Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 18:37:46

Witam, niedawno wykryłam w piersi guza, oczywiście poszłam do mojej ginekolog, ta mnie skierowała na USG, na USG wyszło, że jest to niegroźny włókniak, ale biopsje muszę zrobić. Dostałam wyniki badań i zadzwoniłam do Centrum Diagnostyki Chorób Piersi "MAZ-MED" jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rzeszowie jednak nie zapytałam czy muszę mieć skierowanie. Biopsja będzie płatna, wiem tylko, że muszę mieć przy sobie wyniki badań. Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć czy muszę mieć skierowanie? Próbowałam tam zadzwonić drugi raz, ale nikt nie odbiera.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 18:50:44

Myślę, ze jeśli płatna to skierowania nie trzeba!!!

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 18:51:48

wydaje mi się, że skoro płatna, to nie musisz. też miałam, a raczej mam włókniaka. biopsja jest dość nieprzyjemnym badaniem, ale lepiej mieć pewność. zadzwoń jeszcze raz na wszelki wypadek

a pytali cie o nie jak dzwoniłaś 1 raz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-27 18:52 przez roksolana83.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:06:45

Cytat
roksolana83
wydaje mi się, że skoro płatna, to nie musisz. też miałam, a raczej mam włókniaka. biopsja jest dość nieprzyjemnym badaniem, ale lepiej mieć pewność. zadzwoń jeszcze raz na wszelki wypadek

a pytali cie o nie jak dzwoniłaś 1 raz?

Właśnie nie pytali mnie o skierowanie tylko o wyniki badań i Pani od razu wyśpiewała mi cenę, a na ich stronie pisze, że NFZ ich refunduje, czyli jakbym miała skierowanie to pewnie bym miała bezpłatną biopsje. Niestety dzisiaj już nic nie załatwię, muszę czekać do poniedziałku, a w poniedziałek mam w ogóle mieć robioną biopsje, jednak mówiłam Pani, że muszę się zastanowić, bo dla mnie 200 zł to duża suma, a jak ze skierowaniem będę miała darmową biopsje to wole iść najpierw po skierowanie i mieć później tą biopsje.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:10:19

maretka Robiłam w tym samym miejscu usg też miałam podejrzenie włókniaka, ale u mnie okazało się, że poprzedni lekarz się pomylił, ale mniejsza o to :) Badania weź jeśli masz taką możliwość. Natomiast skierowania na 100% nie trzeba :) Mi się wydaje że tam tylko płatnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-27 19:12 przez Magduss.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:24:53

może spróbuj zdobyć skierowanie

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:31:05

Ja robiłam biopsję tam, bez skierowania.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:31:29

Cytat
Magduss
maretka Robiłam w tym samym miejscu usg też miałam podejrzenie włókniaka, ale u mnie okazało się, że poprzedni lekarz się pomylił, ale mniejsza o to :) Badania weź jeśli masz taką możliwość. Natomiast skierowania na 100% nie trzeba :) Mi się wydaje że tam tylko płatnie.

Dziękuję za odpowiedź, no moja lekarka też mówiła, że tam skierowania nie trzeba, nie wspomniała tylko, że to płatne. ;) Jeszcze w poniedziałek tam zadzwonię i się wszystkiego lepiej wypytam, najwyżej poczekam z tą biopsją, bo lekarka powiedziała, że to na pewno nie jest rak, a w tym, że ona się nie myli to mam 100% pewności, zajęła drugie miejsce w Polsce jeżeli chodzi o diagnozowanie chorób piersi ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:39:28

Jeśli interesuje Cię badanie bezpłatne to poszukaj poradni onkologicznej w swoim rejonie i tam zarejestruj się to właściwego lekarza np. onkolog chirurg i on da skierowanie na biopsję. Wiem, że tak można, bo ja potem z tym prywatnym badaniem z Maz-Met-u poszłam do poradni onkologicznej i tak mi mój obecny lekarz powiedział, że jakbym przyszła tutaj to on dałby mi takie skierowanie.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:40:22

Cytat
maretka
Cytat
Magduss
maretka Robiłam w tym samym miejscu usg też miałam podejrzenie włókniaka, ale u mnie okazało się, że poprzedni lekarz się pomylił, ale mniejsza o to :) Badania weź jeśli masz taką możliwość. Natomiast skierowania na 100% nie trzeba :) Mi się wydaje że tam tylko płatnie.

