Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

9 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 15:25:59

Przede wszystkim bez spiny :) Kiedyś czytałam, że normalny, niezabezpieczony stosunek daje około 25% szans na zapłodnienie (dane z pamięci, więc nie ręczę) także generalnie nie tak łatwo zajść i dopóki czas starań nie jest niepokojący radzę zachować maksymalne rozluźnienie, nie podchodzić do seksu w kategoriach "teraz robimy Małgosię", bo niby nie ma badań naukowych na ten temat, ale jest sporo wypowiedzi par, którym udawało się dopiero jak pogodziły się z niepowodzeniami. Póki nie ma zdiagnozowanego problemu radzę po prostu cieszyć się seksem jak dotychczas, tyle, że bez zabezpieczenia ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 15:33:03

Cytat
martac88
Dołączam się do pytania - Ile wcześniej przygotowywałyście organizm do ciąży? ( mam na mysli zażywanie kw. foliowego) ?

Ja na przykład odstawiłam tabletki, po ok 5 msc od odstawienia zaczęłam brać kwas foliowy i po trzech msc zaszłam w ciążę :) Ale zgadzam się z agata74, dopiero, jak przestaliśmy myśleć o dziecku to się "pojawiło", coś w tym jest.

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 15:56:31

Cytat
SnowWhie14
oczywiście że pozycja ma znaczenie...
(...)to PODOBNO pomaga
No to oczywiście czy podobno?;)

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 16:02:57

to niestety nie jest takie proste.. łatwiej mają ci, którzy nie chcą..

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:00:48

Cytat
xyzxyzxyzxyz
Cytat
pokusia
Kwas foliowy po poronieniu brałam 2 miesiące i potem zaszłam w kolejna ciąża , lekarz kazał po miesiączce nie kochać sie 2 tyg do dni płonnych i zadziałało . Przed poronieniem kochaliśmy sie non stop nie pochwalił tego staraliśmy sie ok roku
nie rozumiem jak małolaty 16/7 lat wpadaja zapewne uwazajac w miare ich mozliwosci a niektorzy staraja sie dluuugoo nic

Niestety masz racje jest to przykre jak pary nie mogą mieć dzieci a taka lala ma i nie szanuje tego stanu

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:02:20

Cytat
Zuosnica
Cytat
SnowWhie14
oczywiście że pozycja ma znaczenie...
(...)to PODOBNO pomaga
No to oczywiście czy podobno?;)
OCZYWIŚCIE że pozycja ma znaczenie tego jestem pewna na 100% , a PODOBNO konkretnie ten sposób o którym napisałam...
ja wiem że Ty Zuosnica chcesz być zawsze dokładna i czepiasz się niejasności w wypowiedziach i w większości przypadków się z Tobą zgadzam ale tutaj nic odkrywczego czy pomocnego nie wniosłaś..

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:05:55

ja kiedys czytalam o pozycjach plodnych, podobno od tylu , ty oparta o polzko i on z Toba, taki byl rysukek pamietam i tak mi do dzis utkwilo w glowie, powodzenia zycze;)

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:08:41

odpręż sie, zrelaksuj i nie myśl o tym jak o zadaniu do wykonania :) a z czasem samo przyjdzie...bo im bardziej sie chce i mysli tym cięzej i dłużej te starania wychodza :) życze powodzenia .

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:10:52

ja tez staram się już rok i nic...mam już jedno dziecko wiec wiem ze oboje jesteśmy płodni, sama nie wiem dlaczego tak długo się nie udaje

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:11:17

najlepiej sie nie starac tylko po prostu sie kochac:) im bardziej sie starasz tym bardziej sie stresujesz i nic z tego nie wychodzi.

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:12:46

Cytat
Zuosnica
Cytat
SnowWhie14
oczywiście że pozycja ma znaczenie...
(...)to PODOBNO pomaga
No to oczywiście czy podobno?;)

Zuosnica mnie wyprzedziła :< Miałam zadać dokładnie to samo pytanie xD

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 20:15:26

ja osobiście nie przeszłam na jakas diete cud, nie miałam jakichs specjalnych pozycji... po prostu kochalismy sie wtedy, kiedy mielismy ochotę i w takiej pozycji, na którą akurat mielismy ochote :) po dwóch miesiącach starań się udało :) pomogła rozłąka i mała tęsknota, haha :) życzę powodzenia :)

i nie zaczynajcie tematu znowu o 17-latkach, które wpadają i nie kochają swoich dzieci... To stereotyp. Zdarza sie, ale tak samo zdarzy sie 30-latka, która wpadnie i moze dziecka nie pokochac, bo tego dziecka po prostu nie chciała. A zdarzają się 17-latki, które swoje dzieci kochają nad życie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-03 20:17 przez lubiemandarynki.

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 22:24:35

Cytat
xyzxyzxyzxyz
Cytat
paskowana
Cytat
FeelTheSame
ja kiedyś zjadłam marchewkę i urodziłam trojaczki :)
jakaś mądralińska zawsze musi się wypowiedzieć ;)
mi np.ginekolog poradził kochac się dzień po okresie. wydawałoby się to nierealne ale jednak to jego zalecenie. czy wam tez ktos dawal takie rady?

...może zmień ginekologa bo postępując wyłącznie zgodnie z tą radą możesz nigdy nie zajść w ciążę.
Cytat
malinowa17
najlepiej sie nie starac tylko po prostu sie kochac:) im bardziej sie starasz tym bardziej sie stresujesz i nic z tego nie wychodzi.

też prawda...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-03 22:26 przez SnowWhie14.

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 22:29:18

SnowWhie14, kochana! Ależ ja się absolutnie niczego nie czepiam tylko nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi, myślałam, że fragment "to podobno pomaga" tyczy się pozycji w ogóle a nie konkretnej, opisanej przez Ciebie;) Nie mam doświadczenia ani zbyt dużej wiedzy w temacie, czytałam tylko kiedyś, że popularne "leżenie z nogami w górze" to bujda na resorach dlatego napisałam, że nie sądzę, żeby pozycja miała znaczenie.

W każdym razie: Autorko, jeśli nie możesz zajść w ciążę dłużej niż 8 m-cy to idź do dobrego (polecanego w okolicy) lekarza i zróbcie Ty i Twój partner badania.

jak zajść w ciąże?

03 gru 2013 - 22:31:16

ja ostatnio czytałam, że żelazo to podstawa jeśli ktoś stara się o dziecko :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ankieta dla mam