Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 12:46:31

Hej:) Od dłuższego czasu boli mie kolano od wewnętrznej strony. Wygląda to tak, że pare dni boli pare dni nie i tak w kółko. Boli głownie przy chodzeniu czasem słysze jak coś w nim "strzela" , a ostatnio boli tez przy siedzeniu..Może miała, któraś z Was podobnie i wie co mogę z tym zrobić ?

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 12:49:51

Udać się do ortopedy?

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:01:41

Jedynie ortopeda doradzi.
powodzenia.

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:10:03

Jak strzela to obstawiam lakatke. Noestety ortopeda.

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:11:50

Ja miałam podobne objawy przy chondromalacji rzepki.

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:25:23

Ortopeda lub fizjoterapeuta.

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:26:43

Na problemy polecam suplement diety. Używam tego Flexit i działa.

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:38:39

mnie bolało przez pół roku, gdy więcej pochodziłam, a później już nawet przy lekkim wysiłku. nie pomogły ciągłe wizyty u ortopedy i rehabilitacja. dopiero kręgarz mi pomógł. okazało się, że mam wybitą nogę w biodrze, co powoduje jakiś tam ucisk i złe stawanie i od tego boli kolano. po nastawieniu jak ręką odjął. ortopeda natomiast po serii prześwietleń, masaży i USG stwierdził, że widocznie już tak będzie bolało.

Problem z kolanem

23 lip 2014 - 13:44:25

Mnie pomogło jedzenie galaretek na ból w stawie biodrowym, który mi dokuczał jakieś 2 lata. Bolał mnie przy chodzeniu, jakby kości się ocierały o siebie, oczywiście nie był to bezustanny ból ani nie do wytrzymania, aczkolwiek nieprzyjemny. Zjadłam kilka galaretek, czy to z mięsem, czy też owocowe i spokój mam od zimy. Żelatyna mnie wyleczyła :D Od tamtego czasu nie tknęłam galaretki, a efekt się utrzymuje. Kolana też mi się jakby lekko ocierały i przy schodzeniu po schodach potrafiły zaboleć, ale to głównie w zimie, bo z mrozu chodziłam jakaś spięta, ale przestały i już tak nie strzelają jak wcześniej.

Problem z kolanem

21 sie 2014 - 20:17:50

wiesz co ja miałam tak z kolanem w górach. Zaczęło boleć potem spuchło, ale pomyślałam ze to tylko przeciążenie. Jak mi nie schodziło długo to poszłam do Andmaxu na konsultacje z fizoterapeutą i niestety musiałam zapisać się na rehabilitację bo coś mi tam wyskoczyło. Na szczęście trafiłam na fachowców, bo szybko widziałam efekty. Pamiętaj, zdrowie jest ważne!

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

Problem z kolanem

11 mar 2015 - 15:23:56

Treść posta została usunięta automatycznie

Problem z kolanem

12 mar 2015 - 20:03:29

Najlepiej zapisać się do dobrego (!!!) ortopedy- powinien nie tylko zrobic prześwietlenie/rezonans ale też zbadać. Z wynikami udać się do fizjoterapeuty, który zna sie na stawach kolanowych (najlepiej poczytać opinie na necie).
Najlepiej od razu rozpocząć wzmacnianie mięśni nóg, żeby odciążyć stawy kolanowe.

Problem z kolanem

12 mar 2015 - 20:38:46

Miałam dokładnie to samo, zapewne masz problemy z wewnętrzną łękotką. Idź do ortopedy, ale wcześniej się dowiedz, czy na wizycie bada dokładnie cały staw i robi USG z opisem - do innego nie warto iść. Jeśli będzie od razu sugerował rezonans i operację wycięcia części łękotki - uciekaj, gdzie pieprz rośnie i zabierz to USG do DOBREGO fizjoterapeuty.
Fizjoterapeuta powinien Ci najpierw zaproponować rehabilitację i ćwiczenia do wykonywania w domu, bo łękotka ma szansę się zregenerować sama, jeśli się o nią prawidłowo zadba.
Dobry fizjoterapeuta powie Ci też to, o czym ewela_5 pisze: że kolana i biodra wzajemnie na siebie oddziałują i możesz mieć problem nie z kolanem, a z biodrem (albo stopą).

eithrose - nie wolno ćwiczyć samemu, to fizjoterapeuta musi dobrać ćwiczenia. Ja ćwiczyłam sama i okazało się, że wzmacniam nie te mięśnie, które potrzeba. I nie musi wcale chodzić o mięśnie nóg - u mnie akurat siadły mięśnie pośladków, nogi mam silne, bo dużo jeżdżę na rowerze, a łękotki mi wysiadły obie, w obu kolanach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 20:39 przez pinka_rozkminka.

Problem z kolanem

12 mar 2015 - 20:46:02

pinka_rozkminka Piszac o wzmacnianiu mięśni nóg chodziło mi oczywiście o to, żeby robić to pod kontrolą :) Może źle ubrałam to w słowa :P

Problem z kolanem

12 mar 2015 - 20:50:35

a może masz torbiel

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY ! Guzek w jamie ustnej !