Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

24 sie 2016 - 12:10:55

Mnie chyab coś takiego dopadło, jeździłam wczoraj rowerem a pogoda taka sobie i wiało, już wieczorem głowa mnie bolała, nos na maksa zatkany, a rano miałam wrażeniee jakby micoś naspływało z zatok ;( do lekarza dopiero na piątk mam, robiłam inhalację ale dużo to nie dało, co jeszcze można zrobić?

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

26 sie 2016 - 12:22:07

mi inhalacje amolem bardzo pomagały - polecam

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

28 sie 2016 - 15:42:28

Mam niestety kiepskie wspomnienia z amolem i go unikam, zrobiłam sobie zwykłą inhalacę, też taką z majerankiem i miętą, niby że ma udrożnić nos, jakoś mało to coś daje, wczoraj byłam w aptece po coś na zatki i mi babka poleciła sinufast, wzięłam pierwszą dawkę wieczorem więc na razie ciężko coś powiedzieć, ale chociaż drogi nie był ;) i ziołowy więc żołądka nie podrażni

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

02 paź 2016 - 22:48:27

Ja zimą tez raz musze zachorowac to nie uniknione . Wiec najpierw trzeba pozadnie sie wysmarkać (zatkac jedną dziurke dmuchac mocno a pozniej drugą) . Jeść 3-4 razy dziennie Cebule-czosnek jak z masłem nie smakuje zjedz z miodem,kiełbasą itd... nie zapomnij przynajmniej popić ciepłym mlekiem do picia to tylko gorące Herbata malinowa lub herbata-kawa z miodem . Jak ciebie mocno weżmie to okolo tygodnia lub wiecej by wyzdrowieć. A tak normalnie 3-4 dni oczywiscie musisz zadbać o temperature czyli chcesz czy nie musisz zalozyc czapke nawet do spania szegolnie jak masz silny bół głowy to czapka i 3-4 zabki czosnku lub pol glowy cebuli i odejdzie ci po okolo pol godziny. Staraj sie jak najczesciej lezec w łóżku lub poprostu zaloz spodnie ocieplane,kombinezon to wytworzy odpowiednią temperature i organizm bedzie walczył z chorobą ( musisz poprostu sie wypocic ) Wiem to ze swojego doswiadczenia .

To co napisałem mozna zrobic a nastepnym razem pamietac o czapkach. A tak wogle zimą lepiej sie ubierac same je ałem dodać że czosnek musi być Polski czyli Biało-fioletowy w paski mozna kupic w sklepie warzywnym a w marketach nie kupować bo sa spleśniałe (zapach stechlizny) bardzo szkodliwe chińskie koloru białego .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-02 23:02 przez Seba1983rB.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

21 gru 2016 - 00:45:03

U mnie nie pomagają żadne domowe sposoby. Ba! nawet laryngolog rozkładał ręce. Ale znalazłam prywatny gabinet CMP na Komorowskiego i zupełnie inne mają podejście do człowieka. Widać że chcą pomóc a nie tylko odhaczyć z listy wizytę.

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 3/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

08 lut 2017 - 14:23:56

Wdychać naprawy. Naparoterapia chyba tak to się nazywa. Pomaga.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

10 lut 2017 - 14:58:41

Mi nic niestety z domowych sposobów na zatoki nie pomogło może tylko minimalnie zmniejszało ból:( Dopiero w aptece Pani mi dała Nasodren i dopiero on mi pomógł

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

17 lut 2017 - 10:55:29

Mi pasuje inhalator Alergia Stop. Obsługa jest intuicyjna można sobie łatwo oddech do urządzenia wyregulować. Szeroki zakres terapii – stany zapalne, bronchit, mukowiscydoza, przeziębienia...można się tym sprzętem leczyć z większości chorób które mają jakiś związek z drogami oddechowymi. Cena niezła, w zestawie filtry, maski dla dorosłych i dzieci.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

24 mar 2017 - 12:58:10

jeśli chodzi o domowe sposoby to ten z solą jest najlepszy o którym pisze wyżej, moja babcia mi o nim powiedziała i działa. No ale jak jestem w pracy to niestety trudno go zrobić także mi spray Nasodren bardzo pomaga w takiej sytuacji. Nie podrażnia nosa co jest rzadkością w tego typu lekach

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

26 mar 2017 - 16:27:03

mnie pomogly inhalacje sol fizjologiczna i woda utleniona tzn 5 kropli soli +2 krople wody utlenionej . Ale na kazdego co innego działa:)

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

27 mar 2017 - 16:25:19

Nie lecz zatok na własną rękę tylko idz po antybiotyk! Ja miałam zapalenie zatok szczekowych i czołowych... Ból twarzy nie do wytrzymania a katar koloru zielonego... Antybiotyk na 2 tygodnie i tabletki do rozpuszczania kataru...

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

01 maj 2017 - 13:31:35

bol zatok:

imbir pociety w plasterki gotójemy pod przykrycem przez 15-20 minut, warto razem z imbirem zagotować w tym samym rondlu ziele rumianku lub pokrzywy

imbir- leczy stany zapalne natychmiastowo, ropa w zatokach to nic innego jak zapalenie

rumianek, pokrzywa- oczyszczaja krew, lecza stany zapalne

gotowanie ziol a parzenie- zagotowane mają wieksza moc gdyż cala ich zawartosc zanjduje sie w wodzie dzieki wygotowaniu wlasciwosci i z roslinek do wody, parzenie wydobywa tylko 30% wlasciwosci danego ziolka
zbyt dlugie gotowanie moze prowadzic do calkowitego wygotowania zawartosci, takze z wody dlatego 20minut

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

11 paź 2017 - 17:30:53

tez to przerabiałam miałam taki silny ból zatok że łeb to mi pękał zimne kompresy na głowę miałam no i antybiotyk .Ale wiesz jak czuje że mnie coś zaczyna łapać
to mam w domu Ibuprom na zatoki i to łykam . Jem czosnek dobrze też wciągać maść z tygrysa przez nos taka inhalacja . Dobrze tez smarować tym nos .
to jest taka mała okrągła metalowa puszeczka czerwona kupuje sie na bazarach i róznych rynkach to balsam kota albo tygrysi.

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

01 lis 2017 - 22:08:52

Ja na szczęście nie mam problemów z zatokami, ale moja siostra ma dość często. Domowych sposobów nie znam, ale jej pomaga Sinupret- ziołowy lek o naturalnym składzie, brała go nawet będąc w ciąży, oczywiście po konsultacji z lekarzem.

niezweryfikowana
Posty: 21
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

18 lis 2017 - 16:08:27

Domowe sposoby nigdy nie są do końca skuteczne. Ja nie wytrzymywałam już ze swoimi zatokami, dlatego odwiedziłam laryngologa w łodzi. Mogę polecić
http://all-med.pl/gabinety/laryngologia/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krem na blizny Cepan opinie