Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyrywanie zęba

03 mar 2014 - 21:32:24

Witajcie, mam pytanie !

Czy za każdym razem przed wyrywaniem zęba powinno być zrobione zdjęcie? Jest to dla mnie ważne! Zastanawiam się czy mam się o co kłócić albo czego ewentualnie żądać. Miałam wyrywane zęby już z 2 razy. W pierwszym wypadku nie bolało, najbardziej znieczulenie. Przy drugim bolało tak bardzo,że od roku boje się spojrzeć na jakikolwiek gabinet stomatologiczny. Miałam wyrywana 6 i 7 i co się okazało z torbielami, nie pytajcie jaki to ból.

Tak bardzo się boje,że zapisałam się do prywatnej kliniki (na piątek), która słynie ze znakomitej opinii. Nazywa się DentalEstetic. Teraz moje dwa pytania czy wy mieliscie za kazdym razem robienie zdjecia zebów do wyrwania? a drugie to bardzo proszę zerknąć na cennik http://dentalestetic.com.pl/?pl_cennik,59 bo tam są różne formy wyrywania i nie wiem jak się przygotować i jaką to ma różnice. Z góry dziękuję. Mam nadzieję, że tam się mną zajmą jak należy i wydane pieniądze dadzą mi komfort:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-03 21:32 przez WikiWiktoriaWiki.

Wyrywanie zęba

09 mar 2014 - 15:34:54

Miałam wyrywane 4 zęby i przy żadnym nie miałam robionego zdjęcia. Mam na tyle doświadczonego dentyste że zdjęcia nie są mu do niczego potrzebne. Oczywiście dla własnego spokoju możesz zarządać zdjęcia za dopłatą to jasne.
Jeśli Ty dzięki temu masz poczuć się pewnie, to je zrobią. Jeśli dopłacisz odpowiednią kwotę. I juz

Wyrywanie zęba

15 mar 2014 - 18:31:06

Przed każdą ekstrakcją powinno się wykonać zdjęcie rtg, tak samo przed leczeniem kanałowym. Jak pacjent ma dużo zębów do usunięcia, to czasami lepiej wykonać zdjęcie panoramiczne-daje całokształt całej jamy ustnej. Zdjęcie daje odpowiedź, na temat stanu kości wokół zęba, czy np. nie ma torbieli, albo jakiejś innej zmiany patologicznej, którą dodatkowo trzeba usunąć. Zdjęcie pokazuje też układ, kształt korzeni, pomaga zaplanować trudną ekstrakcję. Jak masz jakieś pytania to pisz, chętnie pomogę;) Pozdro;D

Wyrywanie zęba

18 mar 2014 - 01:16:39

Poszło !!! Dentysta już za mną:) teraz mogę spokojnie spać:) troszkę zapłaciłam ale było warto:) teraz mi dokucza 8-emka :( ale tak promieniuję, że na ucho, głowę. W pewnym momencie to aż mi dziąsła drętwieją. Ahhhh:( żeby po ciąży aż tak się poniszczyły ząbki:(

Teraz mam inny problem, że muszę płacić za wyrywanie. Co jak co podejście miała Pani Joanna Kornafel jak do dziecka, co chwila pytała czy boli, czy nie chce klimatyzacji lub wody do picia. Tylko teraz weź płać jak ja tyle ząbków mam do wyrwania i leczenia.

Powiedzcie mi czy cennik http://www.dentalestetic.com.pl/?pl_cennik,59 jest bardzo zawyżony? Byłyście w prywatnych gabinetach?

Magdam7070 a co w przypadku jak ząb do wyrwania a widać, że jest torbiel?

