Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:27:55

Cześć, macie może sposoby na ból wątroby?

W sumie nie jem nic już 3 dzień bo pisze w internecie dieta lekkostrawna ale nawet jak zjem warzywa to boli.
Może mi coś podpowiecie?
Nie wiem czy można jeść kisiel, budyń, galaretkę?
I mam ciągłe uczucie wymiotne - może na to też ktoś zna jakiś sposób?

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:33:53

A jestes pewna ze to wątroba a nie pęcherzyk żółciowy?

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:34:43

a leczysz się?moja tesciowa ma to samo ,z tym ze była w szpitalu zakaznym ,porobili wszystkie badania ,i teraz procz diety ma odpowiednie leki w tym przeciwbólowe na te bóle

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:35:48

nie grzeb w internecie tylko idź do lekarza

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:36:01

najlepiej iść do lekarza i zrobić badania. od przypadkowych rad możesz sobie zaszkodzić, nie pomóc.

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:36:37

jeśli to faktyczni ewatroba ,to jak najszybciej lekarz ,ale w sumie to skad wiesz ze to watroba?

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:42:30

byłam wczoraj u lekarza, powiedziała ze to wątroba mam przejść na dietę i ostre zapalenie trzustki, przepisała leki, dala zastrzyk i tyle.
ale co mam jeść to już nie powiedziała.

Męczę się cała noc, cały dzień i chyba dziś znowu mnie to czeka.
Wzięłam ketanol - który mi przepisała i nic! nadal boli , główny ból minął ale zostało takie mulenie.. :( i uczucie wymiotne.
Ratujcie!

dodam ze zrobiła usg i badania krwi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-20 10:46 przez alsjone.

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:46:07

Cytat
brunetka71
jeśli to faktyczni ewatroba ,to jak najszybciej lekarz ,ale w sumie to skad wiesz ze to wątroba?

jeżeli to wątroba to do lekarza! jeżeli to pęcherzyk to do lekarza! jest jeszcze parę innych możliwości ...także proponuję lekarza !
http://dieta-watrobowa.eu/zestawienie.php



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-20 10:47 przez bad666girl.

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:47:32

Cytat
alsjone
byłam wczoraj u lekarza, powiedziała ze to wątroba mam przejść na dietę i ostre zapalenie trzustki, przepisała leki, dala zastrzyk i tyle.
ale co mam jeść to już nie powiedziała.

Męczę się cała noc, cały dzień i chyba dziś znowu mnie to czeka.
Wzięłam ketanol - który mi przepisała i nic! nadal boli , główny ból minął ale zostało takie mulenie.. :(
Ratujcie!
tesciowa ma jakies specjalne przeciwbólowe na watrobe ,a robiłąs badania alat i aspat?jesli chodzi o jedzenie ,to dietka jak u małego dziecka ,pieczywo pszenne ,zero smażonych ,zero pikantnych zerto frytek bigooosó ,wszystko co ciężkostrawne ,jeśli chcesz dokąłdny jadłospis ,to jak przyjdzie tesciowa ,ona ma taka kartke ,to ci przesle na prriv ,dostała to w szpitalu
Cytat
bad666girl
Cytat
brunetka71
jeśli to faktyczni ewatroba ,to jak najszybciej lekarz ,ale w sumie to skad wiesz ze to wątroba?

jeżeli to wątroba to do lekarza! jeżeli to pęcherzyk to do lekarza! jest jeszcze parę innych możliwości ...także proponuję lekarza !
http://dieta-watrobowa.eu/zestawienie.php
a ja proponuje nie krzyczeć:) to raz ,a dwa wiadmo ,ze kazda dolegliwość to lekarz ,w tym wypadku ,chodzi o watrobe ,wiec ,dlaczego krzyczysz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-20 10:49 przez brunetka71.

