Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:17:58

Cytat
jaaa89
To czyli rano zjeść coś lekkiego ?:) i odczekać jakiś czas i ruszac biegac?:)

na to wychodzi...

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:18:12

Nie koniecznie lekkiego, możesz zjeść normalny posiłek jak zawsze, bo przy intensywnym wysiłku z pewnością go spalisz (nie mówię tutaj żebyś się z rana objadała frytkami i cola, a na deser czekolada tylko normalne śniadanie, np kanapki, jajka, musli - co tam lubisz :)) Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ponieważ to on nam daje energię, na obiad i kolację można zjeść już o wiele mniej, bo metabolizm w ciągu dnia spada. Ja proponuję przed bieganiem zjeść np kanapkę, a po bieganiu zjeść sobie drugie śniadanie, tak żeby nie podjadać słodyczy aż do następnego posiłku :) Za to z kolacji można zrezygnować całkowicie, albo jeść lekkie posiłki, bo na noc nie potrzebujemy jedzenia.

niezweryfikowana
Posty: 257
Ostrzeżenia: 2/5

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:25:20

Cytat
clau_dia
Nie koniecznie lekkiego, możesz zjeść normalny posiłek jak zawsze, bo przy intensywnym wysiłku z pewnością go spalisz (nie mówię tutaj żebyś się z rana objadała frytkami i cola, a na deser czekolada tylko normalne śniadanie, np kanapki, jajka, musli - co tam lubisz :)) Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, ponieważ to on nam daje energię, na obiad i kolację można zjeść już o wiele mniej, bo metabolizm w ciągu dnia spada. Ja proponuję przed bieganiem zjeść np kanapkę, a po bieganiu zjeść sobie drugie śniadanie, tak żeby nie podjadać słodyczy aż do następnego posiłku :) Za to z kolacji można zrezygnować całkowicie, albo jeść lekkie posiłki, bo na noc nie potrzebujemy jedzenia.

Dziękuje za infromacje :) teraz będe wiedziała hehe .

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:32:44

jeżeli chodzi o jedzenie to powinno się przed treningiem jeść węglowodany, a po treningu nalezy uzupelnic wegle i dorzucic bialko :)


I jest to opinia słynnej instruktorki fitness Ewy Chodakowskiej więc możesz być pewna, że nie kłamie :)

Cytat
clau_dia
Za to z kolacji można zrezygnować całkowicie, albo jeść lekkie posiłki, bo na noc nie potrzebujemy jedzenia.

Broń Boże nie rezygnować. Organizm nie może mieć zbyt długiej przerwy w dostarczaniu energii bo przez takie coś metabolizm za bardzo zwalnia. Na kolacje należy jeść przewagę białek żeby pobudzić metabolizm do działania nawet w czasie snu!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-17 18:35 przez martischa.

niezweryfikowana
Posty: 257
Ostrzeżenia: 2/5

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:41:32

Znalazlam artykuł w którym piszą co można zjeść przed bieganiem i mnie zdziwiło , ze kanapka z nutella :|
"
Typowy posiłek przed biegiem powinien dostarczyć Ci około 300 do 500 kalorii (zależnie od Twojej wagi). Jeśli bieg ma być długi, resztę energii musisz dostarczać w czasie biegu (np. w formie żeli energetycznych lub Twojego ulubionego snacka treningowego).

Mogą to być na przykład:

Śniadanie 1 – dwie garści płatków owsianych z mlekiem (400 kcal) + mały banan (100 kcal)
Śniadanie 2 – mała bagietka (300 kcal) z nutellą lub masłem orzechowym (200 kcal)
Śniadanie 3 – dwie kromki białego chleba tostowego (200 kcal) + szklanka soku pomarańczowego (150 kcal)"

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:46:49

no bo dieta to nie jest wyrzekanie się wszystkiego. Racjonalne odchudzanie to nie odmawianie sobie i głodzenie się. Można jeść wszystko ale z głową i trzeba wiedzieć kiedy. Sukces murowany bez efektu jojo.

Te wszystkie babeczki, które odchudzają się nie jedząc bananów, pieczywa, wszelkiego cukru szybko się poddają i albo nie chudną albo mają efekt jojo. Jadłospis ma być urozmaicony, a nie monotonny.
Pamiętaj, że czekolada jest żródłem żelaza i magnezu, które są niezbędne przy uprawianiu sportu - unikniesz skurczy, masz większą siłe, itp.

