Obecnie rozmawiamy o:

Dobry psycholog

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dentysta

06 sty 2014 - 14:01:38

Hej, mam problem z dolną szóstką. Jakiś czas temu, podczas jedzenia obiadu poczułam silny, przeszywający ból. Od tamtej pory ząb boli mnie przy jedzeniu słodkiego, zimnego albo gorącego - chociaż właściwie nic nie gryzę prawą stroną w obawie przed bólem. Byłam u dwóch dentystów (w pogotowiu dentystycznym a później u swojego ortodonty/stomatologa) oboje stwierdzili, że ząb wygląda na zdrowy, a skoro nie boli sam z siebie i nie reaguje na dotyk, to pewnie nadwrażliwość.
Chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was miała aż tak silną nadwrażliwość? Ból jest przeszywający i dość silny. Dodatkowo martwi mnie to, że występuję w dolnej szóstce, a drugą dolną miałam leczoną kanałowo - boję się powtórki z "rozrywki". Czy istnieje możliwość, że ząb psuje się bez żadnych zewnętrznych oznak i aż dwóch specjalistów to zbagatelizowało? Wiadomo, mogłabym poprosić o sprawdzenie zęba (rozwiercenie itp), ale to wiąże się z niemałymi kosztami (bez znieczulenia pozwalam sobie zmienić jedynie druty w aparacie ;) i nie chcę stracić ponad 100zł.

Proszę, nie piszcie "idź do specjalisty, na forum nikt Ci nie pomoże", bo byłam już u dwóch, w dwóch różnych miastach - a to troszkę obciąża studencką kieszeń :) Chciałabym tylko wiedzieć, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Czy ktoś ma nadwrażliwe trzonowce albo czy któraś z Was po takich objawach skończyła na leczeniu kanałowym?

Dentysta

06 sty 2014 - 14:07:04

Owszem ząb może się psuć "od środka" bez zewnętrznych objawów:) możesz mieć zapalenie miazgi(czy jakoś tak). Ale pewna nie jestem:) poczytaj na forach dentystycznych może tam Ci coś doradzą :)

Dentysta

06 sty 2014 - 14:10:10

no cóż nie daj się na rozwiercenie bo z czasem stracisz zęba a dentysta to najlepiej by wyrwał.Kup sobie pastę na nadwrażliwośc a AMIOFLUORKIEM z tym składnikiem dobre pasty są w sklepach Pollena i EWa mają ten składnik a co z zaletą że nie są drogie.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:10:19

kiedyś tak miałam i ząb okazał się chory, więc dla sprawdzenia pójdź lepiej do trzeciego dentysty bo za jakiś czas może czekać Cię leczenie kanałowe :/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.423

Dentysta

06 sty 2014 - 14:11:23

Tak, takie objawy u mnie skończyły się kanałowym. Górna siódemka. W sumie jeszcze mam niedokończone i idę znów jutro :(

Dentysta

06 sty 2014 - 14:13:02

Mam teraz podobnie :/
Tylko ja reagowałam wcześniej na ciepłe i zimne, a teraz na słodkie :/

Poszłam do denstysty, powiedziałam ze bolą mnie zęby z prawej strony ( już rok temu u niego leczyłam zęby ) no i on się zaśmiał bo powiedział, że to w lewej stronie mam dziurę, a z prawej były robione -.-
Także obejrzał zęby, zrobił kilka innych.
Np po naprawieniu dziury w jedynce, nie mogłam pić ani zimnego ani gorącego, bolał mnie ten ząb ponad tydzień.

Jednak zęby zdrowe bolą mnie strasznie jak zjem słodkie.
On mi wytłumaczył że po prostu mam bardzo wrażliwe zęby. Zabronił mi myć je pastami wybielającymi, bo one nie wybielają a tylko szkodzą.
No i powiedział, ze jest to też wina podjadania że zęby też muszą "odpocząć od jedzenia"
Mam też małą pruchnicę, także jeśli wyleczymy zęby bierzemy się za ich czyszczenie.

Dziś wzięłam 2 gryzy snikersa i myślałam że umre, bolały mnie praktycznie wszystkie zęby.

