Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 09:43:03

Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu mam bardzo nieprzyjemny i bolesny problem z dziąsłami - bolą i krwawią. Nie bardzo mogę wtedy myć zębów przez ten ból. Czy może poleciłby ktoś jakiś płyn albo coś co pomoże pozbyć się zapalenia? Pozdrawiam.

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 10:55:42

Nie polecam jakichkolwiek bardzo mocnych płynów do płukania, bo ja tak kiedyś robiłam i dentysta stwierdził, że wybiłam wszystkie bakterie- po prostu tak jakby wypaliłam sobie jamę ustną. Polecił płukać wodą z solą lub sodą i wtedy wszystko łagodnie się goi. Warto spróbować, ale najlepiej chyba zapytać swojego dentystę.

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 11:19:04

bajkadent polecam

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 11:22:14

Hej :) jestem higienistka stomatologiczna więc mogę doradzić kilka rzeczy. Po pierwsze objawy takie jak mówisz świadczą o tym iż możliwe że masz też kamień nazębny który trzeba usunąć u stomatologa ultradźwiękowe(bezboleśnie) dzięki czemu krwawienie ustanie. Kamień gromadzi się przez osadzanie płytki nazebnie przydziaslowo i w kieszonce działowej. Złe szczotkowanie, niedokładnie powoduje iż płytka osadza się a po 48 h kalcyfikuje- powstaje kamień nazębny. Im większa ilość nie usuniętj płytki tym więcej kamienia. Ostre płyny do płukania powodują to jakbyś alkoholem oblewala ranę na nodze ponieważ są zaczerwienione poranione i owrzdzone jak domniemam. Jeśli kamienia nie usuniesz dojdzie do powiększenia kieszonek działowych przez co może nawet wystąpić utrata przyczepy zęba do dziąsła i będzie parodontoza zapalenie przyzębia co prowadzi do wypadania zębów i ich całkowitej utraty. Tak więc płukanka z szałwii trochę złagodzi objawy i niezbędna jest wizyta u stomatologa. Pozdrawiam:)

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 11:32:00

Polecam pastę do stosowania w jamie ustnej - Solcoseryl. Działa cuda ;)

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 11:54:30

Sorcoseryl jest dobry jednak najlepsze efekty daje przy noszeniu protez a nie przy zdrowej jamie ustnej z zapaleniem dziąseł, tak też polecają ja dentyści. :)

Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 16:15:48

Dentosept



Zapalenie dziąseł co robić?

28 lip 2016 - 22:44:11

Ja byłam akurat u rodziców gdy mnie to ostatnio dopadło i pożyczyłam od Taty płyn Tantum Verde, tylko najlepiej rozcieńczać go wodą bo jest dosyć ostry i bez rozcieńczania wszystko drętwieje. Mama dokupiła mi do tego szczoteczkę Lacalut - czyli tej samej marki, która robi pasty na chore dziąsła, żeby nie podrażniała jak zwykłe szczoteczki. Jedno z drugim nawet pomogło, od tego czasu nie narzekam, a to było zimą. Przy czym płynu używałam góra ze 2 tygodnie, a na szczoteczce jechałam całe pół roku. Teraz czas ją wyrzucić i wracam do zwykłej, ale jeśli coś się będzie działo, poszukam takiej samej.

Zapalenie dziąseł co robić?

29 lip 2016 - 09:30:26

Dantystka poleciła mi płyn do płukania ust firmy Kin. Pomógł mi, gdy inne preparaty ni dawały zadowalających efektów.

Zapalenie dziąseł co robić?

01 sie 2016 - 10:11:21

Przede wszystkim należy odwiedzić stomatologa i sprawdzić co jest tego przyczyną. On na pewno poleci jakiś produkt.

Zapalenie dziąseł co robić?

02 sie 2016 - 09:45:50

Ja używam KIN, jest delikatny,bo nie zawiera alkoholu

Zapalenie dziąseł co robić?

03 sie 2016 - 10:41:15

Ja preferuję naturalne płukanki ziołowe. może to być tymianek + szałwia albo np. rumianek + mięta (możesz dodać szczyptę kory dębu). Działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Zapalenie dziąseł co robić?

04 sie 2016 - 14:21:53

Ja po ostatniej wizycie u dentystki dostałam próbkę płynu gingival, jest typowo dla osób, które mają problem ze stanami zapalnymi i krwawiącymi dziąsłami, popytaj w aptekach ponoć są dostępne ;)

Zapalenie dziąseł co robić?

05 sie 2016 - 09:16:44

ja używam różnych płynów,nie jestem przywiązana do jednego ,poza tym rumianek i szałwia też bardzo dobrze działają,teraz w aptekach jest tego cała masa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

VISION EXPRESS opinie. Warto?