Dziękuję za odpowiedź, no moja lekarka też mówiła, że tam skierowania nie trzeba, nie wspomniała tylko, że to płatne. ;) Jeszcze w poniedziałek tam zadzwonię i się wszystkiego lepiej wypytam, najwyżej poczekam z tą biopsją, bo lekarka powiedziała, że to na pewno nie jest rak, a w tym, że ona się nie myli to mam 100% pewności, zajęła drugie miejsce w Polsce jeżeli chodzi o diagnozowanie chorób piersi ;)

Może i drogo, ale warto tam robić. Pierwszy lekarz mnie tak wystraszył, ze wyszłam z płaczem, a on był nie wzruszony. Wtedy mój gin był zszokowany, ze nie dostałam skierowania na biopsję i powiedział zebym sobie tam poszła zrobić biopsję, bo tam nie trzeba skierowania tylko jest płatne. 180zł wtedy czyli rok temu kosztowała biopsja. U mnie skonczyło się tylko na usg na szczęście:) Lekarz przemiły i bardzo dokładny, jest naprawdę dobrym specjalistą od piersi. Do gabinetu wołają punktualnie. Ponoć na usg widać, ze to włókniak :) Także nie martw się. No, ale biopsję dla pewności trzeba zrobić :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-27 19:41 przez Magduss.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:40:36

dziwie się bo w klinikach biopsja jest nie płatna, ja nie płaciłam.
Ale badanie to nie należy do przyjemnych.Wiem że w niemczech robią znieczulenie a u nas nie.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:45:07

Cytat
malmie
Jeśli interesuje Cię badanie bezpłatne to poszukaj poradni onkologicznej w swoim rejonie i tam zarejestruj się to właściwego lekarza np. onkolog chirurg i on da skierowanie na biopsję. Wiem, że tak można, bo ja potem z tym prywatnym badaniem z Maz-Met-u poszłam do poradni onkologicznej i tak mi mój obecny lekarz powiedział, że jakbym przyszła tutaj to on dałby mi takie skierowanie.

Moja ciotka pracuje w szpitalu i ona mówiła, że skierowanie na biopsje może lekarz ginekolog mi wypisać, a nawet lekarz rodzinny. Zależy mi na tym, żeby w Maz-Met zrobić tą biopsję, bo podobno tam najlepiej i najdokładniejsze wyniki mają i chodzi mi o to czy tam biopsja będzie zawsze płatna, nie ważne czy ze skierowaniem czy bez skierowania. :) Bo teraz już wiem, że skierowania mieć nie muszę ;)

Cytat
Magduss
Może i drogo, ale warto tam robić. Pierwszy lekarz mnie tak wystraszył, ze wyszłam z płaczem, a on był nie wzruszony. Wtedy mój gin był zszokowany, ze nie dostałam skierowania na biopsję i powiedział zebym sobie tam poszła zrobić biopsję, bo tam nie trzeba skierowania tylko jest płatne. 180zł wtedy czyli rok temu kosztowała biopsja. U mnie skonczyło się tylko na usg na szczęście:) Lekarz przemiły i bardzo dokładny, jest naprawdę dobrym specjalistą od piersi. Do gabinetu wołają punktualnie. Ponoć na usg widać, ze to włókniak :) Także nie martw się. No, ale biopsję dla pewności trzeba zrobić :)

Ja się nie martwię, u mnie w rodzinie nie było raka, znaczy 2 lata temu moja mama miała raka szyjki macicy, został wycięty i jest zdrowsza teraz ode mnie ;) Poza tym lekarz mi powiedział, że w moim wieku zdarzają się tzw. włókniak młodzieńczy i nie mam czym się martwić, ale wiadomo dla świętego spokoju zrobić biopsję trzeba ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-28 08:57 przez maretka.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:51:58

Z tego co czytam na ich stronie to pisze, że zarówno na NFZ jak i prywatnie.

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:56:10

Cytat
malmie
Z tego co czytam na ich stronie to pisze, że zarówno na NFZ jak i prywatnie.

No właśnie też to wyczytałam, dlatego zadzwonię w poniedziałek jeszcze raz ;) i się upewnię. Dziękuje dziewczyny za pomoc, bo bardzo mi pomogłyście, przez cały weekend pewnie bym chodziła struta, ale teraz mi się humor trochę poprawił ;) Nie będę się tym wszystkim zadręczać, w poniedziałek się wszystko wyjaśni. ;) jak będzie trzeba to zapłacę, bo wiem, że warto, a jak się uda ze skierowaniem bezpłatnie u nich zrobić biopsję, to też nie będę narzekać ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Skierowanie na biopsje?

27 mar 2015 - 19:59:51

Pewnie, że tak :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

endoskopia- jak wygląda?