Podejrzewam że masz podobnie jak ja :)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 14:16 przez kara2606.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:13:15

na słodkie 'reaguje' próchnica, jak lekarz nie poracuje w powiększeniu to całe G widzi :)

Dentysta

06 sty 2014 - 14:15:27

W Święta, bez żadnych wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych w postaci pobolewania czy nadwrażliwości zaczął mnie boleć ząb, ale to był taki ból, że wolałabym się wtedy chyba zabić.
W końcu po dobie męczarni znalazłam całodobową pomoc Świąteczną 60km od mojego domu.
Dentystka była zdziwiona, bo żaden ząb nie wyglądał na popsuty. Rozwierciła mi górną szóstkę (bo wydawało mi się, że to ona boli) i okazało się, że faktycznie jest popsuta. Zatruła mi zęba i kilka godzin później przestał boleć. Teraz czekam na leczenie kanałowe.

PS. nie licz na znieczulenie w takim wypadku. Ja wręcz błagałam, ale dentystka powiedziała, że musi wiedzieć, czy ząb jest martwy ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 14:24 przez martuuus.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:17:23

martuuus to widać na zdjęciu, nie ma potrzeby tortur :D

Dentysta

06 sty 2014 - 14:17:46

ja tak miałam, chcieli mi leczyć kanałowo! poszłam do innego sentysty powiedział, że promieniuje mi wybijajaca się 8, która rosła poza łukiem, wyrwał i problemów juz nie mam. A przez nia miałam ciagle jakies zapalenia...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 14:18 przez truskawka_ang.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:20:03

Cytat
GaBrYsiAa1996
martuuus to widać na zdjęciu, nie ma potrzeby tortur :D

Wiesz no ciężko o zdjęcie, kiedy żaden dentysta nie chce przyjąć w Święta. I tak miałam szczęście, że znalazłam tą całodobową przychodnię.
Poza tym nie przechodziłam tortur podczas wiercenia, bolało jak cholera, ale ja czułam wręcz ulgę, że za chwilę przestanie mnie ten ząb boleć.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:20:41

Moje zęby nigdy nie były nadwrażliwe, więc obawiam się, że to może być to zapalenie miazgi zębowej.
Chyba mam pecha, raz w miesiącu jestem na kontroli u dentysty, zęby myję kilka razy dziennie (przez aparat), a tu takie coś :<
No nic, chyba czeka mnie kolejna wizyta u lekarza, mam tylko nadzieję, że obędzie się bez kanałowego. Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Cytat
truskawka_ang
ja tak miałam, chcieli mi leczyć kanałowo! poszłam do innego sentysty powiedział, że promieniuje mi wybijajaca się 8, która rosła poza łukiem, wyrwał i problemów juz nie mam. A przez nia miałam ciagle jakies zapalenia...

Po prawej stronie mam dłutowaną ósemkę (górną i dolną), za to rośnie mi teraz na dole po lewej stronie, ale u mnie to chyba niestety nie to.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 14:23 przez nyryly.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:22:06

miałam podobnie jak Ty,też mnie zbywali mówiąc nadwrażliwość,nie wytrzymałam z bólu,pojechałam sama na prześwietlenie zęba i okazało się że nie nadwrażliwość a zle wypełniony kanał,może jedz na prześwietlenie wtedy będziesz wiedziała czy jest ok

Dentysta

06 sty 2014 - 14:24:54

Cytat
martuuus


PS. nie licz na znieczulenie w takim wypadku. Ja wręcz błagałam, ale dentystka powiedziała, że musi wiedzieć, czy ząb jest martwy ;)
O matko, nie strasz mnie :D ja się trzęsę jak mi dmuchają sprężonym powietrzem, bez znieczulenia nie otworzę buzi - jak dziecko, wiem ;)
Cytat
karoladaro
miałam podobnie jak Ty,też mnie zbywali mówiąc nadwrażliwość,nie wytrzymałam z bólu,pojechałam sama na prześwietlenie zęba i okazało się że nie nadwrażliwość a zle wypełniony kanał,może jedz na prześwietlenie wtedy będziesz wiedziała czy jest ok
Dziękuję, postaram się na dniach umówić na prześwietlenie. Później będę się już martwić leczeniem, bo chyba wyleczyłyście mnie z resztek nadziei, że to zwykła nadwrażliwość :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-06 14:26 przez nyryly.

Dentysta

06 sty 2014 - 14:28:10

Również tak miałam. Prześwietlenie to dobra rada. U mnie skończyło się leczeniem kanałowym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PLAMIENIE