Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

Prostowanie włosów

7 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:10:42

Witam, chciałabym się zapytać odnośnie plomb robionych na nfz ( czarne).
Cale życie leczyłam się u jednego stomatologa kiedy jednak zabolał mnie tak ząb a mojego lekarza nia było udałam się do innego. Ten otworzył oczy ze zdziwienia i pytał się co ile mam kontrole ja mówie że co pół roku. Oznajmił mi że mam 10 ubytków do zrobienia. Zawsze robiłam światłoutwardzalne prywatnie jednak teraz jestem zmuszona zrobić kilka na fundusz zdrowia. Czytam i czytam te głupoty nieraz i sie zastanawiam czy one faktycznie są takie tragiczne jak je ludzie opisuja?


Czy któraś ma taką i jest z nią wszystko w porządku ?

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:15:20

Choćby nie wiem co, wolałabym odżałować kasę i wstawić białe plomby, niż z czarnymi chodzić, szczególnie w takiej ilości.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:16:08

Ja mam wiele plomb na NFZ i wcale nie są tragiczne, są takie same jak te robione prywatnie. Tyle że do wizyty dopłacam 30 zł żeby mieć światłoutwardzalną. I jeszcze jedno, ja bym tak nie ufała temu lekarzowi, który powiedział Ci że masz 10 ubytków.

Cytat
Asztarte
Choćby nie wiem co, wolałabym odżałować kasę i wstawić białe plomby, niż z czarnymi chodzić, szczególnie w takiej ilości.
ja ostatnio tak właśnie odżałowałam kasę, poszłam do znanego i polecanego dentysty i efekt był taki, że wymienił mi starą plombę w niebolącym zębie. Ta jego wymiana kosztowała mnie 140 zł i co się okazało? Po tej wymianie ząb dopiero zaczął boleć. Poszłam do innej dentystki ( która przyjmuje na NFZ) i okazało się że mam zapalenie nerwa, niewiele brakowało a skończyłoby się to kosztownym leczeniem kanałowym. Teraz już wiem, że Prywatnie nie zawsze znaczy lepiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 18:19 przez magi25.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:33:10

no on akurt jest dobry ale jak to dopłacałaś 30 zł do światłoutwardzalnych u mnie kosztują 130 zł

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:38:18

Przecież plomby na NFZ nie są czarne,robiłam kilka zębów i zawsze miałam normalną plombe taką jak od prywatnego lekarza - chodzi o kolor.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:39:57

na NFZ dopłaca się do białych 30 bądź 50 zł nie pamiętam, a czarnych w życiu bym nie wstawiła. Z tego co słyszałam są z rtęcią. A co do 10 ubytków :) zrób zdjęcie całości i udaj się do innego stomatologa, żeby potwierdził. Co "specjalista" to inna opinia, sama się przekonasz :)

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:41:46

nigdy nie byłam u dentysty prywatnie, zawsze chodzę na nfz.. mam 3 plomby tylko, ale żadna z nich nie jest czarna.. są one normalnie białe ;p

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:41:57

tzn moja była pani robiła na odwal się. Nie mam czasu niestety na innego specjaliste a ten mi uratował akurat od leczenia kanałowego którego tamta nie zauważyła. Ja byłam 2 dni temu to sie zapytał czy chce światłoutwardzalną za 120 czy nfz czarną
bo czytałam ze do 3 są jakieś chemoutwardzalne a 4 w zwyż to jakiś alamagnat czy co



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 18:42 przez Diamentoova.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:43:02

ja robila z funduszu te normalne nie swiatłoutwardzalne i mam wszedzie białe i wiem ze są na swoich miejscach, pewnie to czy dostaniesz białe czy czarne zalezy od lekaza, no w Piekarach Sląskich dostałam u bardzo fajnego lekaza białe - na kazdy ząb nie zaleznie czy z tyłu czy z przodu. ; ) - wiec jakby nie było musisz szukac ; )

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:45:15

120zł ponieważ to gabinet prywatny, który współpracuje z NFZ więc bierze za materiał i robociznę. Jeśli pójdziesz do placówki NFZ zapłacisz tylko za materiał, czyli 30 lub 50zł

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:45:46

Właśnie dzowniłam i ona powiedziała że od 1 do 3 są białe a pozostałe to czarne -_-

Cytat
Stokrocia1986
ja robila z funduszu te normalne nie swiatłoutwardzalne i mam wszedzie białe i wiem ze są na swoich miejscach, pewnie to czy dostaniesz białe czy czarne zalezy od lekaza, no w Piekarach Sląskich dostałam u bardzo fajnego lekaza białe - na kazdy ząb nie zaleznie czy z tyłu czy z przodu. ; ) - wiec jakby nie było musisz szukac ; )

Dobry jakiś specjalista zawsze moge przejechać te 15 km i tam ogarnać sprawę



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-28 18:46 przez Diamentoova.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:46:32

Cytat
Asztarte
Choćby nie wiem co, wolałabym odżałować kasę i wstawić białe plomby, niż z czarnymi chodzić, szczególnie w takiej ilości.

ja też....
nie wyobrażam sobie łazić z czarnymi plombami...
ja za jedną normalną (białą)płacę 50-60 zł.
Trudno, przeżyję.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:46:59

ja ostatnio za biała plombe musiałam dopłacić stówę bo rzekomo duzo materialu denstystka zuzyła (na NFZ)

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:47:40

Chyba o amalgamat Ci chodzi. Ponoć są wytrzymałe, ale mają rtęć i nie są zbyt estetyczne. Jak byłam mała to mi dentystka takie chyba w trzech zębach dała, że niby lepiej się trzymają niż te normalne co się dopłaca. Mi się one trzymały dobrych kilka lat, ale potem jakoś przy okazji je sobie wymieniłam na białe u prywatnego dentysty. Na Twoim miejscu to bym się nie zastanawiała i wolałabym zapłacić i mieć normalne dobre, białe plomby.

Plomby NFZ - Pomocy

28 lut 2014 - 18:48:06

Cytat
eliza8319
nigdy nie byłam u dentysty prywatnie, zawsze chodzę na nfz.. mam 3 plomby tylko, ale żadna z nich nie jest czarna.. są one normalnie białe ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kręgosłup