Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:37:49

Mam do was pytanie. Otóż przez dwa tyg biegałam codziennie rano oczywiscie po śniadaniu. Ale jakos zmiany nie zauważyłam ;/ zebym cos schudła baa nawet czuje się taka opuchnięta i , ze przytyłam. Niektorzy mowia ze lepiej biegac na czczo a drudzy ze po sniadaniu. Wiec jak jest prawidłowo? Jak po sniadaniu to co jesc tkaiego? Dodam , ze przed beiganiem jadłam np. kanapke z dzemem i do tego kilka wingron , odczekałam jakies 30 minut i szłam biegać około 30 minut.

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:43:05

"kanapka z dżemem" nooo fajnie się odchudzasz :D

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:44:13

Prawidłowo należy biegac przed sniadaniem. wtedy spalanie jest prawidłowe. Jak zjesz i pójdziesz biegac to tak jak byś w ogóle nie biegała.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:44:59

Cytat
monyku
"kanapka z dżemem" nooo fajnie się odchudzasz :D

chodzi mi o chleb razowy + dzem niskosłodzony .. tak w niektórych artykułach pisali :) , zeby tak jesc.

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:48:45

Pysia chleb z dzemem nie ma w sobie nic co mogłoby pomóc w cwiczeniach czy odchudzić także zapomnij o nim:) Tak jak pisałam, biegaj rano na czczo, jeśli po południu to przynajmniej 2 godz po posiłku. Dopiero po wysilku zjedz coś, ale niech to będą białka a nie dzemik:)

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:50:06

Po 30 minutach to dopiero zaczyna się spalać ;p najpierw oczywiście to, co zjadłaś na śniadanko, które powinno być PO DŁUŻSZYM bieganiu ;)

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:52:24

Cytat
alpina
Pysia chleb z dzemem nie ma w sobie nic co mogłoby pomóc w cwiczeniach czy odchudzić także zapomnij o nim:) Tak jak pisałam, biegaj rano na czczo, jeśli po południu to przynajmniej 2 godz po posiłku. Dopiero po wysilku zjedz coś, ale niech to będą białka a nie dzemik:)

No wlasnie tak czytałam , ze najlepiej zjeść coś takiego ale najwidoczniej nie pomogło :(. A moze jakiegos powerada pic w czasie biegania? Bo bym chciala jakies sily miec i nie czuc ze zaraz zasłabne

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:54:12

Energetyki są dość kaloryczne ;p
Może inne ćwiczenia? Rower na przykład, czy chociażby jakiś zestaw aerobów, które robiłabyś sama w domu...

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:56:45

hahah dżem i winogrona i Ty się chcesz odchudzić ? zmień śniadanie ;) i może zatrzymujesz wodę dlatego czujesz się opuchnieta

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 09:57:44

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:00:03

Cytat
tide
hahah dżem i winogrona i Ty się chcesz odchudzić ? zmień śniadanie ;) i może zatrzymujesz wodę dlatego czujesz się opuchnieta

Jak to zatrzymuje wodę? Ze wzgledu na brak składników mineralny? Bo mi bardzo szybko sie wyplukuje magnez i potas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-05 10:03 przez pysiaa89.

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:05:59

Pamiętaj,że musisz biegac przynajmniej pół godziny żeby zaczeło się prawidłowe spalanie. Jeśli czujesz w czasie biegu,że słabniesz to wez sobie na czas biegania jakiegoś batona musli lub inna nisko kaloryczną przekąske którą zjesz w trakcie biegania.No i pamietaj,że bieganie pół godziny i przerwa a potem znów bieg, nic nie da. Biegnij wolniej, w swoim tempie ale dłużej. Z czasem nabierzesz kondycji.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:08:10

Cytat
alpina
Pamiętaj,że musisz biegac przynajmniej pół godziny żeby zaczeło się prawidłowe spalanie. Jeśli czujesz w czasie biegu,że słabniesz to wez sobie na czas biegania jakiegoś batona musli lub inna nisko kaloryczną przekąske którą zjesz w trakcie biegania.No i pamietaj,że bieganie pół godziny i przerwa a potem znów bieg, nic nie da. Biegnij wolniej, w swoim tempie ale dłużej. Z czasem nabierzesz kondycji.

Dziękuje za inf:). A mam pytanie jeszce takie. Czy pod czas biegania pic wode? Czy lepiej po?

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:18:39

Wody możesz się napić przed bieganiem i po bieganiu, w trakcie również, byle byś piła w niewielkich ilościach, bo bieganie z pełnym żołądkiem zdrowe nie jest i nie ważne, czy żołądek jest pełen wody czy jedzenia.

Zasada jest prosta - do południa wcinamy węglowodany, pod wieczór białka. Przed treningiem wcinamy węglowodany, po treningu białka.
Węglowodany w większej ilości mają być nieoczyszczone.
Co do biegania stosuj interwały, lepiej spalają tłuszcz. I naprawdę nic nie zaszkodzi biegać po pierwszym posiłku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-05 10:20 przez matra.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:20:27

mit, że bieganie na czczo jest najlepsze został już dawno obalony. Jak biegasz nie dostarczając organizmowi jedzenia to wcale nie spalasz tłuszczu a dodatkowo niszczysz mięśnie. Poza tym to nieraz prowadzi do obżerania się po treningu.
Z resztą poczytaj sama:
http://blog.micoach.pl/2012/06/bieganie-na-czczo-tak-czy-nie/

http://aktywni.pl/aktualnosci/bieganie-na-czczo/


aha i nie przejmuj się tym, że "grubniesz". Często tak się wydaje na początku, że tyjemy, puchniemy a tak naprawdę to sylwetka zaczyna się modelować, mięśnie się kształtują, a tłuszcz w końcu zacznie się spalać, nie bój się.
I ogólnie jeśli chodzi o jedzenie to nikt nie każe się objadać przed treningiem - zjedz coś węglowodanowego chociaż odrobinę. A po treningu (ok. 1,5 godz) zjedz węgle i uzupełnij białko :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pływanie czy bieganie ?