Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wzw typu C

01 mar 2015 - 08:00:00

Chcialam zapytać, czy jest tutaj ktoś kto ma/miał wzw typu C i udało mu się ustalić, jak doszło do zakażenia? Czy może któraś z Was wystąpiła o odszkodowanie?

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:11:03

WZW C można sie zarazić nawet u kosmetyczki, która nie wysterylizowała sprzętu, węc jeżeli nie masz "podejrzeń" gdzie mogłaś sie zarazić to może być ciężko

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:16:58

Możesz się zarazić wszędzie, każda osoba może Cię zarazić. Raczej tego nie ustalisz.

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:28:31

Co za bzdury,że u kosmetyczki! WZW B owszem, ale do WZW C potrzeba więcej krwi (np operacja). Idź pogadaj z kompetentnym lekarzem.

Jak każda osoba może Cię zarazić? Ludzie, do tego potrzeba trochę krwi! Zarazić Cię może ktoś, z kim uprawiasz seks bez prezerwatywy. Droga zakażenia to krew i płyny ustrojowe.

Po pierwsze - czy przechodziłaś w życiu jakieś operacje, poważniejsze zabiegi, transfuzje krwi. W szpitalach, gdzie je miałaś szukaj winnych.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 20:35 przez rudaaa91.

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:37:27

Cytat
rudaaa91
Co za bzdury,że u kosmetyczki! WZW B owszem, ale do WZW C potrzeba więcej krwi (np operacja). Idź pogadaj z kompetentnym lekarzem.

Jak każda osoba może Cię zarazić? Ludzie, do tego potrzeba trochę krwi! Zarazić Cię może ktoś, z kim uprawiasz seks bez prezerwatywy. Droga zakażenia to krew i płyny ustrojowe.
Dokładnie :D

Operacje, transfuzje, dentysta, pobieranie krwi, owszem jest minimalna szansa na zakażenie u kosmetyczki albo fryzjera, ale to jeśli doszło do skaleczenia, a to chyba nie jest łatwo osiągnąć (zwłaszcza u fryzjera jak się ma włosy do pasa).
Prawdopodobieństwo zarażenia drogą seksualną to 2% przy współżyciu 25 lat bez zabezpieczenia, więc też nie jest tak łatwo.

W każdym razie poszukuję kogoś, kto to miał/ma i wie skąd ma. Bo chciałam zapytać skąd wie że to akurat stamtąd.

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:40:37

Cytat
incognito85
Cytat
rudaaa91
Co za bzdury,że u kosmetyczki! WZW B owszem, ale do WZW C potrzeba więcej krwi (np operacja). Idź pogadaj z kompetentnym lekarzem.

Jak każda osoba może Cię zarazić? Ludzie, do tego potrzeba trochę krwi! Zarazić Cię może ktoś, z kim uprawiasz seks bez prezerwatywy. Droga zakażenia to krew i płyny ustrojowe.
Dokładnie :D

Operacje, transfuzje, dentysta, pobieranie krwi, owszem jest minimalna szansa na zakażenie u kosmetyczki albo fryzjera, ale to jeśli doszło do skaleczenia, a to chyba nie jest łatwo osiągnąć (zwłaszcza u fryzjera jak się ma włosy do pasa).
Prawdopodobieństwo zarażenia drogą seksualną to 2% przy współżyciu 25 lat bez zabezpieczenia, więc też nie jest tak łatwo.

W każdym razie poszukuję kogoś, kto to miał/ma i wie skąd ma. Bo chciałam zapytać skąd wie że to akurat stamtąd.

Człowiek wie, gdzie przechodził operacje czy zabiegi, tam należy szukać.

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:42:42

Cytat
rudaaa91

Po pierwsze - czy przechodziłaś w życiu jakieś operacje, poważniejsze zabiegi, transfuzje krwi. W szpitalach, gdzie je miałaś szukaj winnych.
No właśnie i tu jest pies pogrzebany. Skoro miałam w życiu jedną drobną operację (usunięcie gradówki) i rodziłam dziecko w szpitalu, a poza tym mój kontakt z służbą zdrowia był znikomy, to jeśli nie badałam się (bo i po co) na wzw nigdy w życiu, to jest sens bawić się w występowanie o odszkodowanie? Czy to wystarczy, że ja jestem przekonana że dostałam to w czasie porodu, bo był to najpoważniejszy "zabieg" w moim życiu? Bo na chłopski rozum nie (bo równie dobrze mogli mnie zarazić podczas pobierania krwi w przychodni), ale widzę w internecie że ludzie występują o odszkodowania i je dostają, ciekawa jestem jak uzasadniają swoje przekonanie że to akurat tam ich zarazili.

Cytat
rudaaa91


Człowiek wie, gdzie przechodził operacje czy zabiegi, tam należy szukać.
lol dzięki :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 20:47 przez incognito85.

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:49:27

A teraz czemu się zbadałaś na obecność WZW? Miałaś objawy?

