Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

informacje o żywieniu

17 minut temu

produkty do domu online

57 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 17:58:10

Witam mam nadzieje ze ktoras z was mi podpowie co mi moze dolegac bo ja juz nemam pomyslow...jestem ciagle zmeczona w ciagu 2lat przytylam 20kg masakra...ciagle cos m przeszkadza na szyi zrobilam vadanie tarczycy tsh wynosi 1.37 norma 0.2-4.2 jesli tarczyca to blizej mi do nadczynnosci,,,biore tabletki anty bralam przez 5 lat z przerwami Novynette i bylam bardzo zadowolona pozniej zmienilam na Cerazette bo mialam bardzo silne bole glowy.bole glowy sa nadal i chodze do neurologa ktory stwierdzil migrene..strasznie wypadaja mi wlosy lamliwe paznokcie zajady mam caly czas mimo ze wyprobowalam wszystkie mascie na to,,,pomocy...pozdrawiam

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 18:03:19

Ponoć z tsh nie wychodzi, tak powiedziala lekarka mojej koleżance i robiła badania za które coś tam płaciła ale nie znam sie na tym. Najlepiej idź do lekarza on Ci zrobi szereg badań

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 18:08:54

TSH masz idealne, ale dobrze jest zrobić antyTPO i antyTG (przeciwciała przeciwtarczycowe), bo często TSH i hormony są w normie, a w tle rozwija się choroba Hashimoto, która powoduje niedoczynność tarczycy.
A no i jeśli nadal bierzesz tabletki antykoncepcyjne, to skonsultuj się z ginekologiem i je zmień, bo one też mogą być przyczyną (wszelkie zaburzenia hormonalne objawiają się podobnie).

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 18:10:18

Można jeszcze określić poziom hormonów tarczycy : t3 i t4
Są to juz płatne badania.
A może tabletki anty Ci nie służą?

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 18:14:52

zrob t3 i t4 i usg tarczycy kolezanka przez leki anty przy tarczycy do grobu by sie wpedzila nalezy braz anty bez hormonow

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 18:23:05

Idź do dobrego endokrynologa, on zleci poza TSH inne badania. U mnie TSH było w normie, w dodatku trafiłam na kiepskiego lekarza - dopiero po zmianie specjalisty i szeregu badań, prawidłowo zdiagnozowali, co jest nie tak. Pozdrawiam serdecznie :)

Czy to tarczyca??

02 wrz 2014 - 18:37:15

Witaj. Tak Twoje samopoczucie może mieć związek z tarczycą, ale nie musi. Aby to sprawdzić musisz wykonać całą 3kę tarczycową, czyli ft3 i ft4 (wolne hormony tarczycy) oraz tsh. Do pełnej diagnozy potrzebne jest także USG gruczołu.

Nie masz nadczynności.

Przeciwciała przeciwtarczycowe zostawiłabym na Twoim miejscu na razie w spokoju. Powyższe badania na początek wystarczą.

Na usg możesz dostać skierowanie od endokrynologa.

Wiele dziewczyn z chorą tarczycą na początku ma tsh w normie (czyli 1-2.5), i jednocześnie hormony bardzo nisko. Miano przeciwciał nie jest stałe.

Miałaś kiedyś robioną krzywą cukrową ? Bo przy problemach z cukrzycą także można odczuwać zmęczenie i tyć.


Pozdrawiam Hashimotka.

niezweryfikowana
Posty: 273
Ostrzeżenia: 4/5

Czy to tarczyca??

04 wrz 2014 - 10:25:17

Objawy podobne, ale tylko wizyta i endokrynologa odpowie na pytania...

Czy to tarczyca??

05 wrz 2014 - 18:57:21

zrobilam badanie T3 wyszlo mi 2.02 norma 1.3-3.10 sama juz niewiem badanie na cukrzyce tez mialam robione jest ok.w badaniach morfoligii w płytkach krwi mam obnizone MPV i BASO czytalam ze to odpowiada cos za tarczyce...moze znajdzie sie dzewczyna ktora troche sie na tym zna do lekarza ide w przyszlym tygodniu...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niekonczacy sie dramat...