głową, bo to z ćwiczeniem mięśni brzucha nie ma nic wspólnego. Nie wolno też wstrzymywać oddechu. Odpowiednie oddychanie to również klucz do sukcesu, który ochroni cię jednocześnie przed kontuzjami. Wydech powinien zawsze następować w końcowej fazie ćwiczenia, czyli w momencie skurczu mięśni brzucha. Oczywiście wdech wykonujemy nosem, wydech ustami.


Ćwiczenia, czyli tzw. brzuszki
Teoria, że ćwiczenia na mięśnie brzucha, zwane popularnie „brzuszkami” pomogą odsłonić tzw. kaloryferek, jest wyssana z palca. Owszem, jeśli skupisz się tylko na najprostszych spięciach brzucha, to wypracujesz mięśnie, tyle że pozostaną one ukryte pod warstwą tłuszczyku.

Jeśli chcesz uwidocznić mięśnie brzucha i wypracować jego płaski wygląd, musisz przede wszystkim zacząć ćwiczyć ogólnorozwojowo. Trening siłowy na całe ciało, a oprócz tego trening aerobowy, czyli bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance czy nordic-walking oraz trening interwałowy. Dopiero ćwicząc w ten sposób, będziesz w stanie nie tylko wypracować mięśnie brzucha, ale również wydobyć je na światło dzienne.


Częstotliwość
Wiele osób, chcąc uzyskać ładnie zarysowany kształt mięśni brzucha, rzuca się na niezwykle popularny system, zwany szóstką Weidera. Codzienne trenowanie jakichkolwiek mięśni, nie jest jednak dobrym pomysłem. Ćwiczenia na brzuch powinny być wykonywane najwyżej 2-3 razy w tygodniu. Należy też zdawać sobie sprawę, że brzuch ćwiczymy również przy okazji wykonywania ćwiczeń na inne partie ciała (podczas przysiadów, martwych ciągów, wyciskania), dlatego dodatkowe obciążanie go codziennym treningiem, skupionym tylko na tę część, może przynieść więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza tym, którzy nie mają pojęcia o właściwej technice wykonywania ćwiczeń.

Zamiast trenować mięśnie proste i skośne codziennie, lepiej skup się na ćwiczeniu nawet dwa razy w tygodniu, ale z zastosowaniem dodatkowego obciążenia, podobnie jak się to robi w przypadku innych mięśni tak, by aktywować głębokie włókna mięśniowe.



Kilka rad, dotyczących diety
Same ćwiczenia oczywiście nie pozwolą zdobyć upragnionego płaskiego brzuszka. Konieczna jest również do tego odpowiednia dieta. Solidnie przeprowadzane treningi wprawdzie pomogą w wypracowaniu mięśni, ale pozostawią je nadal ukryte pod warstwą tłuszczyku. Dlatego, aby pokazać je światu, musisz zredukować poziom tkanki tłuszczowej, a najlepszą metodą będzie zmiana sposobu odżywiania.

I nie chodzi o to, by skupiać się na żmudnym liczeniu kalorii, tylko na tym, by wyeliminować do minimum szkodliwe produkty. Pozbądź się więc z jadłospisu wszelkiego jedzenia bogatego w cukier, zwłaszcza jego prostą odmianę oraz niezdrowe tłuszcze. Odłóż na bok wszelkiego rodzaju fast-foody i słodycze. Zmniejsz ilości przyjmowanych węglowodanów pod postacią ryżu, chleba czy makaronu, co od razu znajdzie pozytywne odbicie w wyglądzie twojego brzucha.

Właściwe odżywianie to połowa sukcesu. Druga połowa to ćwiczenia. Ważnym jest, by wprowadzając zmiany, nie popaść w przesadę i zbyt dużą restrykcyjność. Chcesz jak najdłużej utrzymać wypracowaną sylwetkę i płaski brzuch? Nie zaczynaj żadnej konkretnej diety, którą pewnie i tak z czasem zarzucisz. Zmień po prostu nawyki żywieniowe na zdrowsze i stosuj się do nich przez resztę życia, a problem wystającego, nieestetycznego brzucha już nigdy więcej nie będzie ci spędzał snu z powiek.

Anita Demianowicz, specjalista ds. żywienia i wspomagania dietetycznego w sporcie oraz instruktor kulturystyki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-11 00:49 przez pauli05.

brzuszki ! :) - zbiorczy

11 lis 2012 - 01:01:20

ja proponuje a6 weidera - juz jutro moj 10 dzien ;)

brzuszki ! :) - zbiorczy

11 lis 2012 - 01:02:34

dobre sa cwiczenia zewa chodakowska podobno po miesiacu widac efekty.od jutra zaczynam skalpel:)

brzuszki ! :) - zbiorczy

11 lis 2012 - 01:22:39

brzuszki, bieganie ale skakanka najleppsza...

