Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

alergia leki

11 kwi 2016 - 21:33:50

Czy są tu jakieś alergiczki?? Chyba mam jakiś katar sienny czy coś bo jak trochępochodziłam po dworze to wróciłam z załzawionymi oczami a rano miąlam wielki katar :( czy można coś bez recepty kupić?? czy musze iśc do lekarza?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

alergia leki

11 kwi 2016 - 21:48:30

bez recepty możesz kupić w aptece np alertec, alegra itp. Zapytaj farmaceuty- na pewno coś doradzi

alergia leki

11 kwi 2016 - 22:19:01

Zyrtec jest dobry :) mi pomaga

alergia leki

11 kwi 2016 - 23:02:48

Teraz pyli brzoza. Potwierdzone u alergologa. :)
Możesz kupić tabletki w aptece bez recepty, ale testy alergologiczne na pewno by się przydały. Kto wie, na co poza brzozą możesz być uczulona.
Poza tym, preparaty " w ciemno" nie zawsze dadzą taki rezultat jak te, dobrane przez alergologa.

alergia leki

12 kwi 2016 - 20:45:17

co do pylenia to pyli brzoza a ona jest niestety mega alergizujaca :( pewnie ze sa leki na alergie bez recepty alertec, cromohexal, buderhin ( bardzo dobry lek ale na recepte i nie wiem czy jeszcze go produkuja bo mieli go wycofac bo produkacja im sie nie kalkuowała ok 3 zł za buteleczke)inne leki ale na recepte to zyrtec ( po którym ja chodziłam mega spiaca) wole telfast

alergia leki

12 kwi 2016 - 20:59:23

Tez mam alergie :) polecam flonidan

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

alergia leki

15 kwi 2016 - 14:29:18

Na alergie najskuteczniejsze będzie odczulanie, może to trwać nawet do kilku lat. Inne sposoby nie są już tak bardzo skuteczne.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

alergia leki

22 kwi 2016 - 09:17:31

Dzięki dziewczyny, w aptece mi poleciła kobieta hitaxe fast, kupiłam i jest o niebo lepiej i w sumie szybko pomogło, bałam się że będzie mis ię chciało na maksa spać ale jest ok, chyba sobie zrobię te testy alergiczne, trzeba na to jakieś skierowanie?

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

alergia leki

08 cze 2016 - 13:48:41

na nfz tylko potrzebujesz skierowania do alergologa, a on ci zrobi testy, tylko bardzo dlugo sie czeka :< ja jestem po, wyszlo mi ze mam uczulenie na pylki traw i drzew a i tak tak jak ty biore hitaxe fast bo serio szybko dziala i chyba jako jedyna mnie nie usypia.

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

alergia leki

12 cze 2016 - 08:18:22

Według mnie najgorsza jest alergia u dzieci i to bez względu na to czy jest to na leki cy na kurz. My dorośli możemy o wiele więcej zniesć i powiedzieć lekarzowi co nam dolega niż dziecko. Ja naszczęście alergię mam tylko na kurz. Gdybym miała na leki to bałabym się cokolwiek wziąć :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-12 08:19 przez mikomysz.

zweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

alergia leki

12 cze 2016 - 09:27:24

Ja jakieś 3 lata temu miała katar sienny, załzawione oczy i co rusz psikałam. Chodziłam do lekarza rodzinnego i brałam leki na alergie. Po roku czasu przez okres od wrzesnia do stycznia borykałam się z zapaleniem oskrzeli. Jak już wyzdrowiałam to po około 2 tyg znowu byłam chora. Przez wiosne i lato jakoś to znosiłam ( raz na 2 miesiace chorowałam). Od wrzesnia znowu to samo antybiotyki wziewy itd. aż wylądowałam w szpitalu. Potwierdzilo się że mam astme oskrzelową-najgorze ataki miałam w nocy i po wysiłku. Wzięłam się za siebie i poszłam ze skierowaniem do alergologa i pulmonologa. Alergolog mi nie pomógł ale za to pulmonolog tak. Zaczęłam porządne leczenie pod kątem astmy oskrzelowej do tego zrobili mi testy alergiczne i wyszło ze jestem uczulona na kurz i sierść kota (a w domu mam 2 koty :P). Pulmonolog przepisał nowe leki inhalacje dysk i po 4 miesiacach była poprawa. Spirometria z każdą wizyta kontrolną co raz lepsza :) Teraz przymierzam się do odstawienia leków.
Gdzieś kiedyś wyczytałam i ktoś mi też tak powiedział że nie leczona alergia może doprowadzić do astmy... ale nie wiem ile w tym prawdy jest.

alergia leki

12 cze 2016 - 11:33:25

trzeba zrobic testy na uczulenia .
wizyta u pulmonologa .

Cytat
sulejowek03
Na alergie najskuteczniejsze będzie odczulanie, może to trwać nawet do kilku lat. Inne sposoby nie są już tak bardzo skuteczne.
nie w każdym wieku mozna człowieka odczulać .Tak mi kiedys powiedziała pulmonolog.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-12 11:34 przez banach.

alergia leki

12 cze 2016 - 16:17:37

Ja mam katar cały rok, a największy właśnie w upały i wtedy gdy drzewa pylą, przy jedzeniu i przy myciu twarzy. Już się tak przyzwyczaiłam, że się żadnymi lekami z tego powodu nie faszeruję. Po prostu zawsze mam przy sobie chusteczki, i tyle.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

alergia leki

14 cze 2016 - 12:18:22

Chyba bym nie dała rady ciągle kichać i kichać, miałam ostrą jakąś fazę alergii to sie tak normalnie funkcjonować nie dało, można było jakiegoś szalu dostac, leków nie biorę codziennie tylko jak czuję że jest gorzej, a szybko po nich dochodzę do siebie.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

alergia leki

17 cze 2016 - 22:11:51

ja bym dziewczyny najpierw poszukała i poczytała co to jest alergia i z czym to się je. Jest bardzo dużo rodzajów alergii i nie na wszystkie działają polecane leki a testowanie wszystkich to raczej nie jest zdrowe dla organizmu. Jak chcecie to tu macie jeden z ciekawszych artykułów na temat alergii http://portal-medyczny.pl/kilka-faktow-o-alergii/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wysokie tsh u dwulatki