Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Witam w poniedziałek 24 marca miałam ściągnitęty aparat orto. który nosiłam ponad 2 lata. Z efektu końcowego jestem zadowolona, martwi mnie tylko to że mam dziwne uczucie w zębach tak chodź by po naciągnięciu aparatu i takie dziwne uczucie jak by mi się krzywiły. Retencję odbieram dopiero za tydz czyli 31 marca. Zadzwoniłam do ortodontki i powiedziałam jej o moim niepokoju jednak ona mnie uspokoiła, że wszystko ok. co wy o tym myślicie możliwe, że mi się krzywią czy poprostu jestem przewrażliwiona.






ps. Trochę się uspokoiłam, ale wiedząc jakie miałam zęby przed to nie myślę o niczym innym tylko o tym czy się krzywią :P (już nie mówiąc ile mnie to kosztowało)dodam zdjęcie





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-26 18:58 przez nataliau90.

DZIWNE... ja retencyjny miałam już na następny dzień...

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

No właśnie ja myślałam że góra do dwóch dni bd go miała. Moja ortodontka przyjmuje tylko w poniedziałki i środy może dlatego, aż tydz bd czekała.

nie pokrzywia sie przez kilka dni, u mnie to potrwalo kilka miesiecy :P

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

tzn. wróciły Ci do stanu poczatkowego?

Ja też miałam takie dziwne uczucie po zdjęciu aparatu :)
Absolutnie nie musisz się martwić, bo swój zdejmowany dostałam też tydzień później, albo nawet dalej.
Nic się nie dzieje, szczerze mówiąc ja jak zapomniałam aparatu na noc to potem miałam fobie, że znowu mi się przesuwają. Sądzę, że to normalne uczucie ;)

krzywią się. To pewne. Nie zaczną jednak wędrować nie wiadomo jak. Gwarantuję, że po założeniu retencji wrócą tam, gdzie trzeba :)

dziwny zwyczaj jeśli chodzi o tą retencję...
Powinna być założona tego samego dnia, kiedy ściągałaś aparat.
W czasie gdy czekasz na retencję zęby mogą się pokrzywić.
Nie zgodziłabym się na takie coś. Ja dostałam aparat wyjmowany w ten sam dzień, w którym zdjęła mi aparat stały

Moja koleżanka też miała retencyjny po paru dniach, bo chciała mieć zdjęty aparat szybciej - na studniówkę. NA PEWNO w ciągu tygodnia Ci się nie przekrzywią! Psychoza i tyle :)

To jest dziwne moja córka aparat miała od razu tego samego dnia fakt że ona miała przyklejany od spodu taki drucik na stałe na 2 lata a nawet jak się jej nie odklei to może chodzić dłużej.Ale mogę Cie zaniepokoić uważaj nie jedz twardych produktów dopóki nie masz aparatu,i nie zdziw się jak jakiś ząb kiedyś Ci się leciutko przesunie.Chyba ortodontka w dniu zakładania aparatu informowała Cię ze zęby już nigdy nie będą tak stabilne jak przed założeniem aparatu.Zresztą jej samej jedynka się przesunęła tak minimalne pół milimetra widać to profilem jednym się nałożyła jedna na drugą choć ma aparat pod spodem przyklejony.Czasami tak myślę że dużo ludzi będzie żałować że nosili te aparaty szczególnie Ci co sami za nie zapłacili.bo człowiek się starzeje zęby tez może przyjść czas że trzeba będzie jakiś ząb usunąć a wtedy zęby będą się przesuwać bo będzie luz.

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

pani agnes3714 Ja mam mieć retencję w formie przeźroczystych nakładek, może dlatego muszę czekać dłużej. Sama musiałam na ten aparat zarobić może dlatego się tak martwię (całe leczenie wyszło mnie już ok 8 tys.)niby jak by się pokrzywiły to w ramach gwarancji bym miała jeszcze raz zakładany. ale co z tego skoro znowu bym musiała w drutach chodzić :/

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
nataliau90
pani agnes3714 Ja mam mieć retencję w formie przeźroczystych nakładek, może dlatego muszę czekać dłużej. Sama musiałam na ten aparat zarobić może dlatego się tak martwię (całe leczenie wyszło mnie już ok 8 tys.)niby jak by się pokrzywiły to w ramach gwarancji bym miała jeszcze raz zakładany. ale co z tego skoro znowu bym musiała w drutach chodzić :/

widzę, że miałaś robione miejsce na dwójki, miałaś swoje czy wstawiałaś implanty?

Ja z tego co pamiętam miałam do odbioru na następny dzień (pani ortodontka bardzo nalegała, ze muszę go miec jak najszybciej) z racji tego, że nie mogłam akurat wtedy po niego przyjechać to odebrałam go 2 dni pozniej. Przez tydzień Ci się nie pokrzywią zęby. Możesz odczuwać tylko większy bół po tygodniu, bo jednak to już nie będzie to samo, ale ten aparcik ruchomy znowu naprowadzi Twoje zęby na miejsca. Niestety, ale tak to juz jest, że nawet po zdjęciu trzeba nosić już chyba zawsze żeby mieć zęby cały czas takie jak po zdjęciu stałego. Ja nosiłam 1-1,5 roku ruchomy, a w tej chwili jak mi się przypomni to założę go raz na miesiąc i zęby nie sa juz takie same co nie znaczy, że są krzywe bo tak nie jest.

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

anusiawb swoje tylko, że schowane za jedynkami więc było co "nastawiać"

Aparat to było marzenie mojego życia tylko poszłam do pracy i od razu zaczełam leczenie

niezweryfikowana
Posty: 83
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
nataliau90
anusiawb swoje tylko, że schowane za jedynkami więc było co "nastawiać"

Aparat to było marzenie mojego życia tylko poszłam do pracy i od razu zaczełam leczenie

gratuluję, ja też sama zarabiam na swój aparat i zbieram dodatkowo na dwójki bo swoich nie mam :( powodzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie domowe sposoby na ból zatok?