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

brzuszki ! :) - zbiorczy

05 gru 2012 - 21:54:03

Świetny zestaw ćwiczeń pod dość wymownym tytułem "brzuch killer" można sobie zobaczyć tutaj:




Ja ćwiczę z tym już od jakiegoś czasu i zauważam już pierwsze efekty:)

brzuszki ! :) - zbiorczy

05 gru 2012 - 21:59:25

Dziewczyny, żeby schudnąć poprzez brzuszki musicie wykonywać je przez co najmniej pół godziny, wtedy dopiero, energia czerpana jest z tkanki tłuszczowej:) pozdrawiam

brzuszki ! :) - zbiorczy

05 gru 2012 - 22:01:17

Ja typowcyh brzuszków nie robię ale za to wykonuję Mel B, 8 min abs, skończyłam A6W, od niedawna zaczęłam to:

i brzuch mam płaski i nawet mięśnie widoczne

brzuszki ! :) - zbiorczy

05 gru 2012 - 22:19:46

Polecam ćwiczenia Ewy Chodakowskiej :) dają efekty :)

brzuszki ! :) - zbiorczy

06 sty 2013 - 01:10:17

Cytat
Maksa_90
Dziewczyny, żeby schudnąć poprzez brzuszki musicie wykonywać je przez co najmniej pół godziny, wtedy dopiero, energia czerpana jest z tkanki tłuszczowej:) pozdrawiam
proszę Cię nie powtarzaj czegoś błędnie;)
mięśnie brzucha powinno się ćwiczyć nie za długo, powiedzmy 10 minut, jeśli ćwiczymy dłużej, to raczej brzuch i okolice,
druga sprawa robiąc same brzuszki nawet godzinę - nie schudniemy,
z tym co piszesz, to chodzi o ćwiczenia ogólnie, że musimy ćwiczyć powyżej 30minut, żeby zacząć spalać tkankę tłuszczową:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 01:13 przez pauli05.

brzuszki ! :) - zbiorczy

13 maj 2013 - 15:28:21

Cytat
pauli05
Cytat
Maksa_90
Dziewczyny, żeby schudnąć poprzez brzuszki musicie wykonywać je przez co najmniej pół godziny, wtedy dopiero, energia czerpana jest z tkanki tłuszczowej:) pozdrawiam
proszę Cię nie powtarzaj czegoś błędnie;)
mięśnie brzucha powinno się ćwiczyć nie za długo, powiedzmy 10 minut, jeśli ćwiczymy dłużej, to raczej brzuch i okolice,
druga sprawa robiąc same brzuszki nawet godzinę - nie schudniemy,
z tym co piszesz, to chodzi o ćwiczenia ogólnie, że musimy ćwiczyć powyżej 30minut, żeby zacząć spalać tkankę tłuszczową:)

zgadzam się aby spalić tkanke tłuszczową musisz wykonywać ćwiczenia aerobowe powyżej 30min w pulsie nie wyższym niż 130.

ale brzuszki do takich ćwiczeń nie należą

ćwiczenia aerobowe:
bieganie
pływanie
jazda na rowerze
marsz itp

brzuszki powodują że mięśnie zaczynają pracować ale z tkanką tłuszczową niestety nie będą widoczne :) dlatego najlepiej najpierw ćwiczenia mięśniowe a potem 40 min aerobowych przy nadwadze :)

brzuszki ! :) - zbiorczy

28 cze 2013 - 15:37:52

mieśnia brzucha nie mozna robic codziennie, bo go splicie i nie bedzie efektów. Najwazniejsza dla miesnia jest regeneracja, czyli ten dzien przerwy. duzo lepiej robic brzuchy 3 razy w tygodniu max, niz codziennie - i dla efektow i dla samego nie zniechęcenia. Poza tym pamietaj ze miesien brzucha rsnie wszerz ;)



PS. co do aerobów, to od 30min do godziny, bo po upływie godziny organizm przestaje czerpać energię z tkanki tłuszczowej i zaczyna pobierać ją z mięśni - co może prowadzić do ich spalenia = zmniejszenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-28 15:40 przez kikao.

brzuszki ! :) - zbiorczy

31 mar 2014 - 01:30:49

Ja to osobiście przez rok robiłam brzuszki i rowerek codziennie i schudłam 12 kg, żadnej diety nie stosowałam ani żadnego aerobiku.:)

brzuszki ! :) - zbiorczy

08 maj 2014 - 22:31:20

Robiłam dość długo i nie widziałam rezultatów:( co prawda tylko 30 ale rano i wieczorem...zrezygnowałam:( Może by znów zacząć.

brzuszki ! :) - zbiorczy

08 maj 2014 - 22:34:49

robię :)

brzuszki ! :) - zbiorczy

08 maj 2014 - 22:37:35

bo brzuszki kształtują mięśnie należy również w jakiś sposób spalać tłuszczyk aby był rezultat

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak dobrać narty