Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:25:30

Będę niedługo zakładać aparat, a wiadomo jakie to koszty.
W związku z tym chciałabym tylko na górę, mimo że dół też mam lekko skrzywiony, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, nie widać, gdy mówię, uśmiecham się itd.
Mam parę przykładów znajomych, którzy mieli właśnie tylko na górę (mając krzywy doł), zdjęli parę lat temu i wszystko jest w porządku.
A mój ortodonta twierdzi, że powinnam założyć na oba łuki, bo po zdjęciu krzywy dół będzie mógł wykrzywić prostą górę (;o?). Nie chce ryzykować, jeśli on ma rację i mogę poświecić te pieniadzę, ale jak ma być wszystko ok, jak u moich znajomych to nie wolałabym zaoszczędzić...

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:28:41

ja mam na samą górę, już kończę leczenie i także jest wszystko ok, nie widze problemu założenia jednego łuku :)

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:31:00

Cytat
fullsolareclipse
ja mam na samą górę, już kończę leczenie i także jest wszystko ok, nie widze problemu założenia jednego łuku :)
No ale też masz skrzywiony dół? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-27 22:32 przez xperia123.

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:34:57

tak, mam taką sytuację jak na górze miałam, czyli jeden kieł wyżej niż inne, i na dole też to mam, tylko że w miejscu niewidocznym więc nie przeszkadza mi to w niczym i nie widziałam sensu wydawania kasy:) tak więc dla mnie to brednie że krzywy dół skrzywi prostą górę :D

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:36:51

ja miałam prosty dół, ale i tak miałam na dół ,bo to chodzi o jakieś linie symetrii zgryzu więc musza być na góre i na dół.

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:36:58

bycmoże chodzi o łuk zgryzu. jeśli wyprostuje ci u góry,a dół pozostanie krzywy, to może wpływać na zmianę ;/

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:38:38

no dokładnie , będzie zły zgryz , co będzie wpływać na pozostałe zęby. Drugi łuk [ dolny] założyli mi dopiero po roku

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:40:25

miałam tylko na góre i wszystko w porządku, chce Cie nacignąć na kase zapewne, no chyba,ż wada dolnego zgryzu jest dość poważan :)

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:41:17

Kurcze, i nie wiem co robić ;(
gdyby nie to, że zaczęłam wypytywać znajomych (co do których wiedziałam, że nosili aparat) i mi powiedzieli, że mieli tylko górę, mimo że doł nie do końca idealny to...

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:43:59

no większość moich znajomych (a w klasie mam 10 takich osób:)) ma aparat tylko z jednym łukiem :)

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:44:58

Ja zdjęłam aparat miesiąc temu. Miałam tylko na górze też z powodu kosztów. W trakcie leczenia orto powiedziała mi to samo co Tobie. Że powinnam mieć też na dół bo się wykrzywią po zdjęciu. Ale na dwa tygodnie przed zdjęciem aparatu orto podkleiła mi za zębami taki drucik (retainer) który trzyma zęby żeby się nie przemieszczały. Retainer kosztował mnie 150 zl. Mam go nosić przez dwa lata. Zupelnie nie przeszkadza, nie widać go, jest idealnie. :) od miesiąca cieszę się idealnie prostym usmiechem :]

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:46:21

Ja mam stały aparat założony na górę a na dole mam ruchomy(dół mam delikatnie skrzywiony, wiec moja Orto stwierdziła, że taki w zupełności wystarczy)

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:49:08

Ja miałam załozony tylko na górę i myślę,że to błąd,bo zgryz się zmienia i powinien się całość zębów dostosowac.Wczesniej mój dół był w miare prosty-po wyprostowaniu góry -dół pokrzywił sie nieco,pzt góra zaczeła "wracac" na swoje miejsce,bo dolne te skrzywione ząbki naciskaja mi na gorne.Uważam osobiście,ze jesli juz to góra i dół.Ale to wszystko zalezy od osoby i koniecznosci-;) Może doradz sie jeszcze innego ortodonty,dobrze poznac obiektywna opinie.

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:49:40

Ja mam założony na dwa łuki i nie wyobrażam sobie mieć inaczej. Wpakujesz w to mniejszą kasę a zęby później wrócą do dawnej postaci, do tego zgryz będzie krzywy :/

Aparatki - pomocy!

27 sty 2014 - 22:54:03

Miałam podobnie jak Ty, tylko na górę założony aparat, a jeśli chodzi o dół to były na początku propozycję żeby też założyć, ale sama ortodontka stwierdziła, że jeśli mi nie przeszkadzają jakie mam na dole to możemy nie zakładać :) Ale może faktycznie jest potrzeba u Ciebie założenia też na dół, żeby po zdjęciu aparatu góra była prawidłowa z dołem ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Defekty urody