Obecnie rozmawiamy o:

kredyt

gorący temat

Pediatra Kielce

godzinę temu

Ginekolog Rzeszów

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Badania profilaktyczne

25 mar 2014 - 11:29:34

Jakie zrobić badania profilaktyczne pod kątem nowotworu? Czy to w ogóle możliwe do zbadania w tak prosty sposób? Nie mam o tym zielonego pojęcia..

Badania profilaktyczne

25 mar 2014 - 11:34:13

tak, idziesz do np punktu pobran "diagnostyka" ( wiem ze tam sa takie badania) i mowisz na jakie nowotwory chciałabys zrobic badania. nie sądze zeby było jedno badanie, ale napewno na poszczególne nowotwory są badania bo czytałam. ceny z tego co pamietam to od 40 do 80zł za 1 badanie.

Badania profilaktyczne

25 mar 2014 - 11:34:18

Chyba zależy od rodzaju nowotworu, wiem że robi się markery nowotworowe (badanie krwi), ale na podstawie podstawowego zestawu badań krwi i moczu można zobaczyć czy dzieje się coś nie tak z naszym organizmem :)

Badania profilaktyczne

25 mar 2014 - 11:40:30

Genetyczne. Kosztuje jakieś 80zł, ale jeśli w Twojej rodzinie było sporo zachorowan to nie zaszkodzi. Takie badania robila np Angelina Jolie.

Badania profilaktyczne

25 mar 2014 - 11:50:52

Cytat
Asztarte
Genetyczne. Kosztuje jakieś 80zł, ale jeśli w Twojej rodzinie było sporo zachorowan to nie zaszkodzi. Takie badania robila np Angelina Jolie.

Były trzy zachorowania, w tym dwa to rak płuc. Dlatego trochę się boję.. ;/

Badania profilaktyczne

17 lis 2014 - 19:59:24

ale masz jakieś niepokojące objawy? czy po prostu panikujesz bo ktoś gdzieś tam coś ci nagadał i tak naprawdę nie masz żadnych podstaw?

jeśli jesteś kobietą po 25 roku życia to w tym wieku zaleca się profilaktycznie raz na dwa lata cytologię (żeby wykluczyć raka szyjki macicy) oraz samobadanie piersi - żeby wykryć ewentualne guzki i w razie wątpliwości zrobić usg. o zbadanie piersi możesz też poprosić ginekologa.

rak płuc w 90% spowodowany jest przez wieloletnie palenie więc o ile nie jesteś palaczką od 20 lat to szanse są raczej nikłe i moim zdaniem nie warto się napromieniowywać rentgen bo zwyczajnie nie ma do tego wskazań, a promieniowanie samow sobie jest szkodliwe.
jak palisz to rzuć w ramach profilaktyki.

ewentualnie jeśli masz jakieś znamiona na ciele, pieprzyki o nieregularnym kształcie to idź je zbadać do dermatologa w ramach profilaktyki czerniaka.

a tak to nie ma badań które mogłabyś robić w ciemno bez żadnych objawów bo zwyczajnie nie ma sensu.
co innego jeśli faktycznie coś ci dolega.

a no i oczywiście warto raz na jakiś czas robić sobie morfologię żeby sprawdzić czy wszystko jest ok i jeśli wyniki będą dobre to nie ma się czym martwić.


mam nadzieję że pomogłam. jakby co śmiało pisz, o profilaktyce nowotworów wiem sporo ;)
ile masz lat?

Badania profilaktyczne

24 lis 2014 - 13:38:32

Osobiście jestem za regularną samokontrolą to podstawa, żeby w miarę szybko działać gdyby coś niedobrego się działo. A jak mamy jakieś podejrzenia to od razu iść do lekarza, a nie czekać i odkładać w czasie, tak jak niestety robi większość ludzi…

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 4/5

Badania profilaktyczne

02 gru 2014 - 23:17:44

Niestety wiele kobiet zaniedbuje wizyty u lekarzy i nie bada się. W przypadku obciążeń dziedzicznych trzeba koniecznie się przebadać, dzięki czemu będzie można odpowiednio wcześnie działać. Czas w przypadku chorób nowotworowych to największy wróg, nie warto zwlekać, bo efekt takiego czekania może być tragiczny. W Warszawie przy ulicy Bagno powstał niedawno Ośrodek Diagnostyki i Informacji Medycznej Noble Medicine<moderacja, spam> to dobre miejsce aby zrobić badania.

Badania profilaktyczne

04 gru 2014 - 14:27:19

Osobiście zrobiłam badania w <moderacja-spam> Ludzie konkretni, zadałam milion pytań, cierpliwie odpowiedzieli. Podzielę się wynikiem jak tylko otrzymam. Robił ktoś takie badania?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 11:24 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 1/5

Badania profilaktyczne

24 wrz 2015 - 18:49:35

teraz ta akcja jest skierowana do osób po 50 roku życia. Ja już wzięłam w niej udział, zachęciłam moją mamę, żeby poszła się przebadać. W końcu mamę ma się tylko jedną.

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 5/5

Badania profilaktyczne

02 mar 2016 - 19:58:05

Jakiś czas temu wyczytałam na zdrowegeny.pl o badaniach genetycznych pod katem możliwości zachorowań na raka jajnika, piersi itp. Takie badania wykrywają najczęstsze i najgroźniejsze choroby w populacji polskiej. Nie trzeba czekać na badanie latami, można je wykonać na nfz za darmo. Ja właśnie zamówiłam pakiet badań i teraz tylko czekam :)

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

Badania profilaktyczne

03 mar 2016 - 09:43:06

No niestety nowotwory nie wybierają, nie mniej jednak jestem zdania, że trzeba się badać regularnie i to bez względu na to, czy <moderacja-spam> , czy też jakiś inny organ daje nam wsi we znaki, bo im szybciej zostaniemy zdiagnozowani, tym lepiej i tym większa szansa na wyzdrowienie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-23 11:50 przez moderator.

Badania profilaktyczne

08 mar 2016 - 12:37:58

Bardzo ważne są badania takie jak cytologia, regularne badanie krwi i badanie na ilość danych pierwiastków oraz elektrolitów. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele zależy obecności mikro i makroelementów. Ich niedobór może na przykład prowadzić do bardzo bolesnych skurczów mięśni. Tak dzieje się przy braku potasu.

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 2/5

Badania profilaktyczne

30 kwi 2016 - 15:46:04

Na tej stronie zdrowegeny.pl można zrobić badania genetyczne/profilaktyka raka, moja znajoma przesłała próbkę swojego DNA do laboratorium i teraz tylko czeka na wynik. Wszystko macie tam dokładnie opisane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-30 15:46 przez kociczka12.

Badania profilaktyczne

30 kwi 2016 - 17:56:42

myślę, że z przyzwoitości powinno się raz na rok zrobić ogólne badanie krwi i moczu (nawet jeśli czujemy się zdrowi), cytologia i badanie piersi oraz utajona krew w kale.
Jeśli masz przykre doświadczenia z konkretnym nowotworem w rodzinie to trzeba się zorientować jakie markery należałoby oznaczyć ale pozostaje pytanie czy jesteś w ogóle w grupie ryzyka?
No i fajnie, że podjęłaś ten temat, bo jakoś profilaktyka w świadomości ludzi nie istnieje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co mi jest?