Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 20:53:29

Cześć dziewczyny.
Mam problem, otóż dzisiaj zauważyłam zmiany we wszystkich moich paznokciach u rąk. Na jednych są one bardzo widoczne, na innych dopiero są w "początkowym stadium".
Na płytce paznokcia tworzą mi się takie wypukłości ( w szerz paznokcia). Wygląda to tak jakby fale.

Co może być tego przyczyną?
Jeśli chodzi o witaminy to codziennie je zażywam. Paznokcie ogólnie też mam w dobrej formie. Nie rozdwajają się ani nic. Tylko te wypukłości..

Z góry dzięki za pomoc : )

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 20:58:22

ooo ja tez tak mam na ostatnim paznokciu lewej ręki od poł roku i nic nie pomaga
szukałam w necie info ale nic nie ma
jak odrosnie prosto to za chwile znowu zgrubienia...
na innych tez to sie pojawia od czasu do czasu

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 20:58:31

Takie "wypukłości" mam na paznokciach u stóp. Leczę się na grzybicę paznokci od kilku lat.

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:05:40

Też szukałam info w necie, ale tam jak zawsze piszą najgorszy scenariusz :-)
Dlatego pomyślałam, że może któraś z Was też ma/miała taki problem.

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:08:22

grzybica? hm raczej nie chociaz ekspertem nie jestem , poza tymi zmaianami moje paznokcie sa w doskonałym stanie, nic nie swedzi...
i jak pisałam wyzej tylko z tym jednym paznokciem mam najwiekszy problem

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:18:09

Chyba mam to samo, i to niestety od dobrych kilku lat na dwóch kciukach. Pierwsze podejrzenie to była grzybica bo wygląda to podobnie, więc trzeba zrobić badania u dermatologa, jednak u mnie to nie to. W zasadzie byłam u kilku lekarzy i nikt mi pomóc nie umiał, u mnie to prawdopodobnie przez uszkodzenie mechaniczne (wycinanie skórek) i podobno nic na to nie da się zrobić...

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:20:42

a nie nie dobór witamin? :)

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:21:11

Juz Wam mowię co to jest! Jak sie przy paznokciach odsuwa skorki, przy samej macierzy, tam jest bardzo wrażliwe miejsce i jak za mocno przyciśnie sie przy odgarnianu, to pozniej zostaje "fala" i niestety trzeba poczekać aż paznokieć odrosnie.

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:24:57

mag23 u mnie się to niestety nie sprawdziło- paznokieć cały czas odrasta taki sam...

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:26:56

Cytat
mag23
Juz Wam mowię co to jest! Jak sie przy paznokciach odsuwa skorki, przy samej macierzy, tam jest bardzo wrażliwe miejsce i jak za mocno przyciśnie sie przy odgarnianu, to pozniej zostaje "fala" i niestety trzeba poczekać aż paznokieć odrosnie.

nie wziełam tego pod uwagę moje koleżanka boryka sie latami z niedoborem jakich witamin i tez ma płytkę pofalowana wiec pierwsze o czym pomyślałam to witaminki :) ale tez jak najbardziej może być od niewłaściwego odsuwania skórek wycinania ich a przede wszystkim zabiegi wykonywane FREZARKA :)

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:27:23

hmmm, to moze da sie to uszkodzić bezpowrotnie? Chociaż jak ja sie postaram przy paznokciu i nie grzebie mocno to odrasta normalny.
A frezarka to juz całkiem moze to uszkodzić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 21:28 przez mag23.

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany w strukturze paznokci.

23 kwi 2014 - 21:40:31

moze to jest wywołane jakas chorobą?
http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=344 lektura obowiązkowa !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-23 21:55 przez wakeupmakeup.

Zmiany w strukturze paznokci.

24 kwi 2014 - 17:58:52

Cierpię na grzybicę paznokci. Przy takiej nic nie swędzi, bo zainfekowane są paznokcie, a nie skóra.

Zmiany w strukturze paznokci.

24 kwi 2014 - 18:09:42

może uszkodziłaś sobie jedyną żywą częśc paznokcia czyli macierz? To jest to u gory paznokcia taki jasny obłączek. Gdy jego się uszkodzi paznokieć już zawsze będzie odrastał w zaburzonym/zmienionym kształcie. Można łatwo tą macierz uszkodzić np gdy nieumiejętnie wycina się skórki.

Chociaż muszę powiedzieć, że ja mam coś takiego przy dużym palcu u nóg i nie wiem od czego to, bo u nog nigdy nie wycinałam skórek. Może to jednak grzybica? hmm.. chyba się przejdę do dermatologa.

zweryfikowana
Posty: 2.406
Ostrzeżenia: 3/5

Zmiany w strukturze paznokci.

24 kwi 2014 - 18:10:44

Może zapytaj jakiejś kosmetyczki albo wybierz się do lekarza? Być może to nic poważnego :) ale lepiej zasięgnąć opinii kogoś kto wie co mówi ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jakie zabiegi dermatologiczne są refundowane?