Obecnie rozmawiamy o:

rozwód

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny,
Mam problem, strasznie się rozchorowałam, a nie jestem jeszcze u siebie w obecnym miejscu zamieszkania zarejestrowana u żadnego lekarza rodzinnego. Wiecie może czy istnieje możliwość umówienia się gdzieś na wizytę na nfz? Czy zostaje mi tylko wizyta prywatna?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Może spróbuj zadzwonić do przychodni w miejscu, w którym jesteś. Wtedy udzielą Ci informacji.

Jeśli masz ubezpieczenie to każdy lekarz w przychodni Cię przyjmie :)

No właśnie okazuje się, że nie każdy;/ Muszę być zadeklarowana w danej przychodni, dodzwoniłam się właśnie do jednej.

Masz ubezpieczenie, mają obowiązek Cię przyjąć. Tak samo jak na wyjezdzie się rozchorujesz, to w każdej przychodni mają obowiązek Cię przyjąć. Takie mamy prawo konstytucyjne.

"Zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna:
Świadczeniodawca (czyli lekarz pierwszego kontaktu) zobowiązuje się udzielać świadczeń:
1) ubezpieczonym, nieznajdującym się na liście świadczeniobiorców
danego świadczeniodawcy,

2) świadczeniobiorcom innym niż ubezpieczeni na podstawie art. 2 ust. 1
pkt 2 i 3 ustawy oraz osobom uprawnionym w związku z przepisami, o
których mowa w art. 12 pkt 9 ustawy
- w przypadkach uzasadnionych względami medycznymi, w szczególności
w sytuacjach nagłego pogorszenia stanu zdrowia.


W takich więc sytuacjach każdy lekarz pierwszego kontaktu (podstawowej opieki zdrowotnej) na terenie kraju ma obowiązek udzielić pomocy (świadczenia zdrowotnego) każdemu pacjentowi.

Na podstawie tego rozporządzenia tenże lekarz niebędący wybranym przez pacjenta jego lekarzem poz (do którego złożył deklaracje wyboru) jeżeli udzielił świadczenia pacjentowi spoza swojej listy pacjentów rozlicza tą wizytę, poradę z NFZ i uzyskuje za to środki finansowe z NFZ. Mówi o tym cytowany poniżej paragraf 10 tego zarządzenia. "


Jest to cytat z Zarządzenia z 2009r. ale nic się w tej kwestii nie zmieniło na dzień dzisiejszy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-24 12:21 przez sylwiaMetro88.

Pomoc doraźna wieczorem po 18.

Cytat
sylwiaMetro88


Na podstawie tego rozporządzenia tenże lekarz niebędący wybranym przez pacjenta jego lekarzem poz (do którego złożył deklaracje wyboru) jeżeli udzielił świadczenia pacjentowi spoza swojej listy pacjentów rozlicza tą wizytę, poradę z NFZ i uzyskuje za to środki finansowe z NFZ. Mówi o tym cytowany poniżej paragraf 10 tego zarządzenia. "


Jest to cytat z Zarządzenia z 2009r. ale nic się w tej kwestii nie zmieniło na dzień dzisiejszy

Jeśli chodzi o powyższe to mogę jedynie dodać, że lekarze bronią się przed wizytami " obcymi" ponieważ NFZ płaci tylko za porady udzielone osobom które mają miejsce zamieszkania poza gminą w której lekarz przyjmuje a także poza gminą sąsiadującą ( czyli pacjent musi mieszkać co najmniej 2 gminy od lekarza do którego przyszedł na wizytę- oczywiście piszę tu o pacjentach spoza listy zadeklarowanych)
A jeśli jesteś studentem ( nie doczytałam) to powinnaś się zadeklarować w miejscu w którym studiujesz - nie powinno być z tym problemu - no i oczywiście wystarczy dokument z nr pesel - dodatkowe ubezpieczenie nie jest potrzebne, ale o tym chyba już każdy wie :-)

Akurat jak dla mnie właśnie samo dbanie o swoje zdrowie jest rzeczą nadrzędną i chcę jeszcze powiedzieć, że szukałam jak najlepszego centrum medycznego u mnie w Płocku. Dziś już wiem, że w https://g.page/medicaplock?share zawsze mogę liczyć na bardzo profesjonalną pomoc medyczną.

Nowoczesną placówką świadcząca opiekę zarówno prywatnie jak i w ramach NFZ jest https://szpitalzywiec.pl/ Dostarczają opłacalne, wrażliwe kulturowo rozwiązania, które spełniają międzynarodowe standardy jakości zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Tam znajdziecie pomoc jakiej potrzebujecie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czym to może być spowodowane? :(