Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 4/5

Korekcja laserem

28 mar 2016 - 18:42:11

Chciałabym wykonać sobie laserową korekcję wzroku, chyba nawet metodą Lentivu. Dużo rożnych opinii czytałam, może któraś z was miała taki zabieg?
To boli? Niestety moja wada zmusza mnie do noszenia ogromnych szkieł, przez co nie wyglądam atrakcyjnie...

Korekcja laserem

28 mar 2016 - 19:45:09

A można wiedzieć jaka masz wadę?

niezweryfikowana
Posty: 46
Ostrzeżenia: 4/5

Korekcja laserem

31 mar 2016 - 20:43:56

-2.5 lewe i -4 prawe, dużo o nich czytałam, ale czy ktoś miał taką operację? Ktoś kto może mi szczerze doradzić? Za jakiś czas będę wychodzić za mąż a okulary w takiej sytuacji będą mi rzeszkadzać

Korekcja laserem

15 kwi 2016 - 12:15:46

A nie próbowałaś soczewek? Ja mam wadę -6,5 i od 15 lat noszę soczewki, w okularach nie potrafię funkcjonować. Też chętnie poczytam opinie osób po koekcji, przymierzam się do niej już kilka lat, ale boję się zabiegu ;)

Korekcja laserem

29 kwi 2016 - 06:25:33

słuchaj ja miałam robione metodą Lentivu i bardzo się cieszę ze sie zdecydowałam. nie ma się czego bać. rachu ciachu i po strachu:) a po dwóch dniach normalnie już funkcjonowałam. także warto się zastanowić!

Korekcja laserem

30 sty 2017 - 14:17:45

Czytałam o tej metodzie i klinice która ją wykonuje. Jednej pacjentce odmówili ze względu na dużą wadę i astygmatyzm i coś tam jeszcze. Więc nie jest to najlepsza metoda świata. Nie nadaje sie dla każdego, bo każdy jest indywidualnym przypadkiem.

Tak ogólnie o laserowej korekcji mówi lekarz -

jeśli ktoś się przygotowuje do zabiegu.

Korekcja laserem

30 sty 2017 - 15:40:40

A czy Twoja wada pogłębia się czy jest stała?

Korekcja laserem

31 sty 2017 - 13:26:15

Cytat
Onyksowa
A czy Twoja wada pogłębia się czy jest stała?

To kompletnie nie ma znaczenia czy się komuś pogłębiła czy poprawiła. Po zabiegu ma się poprawić i tak się dzieje w 99% przypadków. Nie da się czasem zniwelować wady w 100%, czyli np. jeśli ktoś ma -8, to po zabiegu może mu zostać -2 ale i tak poprawa wzroku jest znacząca. Czasami wada po latach wraca ale to chyba wynika z kiepskiej higieny życia na co dzień. Po prostu o wzrok też trzeba umieć dbać.

Korekcja laserem

01 lut 2017 - 08:12:00

Cytat
Lalunka
To kompletnie nie ma znaczenia czy się komuś pogłębiła czy poprawiła. Po zabiegu ma się poprawić i tak się dzieje w 99% przypadków. Nie da się czasem zniwelować wady w 100%, czyli np. jeśli ktoś ma -8, to po zabiegu może mu zostać -2 ale i tak poprawa wzroku jest znacząca. Czasami wada po latach wraca ale to chyba wynika z kiepskiej higieny życia na co dzień. Po prostu o wzrok też trzeba umieć dbać.

Sama mam wadę, która systematycznie się pogłębia i nie wynika to z, jak twierdzisz, "kiepskiej higieny życia na co dzień", a uwarunkowań genetycznych. Przez długi czas myślałam nad laserową korekcją, bo są sytuacje, w których używanie okularów jest uciążliwe. Wszyscy trzej okuliści, z którymi się konsultowałam (w tym jeden z kliniki, która zajmuje się laserową korekcją) stwierdzili, że laserowa korekcja nie ma w moim przypadku sensu, bo wada raczej nie przestanie się rozwijać i po jakimś czasie znów będę musiała nosić okulary. Będą słabsze, ale i tak będę musiała je nosić. Jest mi więc bez różnicy, czy będą to szkła np. -3,5 czy -0,5.
Więc tak, pogłębianie się wady ma znaczenie. Chociaż skoro mówisz, że nie, to pewnie Ci okuliści jacyś trefni byli. Przecież "na internecie" wiedzo lepiej :]

Korekcja laserem

01 lut 2017 - 09:07:33

ważne by nie chorować na cukrzycę.
chyba faktycznie lepsze soczewki .
zabieg to zabieg jest ryzyko .

Korekcja laserem

01 lut 2017 - 09:27:21

Cytat
Onyksowa
Cytat
Lalunka
To kompletnie nie ma znaczenia czy się komuś pogłębiła czy poprawiła. Po zabiegu ma się poprawić i tak się dzieje w 99% przypadków. Nie da się czasem zniwelować wady w 100%, czyli np. jeśli ktoś ma -8, to po zabiegu może mu zostać -2 ale i tak poprawa wzroku jest znacząca. Czasami wada po latach wraca ale to chyba wynika z kiepskiej higieny życia na co dzień. Po prostu o wzrok też trzeba umieć dbać.

Sama mam wadę, która systematycznie się pogłębia i nie wynika to z, jak twierdzisz, "kiepskiej higieny życia na co dzień", a uwarunkowań genetycznych. Przez długi czas myślałam nad laserową korekcją, bo są sytuacje, w których używanie okularów jest uciążliwe. Wszyscy trzej okuliści, z którymi się konsultowałam (w tym jeden z kliniki, która zajmuje się laserową korekcją) stwierdzili, że laserowa korekcja nie ma w moim przypadku sensu, bo wada raczej nie przestanie się rozwijać i po jakimś czasie znów będę musiała nosić okulary. Będą słabsze, ale i tak będę musiała je nosić. Jest mi więc bez różnicy, czy będą to szkła np. -3,5 czy -0,5.
Więc tak, pogłębianie się wady ma znaczenie. Chociaż skoro mówisz, że nie, to pewnie Ci okuliści jacyś trefni byli. Przecież "na internecie" wiedzo lepiej :]


Przepraszam, chyba źle się zrozumiałyśmy. Sądziłam, że pytasz czy po zabiegu wada może się pogłębiać... jakoś tak nieopatrznie zrozumiałam Twojego posta. Też nie jestem zwolenniczką doradzania metod i rozwiązań medycznych w internecie.
Są po prostu ludzie, którzy właśnie tak jak Ty mimo korekcji wady i jej zmniejszenia zaraz po zabiegu muszą i tak za jakiś czas powtórzyć zabieg albo żyć z nawracającym pogarszającym się wzrokiem. Jak mówisz, to indywidualne cechy (genetyczne) albo czasami też ludzie po prostu o ten wzrok nie dbają i mając skłonności niestety pogarszają sobie wzrok na włąsne życzenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naturalne metody leczenia - Wasze zdanie