Obecnie rozmawiamy o:

rozwód

gorący temat

srebrna biżuteria

10 minut temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

witam,
nie wiem jak zaczac temat, od pewnego czasu zaczely dziac mi sie rozne rzeczy, swedzenie wszedzie najbardziej po slodki i wiele innych dolegliwosci, szukalam przyczyny wszedzie, wymazy badanie kalu na pazosyty, rozni lekarze bawet ginekolog bo tam tez mi dokuczalo, nic nie wychodzi. Wyczytalam gdzies o badaniu zywej kropli krwi gdzie pobiera sie kropelke krwi z palca i bada,skusilam sie i wyszlo ze mam lamblie, teraz jak sobie mysle to objawy sie zgadzaja,dostalam leki ziolowe dosyc drogie i tutaj moje pytanie czy ktos o tym slyszal? czy to rzeczwiscie jest mozliwe ze w takim badaniu moga wyjsc pasozyty? jak inaczej sprawdzic czy rzeczywiscie mam lamblie? w kale nic mi nie wychodzi ale wiem ze to badanie nie wiarygodne.

Czytałam kiedyś o badaniu żywej kropli krwi więc postanowiłam zapytać mojej lekarki o co chodzi.
Ona stwierdziła, że słyszała na jakims szkoleniu o tego typu badaniu ale według niej nie sa one wiarygodne, a do tego kosztują i podobno tam gdzie się je robi wciskają również kosztowne preparaty/leki.
Nie wiem jak to jest bo 'normalni' lekarze mają często dosyć sceptyczne podejście, jeżeli chodzi o mniej konwencjonalne badania i metody leczenia..
Od kogo dostałaś te leki ziołowe?
Konsultowałaś badanie ze swoim lekarzem? Chociażby pierwszego kontaktu?

badanie kału na pasozyty lambie podobno ciężko jest wykryć .
Faktycznie wszystko swędzi i boli brzuch , mówią że lambli można dostać też od bananów.Wiem bo kiedyś moja siostra miała jako dziecko swędział ja odbyt dostała od lekarki jakies tabletki .
Ale o ziołach nic mi nie wiadomo.

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Lamblie w bananach to bzdura, tak samo jak badanie żywej kropli krwi, któro NIE JEST badaniem diagnostycznym, totalną bzdurą wymyśloną po to, żeby naciągać ludzi. Nie wiem, jak wyglądało badanie próbki kału, jak pobrałaś tę próbkę. Do badania przekazuje się odrobiny kału pobranego z kilku miejsc, nie wystarczy również jednorazowe badanie, powinnaś zrobić je 3 razy w odstępie kilku dni. Może warto by spróbować wykryć koproantygeny Giardia? Może spróbować diagnozy w kierunku innych pasożytów?

Zapytam jeszcze o inne objawy. Czy to uczucie swędzenia nie jest większe wieczorem? Sypiasz normalnie? Czy w okolicy świądu nie pojawiły się krosty?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-02 16:21 przez sweetie-kittie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kropki na twarzy, nie pryszcze i nie wągry co to jest?