Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Gastroskopia

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 11:00:16

Dzisiaj na pogotowiu stwierdzono u mojej 6 letniej córki ospe,dostała tabl.Clemastinum i to tyle.
Doktor był obcokrajowcem, nic mi nie powiedział więcej.
Jak z kąpielą w tym okresie?
Co ile można wietrzyc pomieszczenie i czy wtedy w pokoju może być dziecko?
Ja sama nie miałam ospy,więc nie mam doświadczenia

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 11:17:45

Podbijam

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 11:39:54

Jak mialam ospe to kazdy syfek mialam posmarowany takim zielonym plynem. Jak maz mial to mu smarowali jakas biala mascia. Zakaz drapania sie, kontaktu z innymi dziecmi, ale moglismy chodzic na spacery i nie pamietam by byl zakaz wietrzenia. Okno w pokoju zawsze mialam otwarte.

Nie mozesz skonsultowac tego z innym lekarzem?

Skoro nie mialas ospy to mozesz sie zarazic. U doroslych ma ciezki przebieg. A czy corka byla szczepiona?

Aha i kapiel w roztworze nadmanganu potasu. Bez gabki, by nie naruszyc babli.

Pecherzyki mozna tez smarowac gencjana.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-25 11:44 przez roksolana83.

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 12:03:13

pudroderm do smarowania, kąpiel jak koleżanka wyżej radziła w wodzie z nadmanganianem potasu i nie wycirać tylko osuszać delikatnie :), wietrzyć nawet trzeba, tylko małej nie przeziębić

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 12:06:09

Pudroderm nie nadaje sie do smarowania bo po wyschnieciu tworzy skorupe pod ktora rizwijaja sie bakterie a to moze prowadzic do powiklan. Przeczytalam kilka artykulow autorstwa lekarzy - tak z ciekawosci i to bylo w kazdym. podobno to popularny i bardzo szkodliwy mit

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 12:17:34

Cytat
roksolana83
Pudroderm nie nadaje sie do smarowania bo po wyschnieciu tworzy skorupe pod ktora rizwijaja sie bakterie a to moze prowadzic do powiklan. Przeczytalam kilka artykulow autorstwa lekarzy - tak z ciekawosci i to bylo w kazdym. podobno to popularny i bardzo szkodliwy mit
całkiem możliwe, bo rzeczywiście się od tego odchodzi chociaż nie znałam powodów, w mojej rodzinie była gencjana i pudroderm stosowne i wszystko poszło jak z płatka wiatrak

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 13:27:32

moje blizniaczki odchorowaly zima 2lata temu dostalismy jescze fenistil zel zeby krostki nie swedzialy, nie wolno napewno ziebic najbardziej uwazamy do pojawienia sie suchy6ch strupkow

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 13:35:15

Mój syn niedawno przechodził ospę wietrzną. Dostał Heviran (lek przeciwwirusowy). Niczym go nie smarowałam (lekarz pozostawił wybór - u nas zmiany były małe, szybko zasychały, nie trzeba było smarować). Myć się trzeba - zakaz mycia to mit. Używaliśmy mydła w płynie "Biały jeleń" (naturalne, mniej po nim swędzi), codziennie zmieniałam pościel, piżamkę, a mieszkanie wietrzyłam parę razy dziennie. Osobnik przestaje zarażać w momencie, gdy wszystkie zmiany są zaschnięte i nie pojawiają się nowe - wtedy można wychodzić na dwór. :)

Gencjany nie polecam... dziecko całe fioletowe, pościel i piżamki do wywalenia, bo to się nie spiera. Nawet w szpitalach tego nie stosują, używają płynu antyseptycznego w sprayu i to nie zawsze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-25 13:38 przez MamaIwa.

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 16:00:23

Mi lekarz nie kazał niczym smarować,powiedział,że ludzie weszli w taki mit z tym smarowaniem a to wcale nie jest dobre

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 19:01:24

Niedawno to przechodziłam z moją pociechą .

Nie wolno PUDODERNU (tego białego zatyka krostki i moga zaropieća wtedy do stanu zapalnego i niepotrzebnego dziecku dodatkowo antybiotyku- niedaleko
Ja smarowałam gencjaną pieknie zasychały - a że wysypany był cały -smarowania było dużo ;)
Nie wolno też podawać w razie gorączki przy ospie Nurofenu(niebezpieczna reakcja dla dziecka !) jedynie PARACETAMOL -może być też Panadol.

Kąpiel w nadmanganianie potasu- ja kąpałam raz dziennie - potem smarowalismy się gecjaną codziennie .

Ubranka koniecznie przewiewne i bawełniane-jak nie musi majteczek niech chodzi w samych bawełnianycgh dresach,piżamce itd - szybciej sie zaoja krostki skóra oddycha

Pomaga tez jakis lek antywirusowy w ciąższych przypadkach ospy np.NEOSINE , HEVIRAN

By dziecko nie drapało skóry jakiś przeciwhistaminowy - np ZYRTEC w kroplach lub CIRRUS w syropie.

Jesli zostana slady - my bluzny smarowaliśmy BIZNASILEM- zniknęły całkowicie po 2 tyg :)

ospa,co i jak?

25 kwi 2015 - 21:22:50

Ja miałam ospę jakieś 15 lat temu to nie mogłam wychodzić na dwór (nie można przeziębić ospy - grozi poważnymi powikłaniami), i w fazie wyskakiwania plamek nie mogłam się kąpać. Pamiętam, że lekarz kazał mi się wykąpać po chorobie i wytrzeć baardzo mięciutkim ręcznikiem.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

ospa,co i jak?

26 kwi 2015 - 00:55:11

Po ustąpieniu choroby nie spieszyć się zbytnio ze spacerami czy wysłaniem dziecka do przedszkola (ograniczać kontakty z innymi osobami). Organizm jest jeszcze osłabiony chorobą i dziecko łatwo może coś "podłapać".

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

ospa,co i jak?

26 kwi 2015 - 08:44:25

Cytat
asik03
Ja miałam ospę jakieś 15 lat temu to nie mogłam wychodzić na dwór (nie można przeziębić ospy - grozi poważnymi powikłaniami), i w fazie wyskakiwania plamek nie mogłam się kąpać. Pamiętam, że lekarz kazał mi się wykąpać po chorobie i wytrzeć baardzo mięciutkim ręcznikiem.
dziwne. Miałam ospę chyba z 20 lat temu i normalnie się kąpałam. Mama pilnowała tylko żebym nie korzystała z cudzych ręczników i nie wycierała się, tylko otulała ręcznikiem, żeby nie uszkodzić bąbli. Z tego co przeczytałam wynika, że kąpać się nawet trzeba - codziennie w nadmanganianie potasu. Jak chorowałam to chyba też byłam w tym kąpana, pamiętam, że woda była różowa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

żyje w skórze utkanej z cierpienia :(