Obecnie rozmawiamy o:

rozwód

gorący temat

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ODDANIE SZPIKU

29 sie 2015 - 21:36:52

Już dłuższy czas zastanawiam się nad oddaniem szpiku, czy któraś z Was to zrobiła? Niby nie ma żadnych powikłań później ale czy na pewno?

ODDANIE SZPIKU

29 sie 2015 - 22:53:23

Ja byłam na pobraniu wymazu i jestem w Rejestrze Dawców Szpiku. Na początku robisz tylko wymaz i czekasz na biorcę. Ogólnie szpik pobiera się na dwa sposoby: z kości talerza biodrowego (około 2 dni w szpitalu, (rzadziej)) lub za pomocą leukaferezy (czyli z żyły łokciowej, ambulatoryjnie - wracasz do domku od razu (częściej)). Ja osobiście jeszcze szpiku nie oddawałam, bo nie znalazł się odpowiedni biorca, natomiast miałam pobierany szpik z biodra do badań - troszkę boli ale do przeżycia. Główne powikłania to siniaki i lekkie osłabienie:). Póki co jestem krwiodawcą i powiem, że warto pomagać, jest duża satysfakcja.
Co do Rejestru Dawców Szpiku, lepiej się dobrze zastanowić, bo najgorzej jak ktoś się zapisze i później się rozmyśli..

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

ODDANIE SZPIKU

29 sie 2015 - 22:56:05

http://forum.szafa.pl/42/8070930/wiruowe-zapalenie-watroby-typu-c.html

W takim przypadku lepiej będzie gdy zrezygnujesz z pomysłu oddania szpiku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-29 22:57 przez PaniGami.

ODDANIE SZPIKU

29 sie 2015 - 22:56:14

wiem. ale rozumiem, że jeteś zdecydowana oddać szpik w razie czego? Tak myslę,że na początek powinnam z lekarzem rodzinnym zagadac?>

zapalenie wątroby ma chłopak, ja nie mam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-29 22:57 przez julcia2229.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

ODDANIE SZPIKU

29 sie 2015 - 23:06:21

Cytat
julcia2229
...

zapalenie wątroby ma chłopak, ja nie mam
Tak,napisałaś o tym, ale jeżeli myślisz nad kontaktem seksualnym bez zabezpieczeń, to jest to dość prosta droga do zarażenia się, nawet przez pocałunek. Śluzówkę jamy ustnej czy pochwy bardzo łatwo uszkodzić,a zarażenie następuje przez kontakt z krwią chorego.

ODDANIE SZPIKU

29 sie 2015 - 23:07:01

ok w takim razie zrobię badanie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wiruowe zapalenie wątroby typu C