Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

Nietypowa uroda

19 minut temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 376
Ostrzeżenia: 1/5

Toksoplamoza, różyczka

30 sty 2015 - 09:16:53

Cześć wszystkim;)
Planuję w najbliższym czasie ciążę i ginekolog poradził żebym zrobiła sobie parę badań. Ogólnie wszystko wyszło mi super tylko tych dwóch nie potrafię zinterpretować;/ Na necie są sprzeczne informacje i trochę się martwię;/ Może któraś z Was miała podobne wyniki i mi pomoże? Z góry dziękuję;)



Toksoplamoza, różyczka

30 sty 2015 - 09:42:41

nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze jesli chodzi o rozyczke wynik masz taki wysoki bo masz pewnie duzo przeciwcial czyli pewnie chorowalas juz kiedys na rozyczke czyli juz nie zachorujesz i przekazesz dziecku przeciwciala, jesli chodzi o toksoplazmoze to nie wiem co to oznacza

zweryfikowana
Posty: 376
Ostrzeżenia: 1/5

Toksoplamoza, różyczka

30 sty 2015 - 09:52:01

Dzięki;) trochę mnie uspokoiłaś;)

Toksoplamoza, różyczka

30 sty 2015 - 10:09:21

jezeli chodzi o toksoplazmozę chodzi o to ,ze nie przechodzilas jeszcze toksoplazmozy, musisz uwazac na kocie odchody.Ja mialam tak samo.

Toksoplamoza, różyczka

30 sty 2015 - 10:14:45

Jeśli chodzi o toksoplazmozę, to powinnaś mieć jeszcze IgM :) Samo ujemne IgG oznacza albo, że nie przechodziłaś jeszcze toksoplazmozy, albo że przechodzisz ją teraz - w każdym razie nie masz przeciwciał.
Co do różyczki to taki wynik tak jak napisała karpa oznacza, ze albo ją przechodziłaś, albo byłas szczepiona, więc masz przeciwciała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co na katar?