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:48:09

Cytat
martischa
jeżeli chodzi o jedzenie to powinno się przed treningiem jeść węglowodany, a po treningu nalezy uzupelnic wegle i dorzucic bialko :)


I jest to opinia słynnej instruktorki fitness Ewy Chodakowskiej więc możesz być pewna, że nie kłamie :)
Cytat
clau_dia
Za to z kolacji można zrezygnować całkowicie, albo jeść lekkie posiłki, bo na noc nie potrzebujemy jedzenia.

Broń Boże nie rezygnować. Organizm nie może mieć zbyt długiej przerwy w dostarczaniu energii bo przez takie coś metabolizm za bardzo zwalnia. Na kolacje należy jeść przewagę białek żeby pobudzić metabolizm do działania nawet w czasie snu!

Widzę, że sława Ewy objęła już niemal na cały internet :) Swoją drogą jeśli ktoś lubi tego typu wysiłek to polecam jej treningi, są bardzo dobre i sama często wykonuję podobne ćwiczenia do tych jej na swoich zajęciach :) Można znaleźć na jej stronie lub na fanpage'u na facebooku zestaw z łatwymi ćwiczeniami, albo ćwiczyć z filmikiem dołączonym do SHAPE'a (wyszły już 2 części).

Z ta kolacją się zgodzę - ja sama z niej nie rezygnuję, ale generalnie chodziło mi o to, że należy zjadać więcej rano i wraz z każdą godziną coraz mniej. Ewa też tak twierdzi, nawet chyba ona kiedyś mówiła "Na śniadanie jedz jak król, na obiad jak szlachta, a kolację jak żebrak"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-17 18:50 przez clau_dia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

17 lip 2012 - 18:59:02

Cytat
clau_dia
Widzę, że sława Ewy objęła już niemal na cały internet :) Swoją drogą jeśli ktoś lubi tego typu wysiłek to polecam jej treningi, są bardzo dobre i sama często wykonuję podobne ćwiczenia do tych jej na swoich zajęciach :) Można znaleźć na jej stronie lub na fanpage'u na facebooku zestaw z łatwymi ćwiczeniami, albo ćwiczyć z filmikiem dołączonym do SHAPE'a (wyszły już 2 części).

Z ta kolacją się zgodzę - ja sama z niej nie rezygnuję, ale generalnie chodziło mi o to, że należy zjadać więcej rano i wraz z każdą godziną coraz mniej. Ewa też tak twierdzi, nawet chyba ona kiedyś mówiła "Na śniadanie jedz jak król, na obiad jak szlachta, a kolację jak żebrak"

hah no dokładnie jest wielki szum wokół niej, ale pozytywny. No ale nie dziwię się skoro po jej ćwiczeniach i radach żywieniowych widać tak spektakularne efekty. Generalnie to pierwszy raz spotkałam się z ćwiczeniami, które się nie nudzą i faktycznie po zakończeniu ćwiczeń pojawia się uśmiech, a nie zniechęcenie :)

A no i masz rację :) Śniadanie powinno być najobfitsze :)

niezweryfikowana
Posty: 257
Ostrzeżenia: 2/5

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

18 lip 2012 - 11:12:57

Wiem , ze wczoraj zakładałam wątek o bieganiu ale dziś zakładam nowy bp chce sie dowiedziec co jeść przed bieganiem. Niektórzy mówią ze powinno jeść się węglodowany proste np kanapka z nutella inni ze białko więc jak albo wypić samego powerade czy jak to tam sie pisze.

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

18 lip 2012 - 23:03:16

Czytam i czytam i podziwiam wasze sukcesy w bieganiu a u mnie jakoś to marnie idzie.Biegam wieczorami od marca codziennie po 45 minut.Pokonuje dystans 10 km.Jak do tej pory nie schudłam ani kilograma ba nawet przytyłam.Nogi mi sie rozrosły.Z trudnościa wchodzę w rurki.Pupa jak szafa.Jedyny pozytywny efekt to jędrne ciało.Co robię źle?

