Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:52:23

Dziewczyny czy macie jakieś skuteczne leki na migrenę?? Nie chodzi mi tu o zwykły ból głowy. Cierpię na migrene już prawie 2 lata i nic mi nie pomaga a głowa mnie boli prawie co tydzień. Mój neurolog przepisał mi tabletki zapobiegawcze, które brałam 3 razy dziennie ale po jakimś czasie kazał mi je odstawić oraz tabletki przeciwbólowe Solpadeine po których ból i tak nie ustępował. Nic mi nie pomaga, brałam po 2 tabletki na raz np: apap, ibuprom, etopiryne, solpadeine, ketonal, excedrine migrastop, nimesil. Żadne z tych leków nie spełniły swojej roli. Może są tabletki/proszki o których nie słyszałam a Wam pomogły?

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:54:54

Zamiast tak testować leki lepiej zmień lekarza.

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:55:54

prosiłam o rady dotyczace leków...

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:56:45

Napisalam na priv.
Rozumie Cie przechodze to samo i robie tak jak Ty kilka tabsow od razu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 18:57 przez tatiana29.

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:57:04

Znam ten ból, mi póki co pomaga jeszcze Solpadeine,, więc nie pomogę ale podbijam

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:58:30

Znam to! Współczuje naprawdę. Lek na receptę - SUMIGRA lub SUMAMIGREN.( w dawkach 50 lub 100 mg) Mnie tylko to pomaga. Powodzenia!

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 18:58:48

Cytat
malenka90
Znam ten ból, mi póki co pomaga jeszcze Solpadeine,, więc nie pomogę ale podbijam
Solpadine jest na recepte?

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:01:00

Przede wszystkim musisz zastanowić się, od czego masz bóle głowy? Lekarz zrobił ci tomograf i byłaś u okulisty?

Dlaczego to takie ważne?
Mi tomograf wykrył niewielką plamkę przy zatokach, ale moja neurolożka nic z tym nie zrobiła (bo ludzie tak miewają), kilka miesięcy później dostałam zapalenie zatok i zwykły antybiotyk mi pomógł, a bóle migrenowe ograniczyły się o... połowę!

Okulista punkt drugi nawet jak nosisz okulary. Na moja migrenę dowaliła się jaskra - bardzo wysokie ciśnienie w prawym oku wywołuję silny ból z prawej strony skroni.

Ponadto: dieta (nie powinno się jeść czekolady, za dużo cytrusów, za dużo kawy i innych), regularny ruch (naprawde pomaga, wystarczy spacer dziennie pół godziny), mniej stresu niż to potrzebne.

A ostatnie: hormony, menstruacja, etc.

Moją migrenę lekarze ograniczyli i teraz am tylko migrenę podczas okresu. Walka z z bólem głowy trwała aż 7 lat no i nadal walczę. Po 7 latach z bólów kilka razy w miesięcu mam tylko na okres.

I nie mieszaj tabletek, bo wywołujesz reakcje, które potęgują ból.

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:05:26

Z tego co wiem mniejsza dawka solpadeinu jest bez recepty a dopiero te większe na receptę.
Co do sumigra i sumamigren to dowcip polega na tym, że te leki z tego co pamiętam można chyba brać raz na miesiąc a autorka pisze, że bóle ma dużo częściej.
Kurcze ze mną nie jest jeszcze tak źle bo ostatnio solpadeine mi pomogło.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 19:06 przez Irja_Meiden.

zweryfikowana
Posty: 275
Ostrzeżenia: 1/5

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:07:38

wspolczuje.. raz w zyciu mialam migrene pare dni temu.. trwalo to 2 dni myslalam ze zglupieje!! Bol niesamowity!!

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:08:03

Cytat
Irja_Meiden
Z tego co wiem mniejsza dawka solpadeinu jest bez recepty a dopiero te większe na receptę.
Solpadeine jest bez recepty. Mi lekarz przepisał te które sie rozpuszcza w wodzie lecz smak wywoływał odruchy wymiotne i zmienilam je na normalne tabletki do polykania ale one tez nie pomogły.
Cytat
SunFlower23
Przede wszystkim musisz zastanowić się, od czego masz bóle głowy? Lekarz zrobił ci tomograf i byłaś u okulisty?

Dlaczego to takie ważne?
Mi tomograf wykrył niewielką plamkę przy zatokach, ale moja neurolożka nic z tym nie zrobiła (bo ludzie tak miewają), kilka miesięcy później dostałam zapalenie zatok i zwykły antybiotyk mi pomógł, a bóle migrenowe ograniczyły się o... połowę!

Okulista punkt drugi nawet jak nosisz okulary. Na moja migrenę dowaliła się jaskra - bardzo wysokie ciśnienie w prawym oku wywołuję silny ból z prawej strony skroni.