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 15:43:39

jak jest mała torbiel to się ją usuwa razem z zębem (najpierw usuwa się ząb, a potem wyłuszcza torbiel z kości). W przypadku dużych i rozległych torbieli postępowanie jest trochę bardziej skomplikowane (usuwa się ząb i czeka aż torbiel się zmniejszy-nawet kilka miesięcy, dopiero potem ja wyłuszcza-to tak w dużym skrócie). Lekarz na pewno ci wszystko powie;)

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 16:10:16

Widzisz tylko za pierwszym razem, dentystka wyrwała zęba i było mocno zdziwiona! Do swojej asystentki mówi "o popatrz jakie duże torbiele".... ból tak jakbym nie miała znieczulenia. Zapłaciłam za nie po 40 zł na ząb:(

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 16:16:04

ja płaciłam 100zł za ząb i nic nie czułam....dopiero za drugim razem jak już znieczulenie odchodziło

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 16:19:10

troche te twoje posty i ciagłe gadanie o dentalestetic wygladają na kiepska reklamę...

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 16:48:20

zapewniam, że nie jest to reklama:) droga kashvi :) larysa 100 zł prywatnie razem ze znieczuleniem?

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 16:56:31

Ja kiedyś miałam wyrywanego zęba przez zwykłego dentystę i nie robiłam zdjęcia, po ok 8 latach coś mi się odezwało i poszłam do dentysty chirurga on kazał mi zrobić zdjęcie i okazało się że tamten zostawił mi 3 korzenie- tylko wyrwał to co było widać na zewnątrz!;/
A w dokumentach było napisane że tego zęba nie ma i niestety musiałam wydać 400zł prywatnie za usunięcie tych korzeni bo już jakoś głęboko siedziały.
Nie wiem czy zawsze trzeba robić zdjęcie ale na pewno bezpieczniej zrobić:)

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 17:00:02

Cytat
WikiWiktoriaWiki
zapewniam, że nie jest to reklama:) droga kashvi :) larysa 100 zł prywatnie razem ze znieczuleniem?
tak, w ogóle nie czułam bólu podczas wyrywania...

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 17:04:46

O mój Boże to jakas masakra:( a wiecie co teraz czytałam? jak dziewczyna pisała "o ja tam z boku tematu, nie zeby cie przestraszyc (mi samej teraz wyrasta pierwsza ósemka) ale moja mama miala usuwane 8 chirurgicznie bo jej urosly wzdłuż dziąsła, położyły się w środku. Chirurg przy tym "odpiłowaniu" naciął jej na nerw i przez pół roku nie czuła połowy ust i policzka tuż nad kątem ust- przeżycia- okropne, zupy nie mogla zjesc bo jej sie z buzi wylewało, ale na szczeście nerw sie zregenerował i jest wszystko ok " a potem się dziwią czemu nie chce iść do dentysty:(

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 17:08:12

kazdy dentysta przed usunięciem zęba powinien zrobic zdjecie retgenowskie, mialam usuwane 3 zęby i zawsze bylo zdjęcie robione, przy ósemkach robi sie najczesciej pantomogram

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 17:10:56

Cytat
kashvi
kazdy dentysta przed usunięciem zęba powinien zrobic zdjecie retgenowskie, mialam usuwane 3 zęby i zawsze bylo zdjęcie robione, przy ósemkach robi sie najczesciej pantomogram



pamiętam, że przy tym wyrywaniu zębów z torbielami to leciało mi tyle krwi że co chwila dentystka rosiła o wacik... i mówiła, że żeby duże więc duża rana i zszywała mi to.

Wyrywanie zęba

19 mar 2014 - 19:33:56

co do szukania wiadomości w necie-radziłabym zbytnio nie zagłębiać się w fora internetowe, pełne opisów dantejskich scen wyrywania zębów. Każdy przypadek jest inny i to, że jakieś powikłanie wystąpiło u siostry kuzyna twojego chłopka itp. ;D, to nie znaczy, że u ciebie też to może wystąpić. Radzę się niepotrzebnie nie nakręcać (łatwo tak pisać skoro każdy się trochę boi dentysty). Im mniej wiesz tym lepiej śpisz;).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chirurg stomatolog Kraków