Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:36:35

zawsze dają słabsze - ja mam wadę od 2 pdst :) teraz muszę iść wymienić. Ale chyba reklamacji nie uwzględnią, bo widizałaś u doktorki - czyli stwierdziła, że takie masz mieć.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:42:05

Cytat
Mikumomo
zawsze dają słabsze - ja mam wadę od 2 pdst :) teraz muszę iść wymienić. Ale chyba reklamacji nie uwzględnią, bo widizałaś u doktorki - czyli stwierdziła, że takie masz mieć.
Widziałam lepiej, ale to nie znaczy najlepiej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-12 19:42 przez ueuple.

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 19:59:53

Cytat
ueuple
Ale nie mam tyle kasy żeby robić jeszcze raz badanie (100 zł), a potem wymieniać szkła na swój koszt :(

Dotti tak miałam takie badanie tylko ona mi tam w te ciężkie okulary włożyła tylko jedną moc szkieł i ja powiedziałam z wielkim uśmiechem że widzę dużo lepiej bo to było moje pierwsze badanie i nie wiedziałam że mogę widzieć jeszcze lepiej
Syn ma astygmatyzm i krótkowzroczność. Okulary nosi od dawna nigdy nie było problemów , poszliśmy do Visin zrobiono badanie, wybraliśmy oprawki i okazało się że za jedno szkło musimy zapłacić ponad 600zzł drugie było tańsze, zrezygnowaliśmy z usługi, zapłaciłam za badanie i wyrobiliśmy okulary w innym zakładzie zdecydowanie taniej, Syn odebrał okulary i mówi że coś jest nie tak idziemy do zakładu optyczka sprawdziła szkła okazało się że są wykonane zgodnie z receptą. Zgłosiłam to w salonie vision expres, Syn poszedł do innego okulisty wziął rachunek za wykonane badanie, okazało się że pani robiąca pierwsze badanie pomyliła się o 1,5 dioptrii , nowe szkło zostało wprawione a vision zwrócił mi koszt badania w ich zakładzie, koszt tego złego szkła, koszt badania u drugiego okulisty.Jest jeszcze jedna sprawa jeśli masz stwierdzony astygmatyzm i szkła z cylindrami to faktem niezaprzeczalnym jest to że do tych okularów trzeba się przyzwyczaić, na początku możesz widzieć przesunięty obraz ale o tym powinna poinformować Cię okulistka robiąca badanie, ostrość widzenia powinna być prawidłowa od razu.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 20:59:16

właśnie ostrość jest nieprawidłowa, bo do obrazu się przyzwyczajam

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 21:07:37

Cytat
kinia009
naprawdę nosicie okulary przy tak małych wadach ? robicie sobie tym krzywdę, rozleniwiacie wzrok, przez co wada będzie się powiększać.


widzisz miałam -0,5 olałam, nie nosiłam okularów, to w niedługim czasie mam -0,75. z daleka widzę tak rozmazany obraz, ze masakra.... dlatego teraz nosze soczewki i żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej....

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 21:43:51

ktoś jeszcze ?

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 21:53:16

Początkowo okulista przeważnie przydziela okulary z mniejszą mocą niż jest faktyczna wada. Chodzi o to, żeby oczy pracowały trochę same (ale przeważnie różnica powinna być o 0,25 a nie 0,5)... Moim zdaniem jest to też taka mała próba naciągania na kolejne wizyty w niedługim czasie ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-12 21:54 przez HELENA5.

żle dobrana moc okularów

12 lut 2014 - 22:01:28

Cytat
kinia009
naprawdę nosicie okulary przy tak małych wadach ? robicie sobie tym krzywdę, rozleniwiacie wzrok, przez co wada będzie się powiększać.
rozleniwiacie wzrok? o_O, chyba sobie kpisz, ja miałam wadę -0,5 i nie nosiłam okularów a teraz mam -1,5 przez to. Jeżeli się widzi źle to trzeba nosić okulary, szczególnie przy malych wadach żeby sprawy nie pogorszyć.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:02:57

dobra, byłam i powiedział że zaprasza ponownie do tego samego okulisty :) Ale czy to oznacza że za darmo czy mam płacić ?

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:09:05

ja noszę okulary od wielu lat i zawsze mam podobny problem, na początku też żle widzę a potem jest ok. Zazwyczaj okulista wpisuje mniej o 0,25 (w moim przypadku), żeby nie przesadzić.

Cytat
ueuple
dobra, byłam i powiedział że zaprasza ponownie do tego samego okulisty :) Ale czy to oznacza że za darmo czy mam płacić ?
powinno być za darmo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-13 14:09 przez ewusia28.

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:11:12

Cytat
ueuple
dobra, byłam i powiedział że zaprasza ponownie do tego samego okulisty :) Ale czy to oznacza że za darmo czy mam płacić ?
Jejku. Dlaczego się nie zapytałaś? Skoro już tam byłaś..

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:15:33

jeśli to astygmatyzm to przez około 2 tygodnie możesz widzieć niewyraźnie. Nie powiedzieli ci o tym? No ale lepiej to sprawdzić czy to nie -0,5. Jak ci każą zapłącić to powiedz, że nie masz zamiaru. To ich wina, że cię o tym nie poinformowali że tak może być/źle dobrali moc. ZwykłA rekalmacja.

Cytat
pp922
Cytat
kinia009
naprawdę nosicie okulary przy tak małych wadach ? robicie sobie tym krzywdę, rozleniwiacie wzrok, przez co wada będzie się powiększać.
rozleniwiacie wzrok? o_O, chyba sobie kpisz, ja miałam wadę -0,5 i nie nosiłam okularów a teraz mam -1,5 przez to. Jeżeli się widzi źle to trzeba nosić okulary, szczególnie przy malych wadach żeby sprawy nie pogorszyć.

to nie do końca prawda. Wzrok sie rozleniwia, zwłaszcza zdolność akomodacji która mocno słabnie gdy się nosi okulary. Poza tym, nie da się stwierdzić czy gdyby się zaczęło nosić oklulary, to tak samo wada by się nie powiększyła. Jak ktoś ma predyspozycję to niestety ale noszenie okularów nie pomoże. Mam kolege który nosi okulary od wielu lat, a raz w roku wada pogłębia musie o 0,5. Już ma -8 w wieku 22 lat. A ja mam wade wzroku od jakiś 8 lat, od jakiś 4 noszę okulary, i wada z 0,5 zrobiła sie tylko na -1,25 i to właśnie w okresie kiedy zaczłam nosic okulary. Nigdy nic nie wiadomo na 100% :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-13 14:22 przez nicolenkaa.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:20:38

powiedział że przy tak małej wadzie już powinnam widzieć normalnie

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:25:49

Cytat
ueuple
powiedział że przy tak małej wadzie już powinnam widzieć normalnie

Idź czym prędzej skoro Ci tak powiedział.
Ja nie poszłam mimo, że dalej kiepsko widziałam bo myślałam że muszę się przyzwyczaić aż w końcu przestałam nosić bo nie miałam kiedy iść zareklamować.
A teraz, po sześciu latach jak poszłam po nowe szkła okazało się że poprzedni okulista był *ujowy bo mam astygmatyzm czego tamten "nie wykrył" ;)

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

żle dobrana moc okularów

13 lut 2014 - 14:30:18

jutro pójdę bo dziś nie mam czasu

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szczepionka