Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Domowe sposoby na kaszel

05 lut 2016 - 12:45:09

Znacie jakieś domowe sposoby na kaszel? Już tracę cierpliwość, męczy mnie okrutnie suchy kaszel już od dwóch tygodni :/ Byłam u lekarza, dostałam jakiś syrop i tabletki do ssania ale kompletnie nic mi to nie daje :( Jakieś rady? help

Domowe sposoby na kaszel

05 lut 2016 - 13:24:23

Ja na kaszel mam syrop z pędów sosny, który robi moja mama.. domowo i skutecznie. Generalnie zazwyczaj stosuję terapie typowo domowe. Odkażająco jest super zapażony tymianek (zioło/przyprawa). Jak lubisz ziołowe smaki to nie dość że odkaża przewód pokarmowy, to i jest forma inhalacji, bo jest to bardzo aromatyczny napar.

Inne opcje to ciężko powiedzieć.
A te środki reklamowane w TV jakieś acc?

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

Domowe sposoby na kaszel

05 lut 2016 - 19:04:28

Ale jaki ten kaszel suchy czy mokry? Bo to najważniejsze, ja zazwyczaj dziecku podpijam pyramidonek :D

Domowe sposoby na kaszel

06 lut 2016 - 11:42:19

Ja kiedyś jak nie mogłam poradzić sobie z kaszlem, to zrobiłam syrop z cebuli. Mi pomogło, więc możesz wypróbować:)Wystarczy tylko pokroić cebulę i zasypać cukrem. Jak puści sok- wypić. Ja piłam 3xdziennie po 1 łyżeczce, ale nie wiem jakie są właściwe zalecenia, bo nie szukałam informacji-tak na czuja to zrobiłam.

Domowe sposoby na kaszel

06 lut 2016 - 12:26:32

Polecam kupić detusan, niby dla palaczy ale mi na suchy kaszel zadziałał od razu! A wcześniej zdążyłam wypić całą butlę syropu, tabletki ziołowe itp. - nic nie pomagało.

Domowe sposoby na kaszel

06 lut 2016 - 12:47:35

Miałąm ten sam problem z córka jak się rozkaszlała to miesiąc czasu.W końcu znajoma pożyczyła mi aparat do inhalacjii ,kupiłam płyn na receptę i od tej pory swiety spokoj.

Domowe sposoby na kaszel

06 lut 2016 - 21:03:13

Cytat
starababa
Ja kiedyś jak nie mogłam poradzić sobie z kaszlem, to zrobiłam syrop z cebuli. Mi pomogło, więc możesz wypróbować:)Wystarczy tylko pokroić cebulę i zasypać cukrem. Jak puści sok- wypić. Ja piłam 3xdziennie po 1 łyżeczce, ale nie wiem jakie są właściwe zalecenia, bo nie szukałam informacji-tak na czuja to zrobiłam.

Polecam sama to stosuje ;) ;) ;)
Mi zawsze pomaga na kaszel i mniej mnie boli gardło potem ;) ;)

Domowe sposoby na kaszel

06 lut 2016 - 22:10:04

dziękuję Dziewczyny! chyba faktycznie spróbuję inhalacji. Kaszel mam suchy, dlatego mnie doprowadza do szału bo jest bardzo męczący :(

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

Domowe sposoby na kaszel

22 lut 2016 - 21:52:24

Ja na kaszel niezależnie czy to suchy czy mokry pije Dicotuss Baby.On jest co prawda dla dzieci ale pomaga mi szybko. Ja zawsze najbardziej kaszle w nocy i nawet o tej porze mogę go wypić.

Domowe sposoby na kaszel

29 lut 2016 - 08:58:17

To jak przy syropach na kaszel dla dzieci jesteśmy, to pelavo oskrzela działa dobrze.

zweryfikowana
Posty: 203
Ostrzeżenia: 2/5

Domowe sposoby na kaszel

29 lut 2016 - 09:58:59

suchy kaszel to straszna rzecz. i to bolące gardło podrażnione :(

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

Domowe sposoby na kaszel

09 mar 2016 - 17:16:06

Spróbuj dicotuss baby. To nie jest drogi syrop, a jest niezwykle skuteczny i bardzo naturalny. mojej córce dawno temu lekarz go zalecił, ale sama z niego też raz skorzystałam, stąd wiem, że na dorosłych też działa b. dobrze

Domowe sposoby na kaszel

09 mar 2016 - 17:49:04

Cytat
maartusiakk

Znacie jakieś domowe sposoby na kaszel? Już tracę cierpliwość, męczy mnie okrutnie suchy kaszel już od dwóch tygodni :/ Byłam u lekarza, dostałam jakiś syrop i tabletki do ssania ale kompletnie nic mi to nie daje :( Jakieś rady? help


Hej nie lekceważ kaszlu jak tak zrobiłam i wylądowałam w szpitalu z zapaleniem oskrzeli. Miałam kaszel dwa tygodnie byłam u lekarza też dostałam syrop i tabletki nic nie pomogło. Później było ze mną coraz gorzej, problemy z oddychaniem, ból w klatce piersiowej. Pojechałam na izbę przyjęć tam seria badań bo myśleli że to zawał, ale jak się okazało to było ostre zapalenie oskrzeli, przy wypisie lekarz mi powiedział że nabawiłam się tego przez niewyleczony do końca kaszel

Domowe sposoby na kaszel

09 mar 2016 - 17:55:48

Tylko i wyłącznie patyki z malin. Zalewasz lodygi z krzaków malin, gotujesz i pijesz to do ustania kaszlu - pomaga!!!!

niezweryfikowana
Posty: 207
Ostrzeżenia: 6/5

Domowe sposoby na kaszel

15 mar 2016 - 14:24:02

u mnie najlepiej sprawdza się mucosolvan do inhalacji zarówno na kaszel mokry jak i ogólnie <moderacja>. Do tego syrop z lipy fajnie pozwala wyksztuszać flegmę. A na zanik głosu polecam homeovax homeopatyczny ale na mnie działa bo ma dużo cynku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 12:01 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usuwanie znamion - białystok