Przy pobraniu krwi wątpię, bo przecież strzykawki i igły są jednorazowe od lat. Masz dwie możliwe opcje, jeśli chodzi o miejsce i czas zakażenia. Z tego co wiem, wcale łatwo z odszkodowaniami nie jest. Ile lat temu miały miejsce operacje/poród i kiedy zdiagnozowałaś WZWC? Koniecznie udaj się do prawnika (ale ogarniętego) żeby się dowiedzieć co i jak masz zrobić, bo pozwać jakiś szpital.

wzw typu C

12 mar 2015 - 20:53:01

Cytat
rudaaa91

Jak każda osoba może Cię zarazić? Ludzie, do tego potrzeba trochę krwi! Zarazić Cię może ktoś, z kim uprawiasz seks bez prezerwatywy. Droga zakażenia to krew i płyny ustrojowe.

Po pierwsze - czy przechodziłaś w życiu jakieś operacje, poważniejsze zabiegi, transfuzje krwi. W szpitalach, gdzie je miałaś szukaj winnych.

To co napisałaś jest oczywiste, uznałam, ze nie trzeba tego rozwijać nawet. o.O

wzw typu C

12 mar 2015 - 21:02:47

Nie zbadałam się na obecność wzw, wyszło mi przy morfologii że mam ponad 2x za wysoki któryś wynik, związany z pracą wątroby. Nie wiem który bo w Anglii nie dają wyników do ręki, w każdym razie w Polsce tego nie sprawdzają. Objawy owszem mam od dłuższego czasu, ale nikt nie łączył ich z wzw.

Niby są jednorazowe, ale przecież przy operacji i porodzie też były jednorazowe - zgaduję że tak się bronią szpitale.
Operacja 2005, poród 2008, diagnoza w listopadzie 2014. Operacja i poród były w różnych szpitalach. Czyli z tego co widzę w necie mam jeszcze trochę czasu na wystąpienie o odszkodowanie. Już się prawie odezwałam do jednej z kancelarii ale nie wiem czy mam jakieś szanse, skoro nie mam dowodów.

wzw typu C

12 mar 2015 - 21:13:02

Cytat
incognito85
Nie zbadałam się na obecność wzw, wyszło mi przy morfologii że mam ponad 2x za wysoki któryś wynik, związany z pracą wątroby. Nie wiem który bo w Anglii nie dają wyników do ręki, w każdym razie w Polsce tego nie sprawdzają. Objawy owszem mam od dłuższego czasu, ale nikt nie łączył ich z wzw.

Niby są jednorazowe, ale przecież przy operacji i porodzie też były jednorazowe - zgaduję że tak się bronią szpitale.
Operacja 2005, poród 2008, diagnoza w listopadzie 2014. Operacja i poród były w różnych szpitalach. Czyli z tego co widzę w necie mam jeszcze trochę czasu na wystąpienie o odszkodowanie. Już się prawie odezwałam do jednej z kancelarii ale nie wiem czy mam jakieś szanse, skoro nie mam dowodów.

Nie badałaś się to wiesz na 100% czy masz czy nie? Tak niejasno to opisałaś. Chodzi mi o test na WZWC a nie enzymy wątrobowe. Zgłoś się do kancelarii, prawnik Ci na pewno wyjaśni jakie masz szanse i na jakiej podstawie możesz pozwać szpital.

wzw typu C

12 mar 2015 - 21:19:24

Jezu. Wielkie dzięki za pomoc :D :D :D

wzw typu C

12 mar 2015 - 21:35:51

Możesz także popytac gdzies się dowiedzieć czy w tych szpitalach w ktorych byłas dochodziło wczesniej do zakażen.Czy może jest jakas osoba ktora pozywa tenże włąsnie szpital.Może gdzie na necie jakas informacja czasem ludzie piszą,bądz jakies pogłoski .

Czasami człowiek siedząc w przychodni ,słyszy jak ludzie narzekaja na ten szpital czy tamten a takie sprawy jak zakażenia jakies problemy szybko sie roznoszą wsrod ludzi.Może jakas pielegniarka ktora tam pracuje może cos iwedziec.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 21:38 przez filipekkrol.

wzw typu C

13 mar 2015 - 07:46:11

Dzięki @filipekkrol , obawiam się że niewiele mi to da, bo oba szpitale są duże więc na bank kiedyś im się zdarzyło kogoś zarazić. Ale a nuż znajdę kogoś kogo zarazili wtedy co mnie, warto poszperać ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-13 07:46 przez incognito85.

wzw typu C

13 mar 2015 - 07:59:17

Poszperaj popytaj ,nawet jak bedziesz gdzies w przychodni wiesz,często siedza starsi ludzie i opowiadaja rozne rzeczy.Może akurat w danym szpitalu ilosc zakazen jest bardzo wysoka .Może akurat nie, ale nie zaszkodzi gdzies zasięgnąc języka .Czasami przez głupote człowiek moze sie dowiedziec duzo rzeczy:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

aparat samoligaturujący