Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:00:34

Mam nadzieje, ze ktos mi o tej porze jeszcze pomoze.. Moj chlopak od ok 5 h ciagle wymiotuje, z poczatku tym co jadl, a teraz to juz nawet woda, rumiankiem czy herbata czarna, ktore mu zaparzylam.. Boje sie cokolwiek mu dawac, na dodatek pojawila sie goraczka. Mam nadzieje, ze oklad wystarczy? Bo tez strach dawac jakiekolwiek leki.. Blagam pomozcie. Staram sie znalezc cos w googlach ale szczerze powiedziawszy ciezko.. Tym bardziej, ze jestesmy za granica i nie mam juz o tej porze do stepu do zadnej apteki czy sklepu.. Z gory dziekuje za pomoc..

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:02:42

Szpital.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:04:08

miałam tak ostatnio to pewnie ten sam wirus, teoretycznie powinien pić ale wiem z własnego doświadczenia że i tak nic to nie da, musi przecierpieć do jutra i powinno być ok a jeśli nie przejdzie to jutro musi iść do lekarza

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:05:01

niech dużo pije, bo się odwodni. i najlepiej nie gorzką herbatę czarną, bo jest za ciężka na taki wrażliwy żołądek.
musi się po prostu wyrzygać brzydko mówiąc - to jelitówka, czy jak kto woli grypa żołądkowa..
jak może, to niech śpi i odpoczywa. jutro powinno być lepiej ;).
a.. i niech najpierw je sucharki, ewentualnie rosołek zrób mu - banany też dobre są.

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:05:49

Jak masz colę, podgrzej ją trochę żeby się odgazowała. Większości pomaga na torsje.

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:07:09

Mysle, ze lekarz za wiele nie pomoze, bo tu na wszystko przepisuja paracetamol. No ale jesli do jutra nie przejdzie i nie zbije goraczki to bedzie trzeba sie wybrac

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:11:44

Niech spróbuje pić po trochu (1-2) łyżeczki co parę minut. Na gorączkę rób okłady. Trzymam kciuki, że będzie dobrze. Przede wszystkim nie panikuj. Ile chłopak ma stopni? Zatruł się czymś może?

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:12:38

Gdzie jesteś? W wlk brytanii? Pytam, bo nie wiem co Ci polecić.

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:13:51

No z poczatku pil wiecej, bo pragnienie meczy, ale teraz troche ciezko.. Mysle, ze ma ok 39st. Myslelismy z poczatku, ze sie czyms zatrul, dzis za nami dluga podroz, to tez dochodzi zmeczenie, no ale moze to faktycznie grypa zoladkowa..

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:14:18

pewnie grypa jelitowa, albo zatrucie jakieś :/ ja w takiej sytuacji brałam jakies leki na wymioty, niestety nie pamietam nazwy już bo to dawno temu było, ale słyszałam ze takie samo dzialanie ma mąka ziemniaczana rozpuszczona w niewielkiej ilości wody. Nie praktykowałam nigdy ale podobno działa. Możesz zawsze spróbować, napewno nie zaszkodzi. A jak chłopakowi nie przejdzie to do lekarza jutro. Nie martw sie, ja tak kilka razy mialam, ale przewaznie po 2-3 dniach przechodzilo
I ja zawsze przy grypie jelitowej jadłam kisiel, jedyna rzecz po której nie wymiotowałam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 00:18 przez sylwia8001.

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:14:39

Cytat
Zuosnica
Gdzie jesteś? W wlk brytanii? Pytam, bo nie wiem co Ci polecić.
Tak

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:14:53

Pogotowie - gdziekolwiek jesteście!!!

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:18:59

Na gorączke skoro wymiotuje to może czopki dadzą radę?

Okład jak najbardziej, ale nie za zimny, tylko chłodny. No i powinien dużo pić - aczkolwiek pewnie się nie przyjmie. W szpitalu podłączą kroplówkę.

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:24:23

W takim razie spróbujcie może dioralyte, poza tym coś osłonowego np. lacidofid; cyclizine ale ponoć jest na receptę, metoclopramidum - to jutro w aptece gdyby nie przeszło, a póki co podawaj mu wodę łyżeczką, co kilka minut niech wypije łyżeczkę, albo wygazowaną (nie zimną!!!) coca-colę, możesz spróbować dać mu kisiel albo kleik ryżowy jeśli na chwile mu objawy ustąpią. Na głowę zimne kompresy i kontrolujcie temperaturę, jeśli przekroczy 39,5st to walcie do szpitala, bo stąd to już niedaleko od udaru.
Poszukaj też, może dostaniesz smectę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 00:25 przez Zuosnica.

Goraczka i wymioty,pomocy!

13 lis 2013 - 00:28:17

Cytat
zanik
Mam nadzieje, ze ktos mi o tej porze jeszcze pomoze.. Moj chlopak od ok 5 h ciagle wymiotuje, z poczatku tym co jadl, a teraz to juz nawet woda, rumiankiem czy herbata czarna, ktore mu zaparzylam.. Boje sie cokolwiek mu dawac, na dodatek pojawila sie goraczka. Mam nadzieje, ze oklad wystarczy? Bo tez strach dawac jakiekolwiek leki.. Blagam pomozcie. Staram sie znalezc cos w googlach ale szczerze powiedziawszy ciezko.. Tym bardziej, ze jestesmy za granica i nie mam juz o tej porze do stepu do zadnej apteki czy sklepu.. Z gory dziekuje za pomoc..

Nie szukaj w google, bo wyjdzie Ci wszystko czego nie chcesz.
Jak mu nie przejdą te wymioty, to idźcie do szpitala, bo się odwodni.
Tego chyba nie chcesz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problem