Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:12:13

Czesc,
Mialyscie lub slyszalycie kiedys o tzw zmorze sennej? ostatnio mialam i okropnie sie wystraszylam... w nocy przebudzilam sie poczulam ze ktos siada obok mnie wystraszylam sie, to takie uczucie "Strachu" nie wiem jak to opisac i zaraz jakby mnie cos przygniotlo.. nie moglam otworzyc oczu, sparalizowana bylam jezyk podszedl pod podniebienie probowalam krzyczec ale nie moglam... slyszalam bicie wlasnego serca, nie moglam sie ruszac.. zaczelam oddychac nosem i zaraz mnie puscilo.. pozniej probowalo zlapac jeszcze dwa razy ale gwaltownie sie ruszalam wtedy i puszczalo.. mowia ze to paraliz senny ale to jest okropne! mialyscie kiedys z tym stycznosc?

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:14:35

tak, kilka razy miałam coś takiego. bardzo nieprzyjemne uczucie. najgorzej za pierwszym razem było, nie wiedziałam co się dzieje

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:17:42

miałam 3 razy coś podobnego po 3 razie juz wstałam i zaczęłam płakać tak się bałam :)

jednak w żadne zmory nie wierzę, po prostu to jakieś świadome sny.. lub czasem po prostu mózg "budzi się wcześniej" niż ciało.

paraliż senny zdarzył się gdy leżałam obok mojego chłopaka. czułam że leże na nim głową, słyszałam film który ogląda, jednak wpadłam w panikę bo nie mogłam się ruszyć, chciałm dać mu znać żeby mnie obudził, chciałam ruszyć ręką którą miałam na nim, nie dało się. krzyczałam sama w sobie, wkońcu sę obudziłam, ale moje serce walilo jak oszalałe i szybko oddychałam.

Co do duszenia, wkleje to co opisałam w swoim starym wątku. Również czułam, że ktoś obok mnie leży i mnie dusi..


"Pierwszy taki sen miałam 2 tygodnie temu. Spałam na plecach. Smiło mi się, że leże na jakiejś kanapie, a obok mnie leży dziewczyna, która była duchem i jej nie widziałam. Ona trzymała rekę na mojej szyi i nie mogłam oddychać, dusiła mnie :| Jak się szarpałam, było gorzej bo zaciskała, jak się uspokajałam to lekko puszczała i mogłam odychać nosem. Wkońcu po chwili tego duszenia się obudziłam, szybko bardzo oddychałam, serce waliło mi jak młot, a ja miałam sychow w buzi.

Teraz mi się sniło, że byłam na jakimś placu zabaw i było obok 2 facetów, jeden mnie bujał. Nagle zciągnął z bujaczki, przybiegł drugi i chcieli mnie zgwałcić. Zaczęłam już wtedy się dusić.
Następnie zaraz przyśniło mi się, że mama z tatą spali w kuchni u babci. Też byłam tam, ale w pokoju. Przybiegłam do mamy bo dusiłam się, położyłam się obok niej zaczęłam resztkami sił ją budzić, nie mogłam mówić. Wkońcu ją ugryzłam w ręke, a w oknie zobaczyłam swoją kolezankę, z którą sie pokłociłam na sylwestrze 3 lata temu i zerwałyśmy kontakt. Stała tam cały czas się patrzyła, nagle dostałam jakiegoś dziwnego sms od niej.
Wkońcu mama sie obudziła, włożyła mi palce do buzi i zrobiła znak krzyża w gardle ( moja mama ogolnie jest bardzo religijna), a moje ostatnie słowa to byly : mamo prosze obudź mnie !
I wtedy się obudziłam i to samo, sucho w gardle, szybki oddech i serce mi waliło jak nie wiem...A sucho w gardle bo przez caly ten sen musialam miec buzie szeroko otwartą.. tak sie tez obudzilam z otwartą buzią..I w tym snie rowniez mialam buzie otwartą, bo probowalam lapac kazdy oddech, wiecie jak to osoba "duszona"
Mama siedziała teraz w kuchni, opowiedziałam jej to wszystko i stwierdziła, że to może przez stres bo mam dwie prace, ale nie jakies ciężkie i jeszcze do tego za tydzień obrona...
Co wy o tym myślicie wszystkim? Boje się teraz zasnąć :( "



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-22 21:22 przez kara2606.

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:18:18

Och, niestety też miałam tak i to kilka razy. :( Miałam też tak , że nie mogłam się ruszyć , nic kompletnie, czułam na sobie powiew wiatru. Aj , tam były jeszcze gorsze rzeczy , że aż głupio pisać :P

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:19:28

a jak sie tego pozbylyscie? masakrycznie boje sie teraz sama spac jak mojego mezczyzny nie ma :) mowi ze wpadam w paranoje.. ale okropnie boje sie takich rzeczy :(

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:21:26

oczywiście ,że miałam coś takiego .. miałam również tak ,że latam w góre a pózniej w dół ;/ najgorzej było lecieć w dół ,bo czułam w brzuchu normalnie coś dziwnego.. ale przeszło mi to , obstawiam,że nie masz więcej niż 20 lat, bo to z wiekiem przechodzi a co to wypowiedzi kara2606 to tak się na to mówi ZMORA NOCNA :)

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:22:19

Ja miałam na tle nerwowym, jak się pozbyć? Mi przeszło samo

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:22:19

Ja miałam na tle nerwowym, jak się pozbyć? Mi przeszło samo

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:22:40

Ja też to miałam często, ale odkąd mieszkam i śpię z moim facetem już 3 lata jakoś mi przeszło... To porażenie przysenne czytaj tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Pora%C5%BCenie_przysenne

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:22:42

znam to, mam tak jak np nagle sie obudze i uslysze jeszcze jakis halas, no to masakra juz wtedy:) Ja mysle, ze my same sie troche w nocy nakrecamy tym ze "ktos to jest" i dlatego pozniej jest ten efekt strachu.

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:24:50

Ja raz podczas takiego okropnego snu czułam jak się unoszę czyli lewituję. To było straszne, jak się obudziłam to się popłakałam :( Niestety gdy zasnęłam czułam coś podobnego czyli chłód , zimno...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-22 21:27 przez Neytirii.

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:24:59

to spadanie w snie tez mam ale wole to niz ta zmore

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:26:55

To nie są żadne zmory tylko serce nie pompuje tyle krwi ile powinno i człowiek dostaje paraliżu lekkiego na śnie. Mózg wtedy głupieje i wydają nam się różne dziwne rzeczy. Kiedyś oglądałam o tym program w tv był.

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:27:10

Miewałam tak najbardziej jak byłam mała. Może 10/11 lat.
Pamiętam jak dziś, tak bardzo mną to wstrząsnęło.
Leżałam na brzuchu, obudził mnie pewnego rodzaju strach,
miałam wręcz pewność, że ktoś się na mnie patrzy.
Po chwili czułam nacisk na plecach idący w stronę mojej głowy.
Wybiegłam z krzykiem z łóżka.

Okropność.
Nie wiedziałam, że zdarza się to też komuś innemu

ZMORA NOCNA

22 wrz 2013 - 21:27:46

Miałam to wiele razy w dzieciństwie :/ Teraz już dawno dawno nie miałam. Nikt w rodzinie wtedy mi nie wierzył, a ja myślałam, że jestem jakaś nawiedzona :D dopiero od kilka lat temu w internecie na to natrafiłam i okazało się, że dużo osób to ma :P po prostu mózg budzi się przed ciałem ot co :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ubezpieczenie zdrowotne. Dziewczyny, pomóżcie!