Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:33:43

otóż dzisiaj wreszcie, po 6 tyg zdjęto mi gips, niestety kostka do końca się nie zrosła, więc dostałam receptę na ortezę i kolejna kontrola za 2 tyg.
Noga moja wygląda dramatycznie, mało brakowało,a bym się przed chirurgiem rozryczała....
spuchnięta kostka to masakra jakaś ;/
Lekarz stwierdził, że to normalne, zalecił moczenie w wodzie z solą.
A najgorsze jest to, że nie powiedział czy mam całe dnie śmigać w tym stabilizatorze ;/
założyłąm go dzisiaj na parę godzin i po zdjęciu noga dalej jak balon ;/
Boje sie go zakladac na noc, bo mam wrazenie ze jest ciasno i nie bede miec krazenia ....
weźcie mi coś doradzcie, bo ofisiuje....

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:36:08

długo niestety będzie spuchnięta też tak miałam ..
stabilizator jest po to aby chronić stopę bo jest jeszcze słaba na normalne chodzenie

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:40:11

Cytat
banach
długo niestety będzie spuchnięta też tak miałam ..
stabilizator jest po to aby chronić stopę bo jest jeszcze słaba na normalne chodzenie

a co robilas żeby opuchlizna zeszla?
mi lekarz zalecil delikatne chodzenie na palcach, ale bron boze na calej stopie...

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:41:49

a nic samo musi zejśc

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:42:42

Cytat
banach
a nic samo musi zejśc


no mi zalecil moczyc w wodzie z solą, ale ja panikara nie mogę patrzeć na tą nogę ....

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:54:51

nie panikuj tylko stosuj sie do rady lekarza, jedz galaretki by nooga sie zrosła.

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 19:59:05

Cytat
agata74
nie panikuj tylko stosuj sie do rady lekarza, jedz galaretki by nooga sie zrosła.

tyle że nadal nie wiem czy uciskać nogę ortezą na nocboję się

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 20:00:40

trzeba było pytać lekarza ja nie wiem .

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 20:05:29

na noc nie orteza tylko na dzień na noc ja bym zastosowała bandaż elastyczny

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 20:06:53

Ech, mogłam kupić, ale czlowiek nie mysli ;/

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 20:08:53

Cytat
agata74
na noc nie orteza tylko na dzień na noc ja bym zastosowała bandaż elastyczny
no tak na noc bandaż elastyczny delikatnie owinąć nie za mocno .

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

16 sty 2017 - 20:16:39

najgorzej ze ja sie wierce jak wariatka w nocy i jak zapomne ze nie mam gipsu na nodze to sie **** z bolu chyba.......

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 4/5

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

23 maj 2017 - 18:17:15

też miałam takie problemy do zdjęciu gipsu z nogi. W takich sytuacjach bardzo pomocna jest dieta (poczytaj https://zdrowie.enel.pl/artykul/zlamanie-nie-tylko-rehabilitacja) Wiele osób całą swoją uwagę skupia na rehabilitacji zapominając, że należy spożywać większe ilości produktów bogatych w wapń. Jest to budulec naszych kości.Jego bogate źródło to mleko i produkty jego pochodzenia jak jogurty, kefiry czy biały ser. Idealnie by było gdybyśmy do każdego posiłku dodawali jakiś produkt mleczny. Jeśli nie lubimy mleka lub z jakiś powodów nie możemy go spożywać to jest szereg warzyw zawierających wapń, m.in. brokuły, kapusta, soczewic czy fasola.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-23 18:18 przez viki14.

spuchnięta stopa po zdjeciu gipsu :(

23 maj 2017 - 18:51:31

Cytat
viki14
też miałam takie problemy do zdjęciu gipsu z nogi. W takich sytuacjach bardzo pomocna jest dieta (poczytaj https://zdrowie.enel.pl/artykul/zlamanie-nie-tylko-rehabilitacja) Wiele osób całą swoją uwagę skupia na rehabilitacji zapominając, że należy spożywać większe ilości produktów bogatych w wapń. Jest to budulec naszych kości.Jego bogate źródło to mleko i produkty jego pochodzenia jak jogurty, kefiry czy biały ser. Idealnie by było gdybyśmy do każdego posiłku dodawali jakiś produkt mleczny. Jeśli nie lubimy mleka lub z jakiś powodów nie możemy go spożywać to jest szereg warzyw zawierających wapń, m.in. brokuły, kapusta, soczewic czy fasola.
dieta przzy złamaniach jest bardzo wazna i powinno sie suplemenowac wit. np.
d

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

okulista Kraków