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

26 lip 2012 - 04:37:42

Cytat
mhns2
Czytam i czytam i podziwiam wasze sukcesy w bieganiu a u mnie jakoś to marnie idzie.Biegam wieczorami od marca codziennie po 45 minut.Pokonuje dystans 10 km.Jak do tej pory nie schudłam ani kilograma ba nawet przytyłam.Nogi mi sie rozrosły.Z trudnościa wchodzę w rurki.Pupa jak szafa.Jedyny pozytywny efekt to jędrne ciało.Co robię źle?

Bieganei to nie wszystko. Bardzo dobrze, że jesteś systematyczna, ale bardzo ważna jest też dieta. Ja od paru miesięcy oprócz treningu biegowego stosuję się do zaleceń diety nisko węglowodanowej czyli ograniczam pieczywo, makarony, slodycze.. wszystko pochodzenia zbożowego i przedewszystkim ziemniaki. Jem hhude mięsko, może być wędlina, ważywa - dużo ważyw. Powiem tak, czuję sie lepiej - leżej... Dodatkowo biegam z pulsometrem i monitoruje swoje tętono aby się nie przemęczać i spalać tkankę tłuszczową, anie mięśnie. Przez ostatni miesiąc pozbyłem się paru cm w pasie i schudłem 2kg. Może to nie dużo, ale efekt jest, a to chyba dla mnei w tym momęcie jest najważniejsze. Spróbuj, może i tobie pomoże :) Powodzenia!

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

31 lip 2012 - 20:00:49

Cytat
mhns2
Czytam i czytam i podziwiam wasze sukcesy w bieganiu a u mnie jakoś to marnie idzie.Biegam wieczorami od marca codziennie po 45 minut.Pokonuje dystans 10 km.Jak do tej pory nie schudłam ani kilograma ba nawet przytyłam.Nogi mi sie rozrosły.Z trudnościa wchodzę w rurki.Pupa jak szafa.Jedyny pozytywny efekt to jędrne ciało.Co robię źle?
Czasem tak po prostu jest. Są takie okresy w odchudzaniu, że się nie chudnie, i są takie, że pomimo względnego rozpasania waga spada. Tak więc nie stresuj się, a jak ciało od biegania zrobiło się jędrniejsze, to tym lepiej :) Przyjrzyj się też dokładnie swojemu sposobowi biegania i obciążeniom - może biegasz zbyt mało intensywnie (na za niskim pulsie na przykład?). mimbelka wrzuciła kilka fajnych linków na ten temat z Trenuj Madrze - czytałam to już jakiś czas temu i widzę po sobie, że prawdę piszą :)

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

31 lip 2012 - 20:04:26

Ja biegam od miesiąca zaczęłam od 10 minut na raz, teraz robię 2 razy po 15 minut przerwa między tymi biegami to 10 minut inaczej wyplułabym płuca ;) i nic mnie nie boli a biegam codziennie. Ale ja biorę potas, magnez i wapń, żeby mnie mięśnie nie bolały. Schudłam 6kg ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-31 20:09 przez maretka.

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

14 sie 2012 - 12:11:06

Witajcie,
jak już pewnie każda z nas zauważyła, bieganie stało się bardzo popularnym sportem w Polsce- szzczególnie wśród ludzi pragnących zrzucić kilka zbędnych kilogramów, czy też poprawić swoją kondycję fizyczną i wydolność.
Zapene znajdą się i tu takie osoby, które odbyły bądź cały czas odbywają swoją przygodę z bieganiem.
Postanowiłam założyć ten wątek by wzajemnie opisywać swoje historie i jednocześnie wspierać się w dążeniu do celu.

Ja od dłuższego czasu jestem osobą aktywną. Zimą zwykle przerzucam się do klubu fitness, wiosną, latem i jesienią wybywam na powietrze i tam biegam.
Nie ukrywam, że zimą bardzo dałam sobie w kość- efekty były widoczne. Po długiej przerwie- bo miałam problem z kręgosłupem, co wykluczało uprawianie jakiegokolwiek sportu- przez co i straciłam dobrą kondycję, zaczęłam się męczyć przy jakimkolwiek ruchu, złe samopoczucie zaczęło mnie dopadać.
W końcu od miesiąca zaczęłam robić to, co lubię- biegam. Biegam trzy razy w tygodniu po ok 30-40 minut. Odrzuciłam znów złe węglowodany, ograniczam cukry. Zauważam efekty! Moje uda spowrotem są smuklejsze, znika moja przeurocza oponka i życie staje się piękniejsze !

A jak u Was?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Na czczo czy nie?