Ponadto: dieta (nie powinno się jeść czekolady, za dużo cytrusów, za dużo kawy i innych), regularny ruch (naprawde pomaga, wystarczy spacer dziennie pół godziny), mniej stresu niż to potrzebne.

A ostatnie: hormony, menstruacja, etc.

Moją migrenę lekarze ograniczyli i teraz am tylko migrenę podczas okresu. Walka z z bólem głowy trwała aż 7 lat no i nadal walczę. Po 7 latach z bólów kilka razy w miesięcu mam tylko na okres.

I nie mieszaj tabletek, bo wywołujesz reakcje, które potęgują ból.

Nie dostałam skierowania na tomograf co mnie szczeze zdziwiło ale po wywiadzie lekarz stwierdził że to migrena. Wspominał coś o badaniu dna oka u okulisty czy coś takiego ale nie robiłam tego badania.
Piszesz że trzeba ograniczyc kawe a w lekach przeciwbolowych czesto w skladzie jest kofeina więc nie wiem jak to rozumieć :) Jem sporo czekolady więc może to ona jest winowajcą. Zauważyłam że alkohol tez powoduje ból dlatego nie piję.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 19:13 przez violaa09.

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:12:44

Cytat
Irja_Meiden
Z tego co wiem mniejsza dawka solpadeinu jest bez recepty a dopiero te większe na receptę.
Co do sumigra i sumamigren to dowcip polega na tym, że te leki z tego co pamiętam można chyba brać raz na miesiąc a autorka pisze, że bóle ma dużo częściej.
Kurcze ze mną nie jest jeszcze tak źle bo ostatnio solpadeine mi pomogło.
Nie słyszałam o żadnych ograniczeniach. Od kilku lat, tylko tym się ratuję... Ból przy migrenie jest przecież przerażający, a skoro się tak cierpi - trzeba się ratować

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:15:23

Cytat
violaa09
Dziewczyny czy macie jakieś skuteczne leki na migrenę?? Nie chodzi mi tu o zwykły ból głowy. Cierpię na migrene już prawie 2 lata i nic mi nie pomaga a głowa mnie boli prawie co tydzień. Mój neurolog przepisał mi tabletki zapobiegawcze, które brałam 3 razy dziennie ale po jakimś czasie kazał mi je odstawić oraz tabletki przeciwbólowe Solpadeine po których ból i tak nie ustępował. Nic mi nie pomaga, brałam po 2 tabletki na raz np: apap, ibuprom, etopiryne, solpadeine, ketonal, excedrine migrastop, nimesil. Żadne z tych leków nie spełniły swojej roli. Może są tabletki/proszki o których nie słyszałam a Wam pomogły?

Mój facet cierpi na migrenowe bóle głowy od dzieciństwa - jemu pomaga CEFALGIN.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-20 19:15 przez _DeadCanDance_.

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:20:51

Cytat
violaa09
Nie dostałam skierowania na tomograf co mnie szczeze zdziwiło ale po wywiadzie lekarz stwierdził że to migrena. Wspominał coś o badaniu dna oka u okulisty czy coś takiego ale nie robiłam tego badania.
Piszesz że trzeba ograniczyc kawe a w lekach przeciwbolowych czesto w skladzie jest kofeina więc nie wiem jak to rozumieć :) Jem sporo czekolady więc może to ona jest winowajcą. Zauważyłam że alkohol tez powoduje ból dlatego nie piję.

No własnie po to się robi tomograf, żeby ewentualnie znaleźć przyczyny bóli głowy.
U okulisty zrobisz szereg badań - ja bym tu przyszła na 1. miejscu. Badanie ciśnienie oka, pola widzenia, dna oka, etc. Dokładny wywiad.
Z tą kofeiną to właśnie bywa różnie, bo ona przyspiesza krążenie krwi, ale skoro nam się skurczają naczynia krwionośne i mamy nadmiar krwi, której nie potrafią napompować? Nie wiem nie jestem lekarzem, mnie po lekach z kofeiną i po kawie głowa zawsze bolała bardziej.
Też alkoholu nie piję z tego powodu.

Jak długo masz bóle głowy? Masz nadwrażliwość na światło, hałasy? Co pomaga chociaż trochę?

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Migrena pomocy!

20 wrz 2013 - 19:27:21

mi pomagał solpadeine, rozpuszczalny. Tylko problem w tym, że u mnie migrena była zawsze połączona z wymiotami, więc piłam lek i zwracałam. Tak mi cały dzień mijał nad kiblem. Masakryczny ból, kiedy nawet światło boli. Ale od kiedy jestem w ciąży nie miałam ani jednego ataku, a wcześniej regularnie, co miesiąc lub co 2 tygodnie. Wtedy mi czasem pomagała inhalacja zatok z inhalolem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZMORA NOCNA