Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 22:39:55

Dziewczyny założyłam ten wątek, bo mam nadzieje,że znajdzie sie tu ktos kto choruje na tarczycy, bedzie mogl powiedziec cos wiecej na ten temat. Przebywam jeszcze przez ten tydzien za granica, wiec nie mam mozliwosci pojsc do lekarza. Od jakiegos czasu czuje sie fatalnie, ciagle jest mi zimno mimo,ze na dworze i w pomieszczeniu jest ciepla,wypadaja mi strasznie wlosy,mam niskie cisnienie, wahania temperatury,bola mnie miesnie, ciagle bym tylko spala i spala,a co najgorsze nic mi sie nie chce. Badalam Tsh juz wielokrotnie raz jest powyzej 2 a raz powyzej 3 i ciagle takie skoki,ft3 dolna granica normy i ft4 lekko obnizone. Lekarz mi mowi ze z tarczyca wszystko ok bo takie normy badan sa w porzadku. Nie wiem co mam o tym myslec z jednej strony te objawy pasuja mi do niedoczynnosci tarczycy. Wiem,ze nie jestescie lekarzami tak jak ja , ale moze wiecie cos na temat tarczycy i czy jak tsh jest w nirmie , to czy takze moze byc cos nie tak z tarczyca. Mam nadzieje,ze bedzie w stanie mi ktos pomoc,bo czuje jak mnie cos niszczy w organiźmie;//

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 22:50:51

A byłaś u zwykłego czy endokrynologa? Specjalista zleci badania, może usg. Ja mam niedoczynność. Biorę euthyrox n 112. I miałam podobne objawy z tym że strasznie tyłam i doszła anemia. Hemoglobiny miałam niecałe 5 i oparłam się niestety o szpital.

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 22:54:18

Wybacz, ale to do pupci ten Twój lekarz. TSH o niczym nie mówi, można mieć je w porządku a czuć się fatalnie. A robiłaś badanie na przeciwciała anty-TPO oraz prolaktynę?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-12 22:55 przez Evans18.

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 23:04:34

Choruję na niedoczynność tarczycy, tylko u mnie TSH było wysokie, chyba koło 7 z tego co pamiętam kiedy się badałam pierwszy raz. Objawy miałam podobne do Twoich, strasznie przytyłam, byłam w takim letargu. Jakby przytępiona intelektualnie :P Spałam po 11 godzin zamiast standardowych 8 jak tylko mogłam... :/ Straszne. W każdym razie możliwe, że masz jakieś początki niedoczynności, a TSH jeszcze w normie. Zrób koniecznie USG tarczycy i idź do jakiegoś innego lekarza. Zrobiłabym też standardową morfologię bo może jest inna przyczyna? Wystarczy, że jednej rzeczy brakuje w organizmie i zaczynają się problemy. A może też przeżywasz jakieś większe stresy, które powodują takie stany? Jest wiele możliwości

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 23:06:13

Wiecie może ile mniej więcej kosztuje badanie anty-TPO ?

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 23:08:28

Cytat
tide
Wiecie może ile mniej więcej kosztuje badanie anty-TPO ?

Około 30 złotych.

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 23:10:07

dziekuje :) no czyli trzeba zrobić aTPO i aTG , bo jednego to raczej nie ma sensu robić

Tarczyca help !!

12 maj 2014 - 23:12:41

Cytat
tide
Wiecie może ile mniej więcej kosztuje badanie anty-TPO ?
a nie są na fundusz jak zleci specjalista? A prywatnie to tak od 30 zł

Tarczyca help !!

15 maj 2014 - 19:25:45

Cytat
anika4ever
Cytat
tide
Wiecie może ile mniej więcej kosztuje badanie anty-TPO ?
a nie są na fundusz jak zleci specjalista? A prywatnie to tak od 30 zł

Niestety nie sa refundowane;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kłucie w klatce piersiowej :/