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:50:07

dzieki... po prostu nie wiem co mozna jesc.
zrobila mi badania krawi mam wszystkie parametry przekroczona
nawet crp robilam tydzien temu badania krwi mialam 17 a dzis 285!
w sumie powiedziala ze jak mi nie przejdzie do poniedzialku to wezmie mnie na oddzial. ale wolalabym nie.. ida swieta:(

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:52:30

Cytat
alsjone
dzieki... po prostu nie wiem co mozna jesc.
zrobila mi badania krawi mam wszystkie parametry przekroczona
nawet crp robilam tydzien temu badania krwi mialam 17 a dzis 285!
w sumie powiedziala ze jak mi nie przejdzie do poniedzialku to wezmie mnie na oddzial. ale wolalabym nie.. ida swieta:(
no właśnie ,,tesiowa miała tak samo jak ty ,wyniki nie spadały były ponad norme i w końcu pojechała do szpitala ,tam probili dokąłdne badania ,i ma trwałe uszkodzenie wątroby ,cały czas dieta i leki ,ale zgodz się ,porobisz sobie wszystko ,tam badania itd.

Bol watroby

20 gru 2013 - 10:56:06

po nowym roku owszem. przed nie moge, dostalam 2mc zwolnienie z pracy.
jak bedziesz mogla to napisz mi ta diete, bede wdzieczna bo ja juz nie wiem co moge.. chodze glodna a jak cos zjem to sie boje ze ten potworny bol wroci.

Bol watroby

20 gru 2013 - 11:02:46

Cytat
alsjone
po nowym roku owszem. przed nie moge, dostalam 2mc zwolnienie z pracy.
jak bedziesz mogla to napisz mi ta diete, bede wdzieczna bo ja juz nie wiem co moge.. chodze glodna a jak cos zjem to sie boje ze ten potworny bol wroci.
napisze ci oczywiście popołudniu co możesz a co niemozesz ,ona dostała taka kartke szczególowa ,ale powim ci ,czasem nawet jak cos zje ,co może ,to i tak ja pobolewa ,aha nie jedz ziemniaków ,w całości tylko papke taka se rob,nie wszystkie owoce tez ,napisze ci później,zadn eostre mało soli ,żadne pieczona ,frytki ,i sztuczne jedzenia ,rosołek na grysiku ,sobie rob ,albo najlepiej na parze ,warzywa itd. ,miesko kurczak indyk ,jedz gotowane tylko,no i licz się z tym ze schudniesz na wątrobowym jedzeniu ,żdne fasole ,grochy ,bo to ciężkostrawne,słodyczy także nie za dużo ,powiem ci ze z wątrob ą chorą ciężko się zyje ,jak widze u mamy ,ale da się :) przyzwyczaisz się ,pieczywo ,to takie najlepiej jak ma ze dwa dni ,nie swierze ,aha jak najmniej kawey ,taka jedna słabiutka możesz dziennie ,nie powinno się w ogóle ale w szpitalu powiedzieli za taka najsłabsza można ,zero alkoholu ,oczywiście ,i zadnych dodatkowych lekow ,bez konsultacji z lekarzem



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-20 11:09 przez brunetka71.

Bol watroby

20 gru 2013 - 11:09:15

z kosci zostana osci:)

Bol watroby

20 gru 2013 - 11:10:54

Cytat
alsjone
z kosci zostana osci:)
nie bedzi etak zle ,z czasem sama wyczujesz ,jakie jedzenie ,ci pasuje a jakie nie ,jakie produkty wyczojesz sama swój organizm ,aha i nie jedz dużych posiłkow ,jedz często ale malutkie porcje,masło nei margaryny i mleko pij ale tez nie za duzo ,zero tłustych ,jedzeń ,na chlebek jakas delikatna poledwiczke ,chudziutka szyneczke ,pomidorek obrany ze skorki ,jajeczko gotowane na miękko jedz ,zadnych jajecznic ani ,sadzonych jajek,zadnych ciastek z masami ,ani pizzy ,hod dogów itd.jak najmniej przypraw na soli ,wegetty ,jak już to tylko ziołowe naturalne,tesciowa np. ,je bułki które kupuje z biedronce kajzerki takie malutkie ,i tak na drugi albo trzeci dzień ,najbardziej odpowiednie



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-20 11:16 przez brunetka71.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie mogę spać