Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 10:36:37

Mam duży problem z nogami, otóż pojawiły się się bardzo widoczne pajączki na nogach. Chciałam podkreślić, że mam dopiero 18 lat a już takie coś mi się pojawiło.
Na pewno też będę miała żylaki dziedzicznie, bo mama i babcia również mają.


Znacie jakieś SKUTECZNE sposoby, żeby je zlikwidować lub zapobiec dalszemu rozwojowi.
Bardzo brzydko to wygląda:((

dołączam zdjęcia,




a może to też przez dużą wagę??
ważę 50kg przy wzroście 166





Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-09 10:40 przez ana_xd.

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 10:40:30

Zdjęcia się nie załadowały, to po pierwsze.
DUŻEJ WAGI? Dziewczyno co Ty gadasz, ja mam 10 kg więcej od Ciebie przy tym samym wzroście i uważam że wyglądam normalnie...
Z żylakami warto iść do lekarza, może okaże się że pozamyka Ci te żyły, albo je wytnie.

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 10:41:16

Dużą wage? Ty chyba oszalalas ja mam 170 niecałe i waze 55kg i to wcale nie jest za dużo, sama napisałaś ze to dziedziczne uzyj przeglądarki lub wybierz sie do lekarza; )

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 12:44:42

nie martw sie,to jeszcze nie są takie masakryczne zmiany jakie niektórzy nieraz mają ale leczenią zachowawczego nie zaszkodzi wdrożyć by się nie pogłębiało mam tu na myśli pończochy uciskowe,które zapobiegają zaleganiu krwi w żyłach powierzchownych,wspomagają działanie pompy jaką są mięśnie i zmniejszają ciśnienie w żyłach powierzchownych,opaski o małej lub dużej elastyczności(stopień elastyczności musi być ściśle dostosowany do objawów,opaski mają różne klasy ucisku, w profilaktyce daje się tą pierwszą) można tez robić masaż pneumatyczny ALE nie każdy może stosować takie formy profilaktyki więc lepiej idź do lekarza bo jeśli masz np źle kontrolowane nadciśnienie albo znaczne niedokrwienie tętnicze to już są one przeciwwskazane:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-09 12:45 przez niebieskikot.

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 12:51:12

Zlikwidować to chyba można tylko zabiegami. Pajączki u kosmetyczki, żylaki u lekarza.
Możesz zapobiegać powstawaniu nowych - zgoogluj sobie, jest sporo na ten temat w necie.

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 12:51:42

codziennie szklanka soku z gerjpfruta ale to chyba mit podobny do picia oleju na raka piersi :D
a tak serio to unikaj chodzenia w szpilkach, polecam sport ale nie taki ktory wymaga wstrzymywania na bezdechu, skarpety uciskowe, unikaj siedzącego lub stojącego trybu, radzę duuużo spacerów i rower. poza tym ustaw sobie lozko tak zebys miala nogi wyzej niz reszte ciala, i najwazniejsze: NIE SIEDZ Z NOGĄ NA NOGĘ :)
a jak będziesz myslala o redukcji to poczytaj o skleroterapii.

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 12:53:31

Dowiedz się gdzie w Twojej okolicy przyjmuje lekarz,kt.zajmuje się takimi sprawami.(Ja byłam u chirurga)Sposobem na to jest tzw.piankowanie (skleroterapia).Jestem własnie po tym zabiegu i kończę nosić rajstopy uciskowe a żyłek i pajączków miałam o wiele więcej niż Ty.To nie takie straszne a napewno lepiej teraz zapobiec,niz w przyszłości cierpieć z powodu operacji żylaków.Jeśli jestes zainteresowana,mogę Ci podac szczegóły jak to wsz.wygląda.

zweryfikowana
Posty: 71
Ostrzeżenia: 5/5

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 12:57:49

to nie sa zylaki;/ trzeba unikac chodzenia w szpilkach i lekarz ci powie co masz zrobic by zapobiec...choc genetyce nie da sie zaobiec;/ jak ja bym wam pokazala swoja noge to byscie szoku doznaly:) Choruje na zakrzepice(Zapalenie zakrzepowe zyl glebokich)...mam zakazow tyle ze zyc sie nie chce;/ a ty przejmujesz sie widocznymi zylkami od wysilku...z tego co widze to wiekszosc lasek takie ma

POMOCY! ŻYLAKI !!!

09 maj 2013 - 13:06:50

Witam Cię:)

Miałam taki sam problem jak Ty w Twoim wieku, umówiłam się do lekarza: na badanie Dopplerowskie, okazało się że mam nie wydolne żyły i prawdopodobnie przez to pękaja naczynia. Operacje wycięcia mam jesienią lub zimną ( latem nie przeprowadzają). Poza tym jem rutinoscorbin, diosmine, nie opalam się, nie kąpię w gorącej wodzie, unikam bardzo obcisłych rurek,pije wodę z cytryną, nie szoruje skóry ostrą gąbką, nie siedzę z nogą na nogę.
Mimo wszystko zmiany na powierzchni nóg już mam, co wygląda moim zdaniem bardzo nie estetycznie, ale nic już nie poradzę, może za jakiś czas usunę naczynia laserowa. Niemniej jednak to ogromny koszt i troszkę czasu zajmie mi odkładnie pieniędzy.
Pan doktor zalecił mi kupienie rajstop uciskowych koszt od 100-150 zł.
Leć do lekarza, nie zastanawiaj się i głowa do góry:)
ja prosiłabym o szczegóły, ponieważ pajączki mam na całych nogach, niewydolne zyły również?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-09 20:55 przez alafras.

POMOCY! ŻYLAKI !!!

21 paź 2013 - 10:30:51

Szanowni Państwo,

żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Ta choroba powoduje uciążliwe dolegliwości, a zlekceważona może doprowadzić do poważniejszych schorzeń, dlatego konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Wśród osób zmagających się z żylakami coraz większym zainteresowaniem cieszy się małoinwazyjna metoda VNUS. Podczas zabiegu zwanego termoablacją wykorzystywane są fale radiowe. Przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie na skórze do żyły wprowadza się specjalny cewnik, dzięki któremu żyła zostaje podgrzana, zapada się, a następnie po wycofaniu cewnika zamyka się. Krew zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń. Dzięki minimalnej ingerencji chirurgicznej taki zabieg nie wiąże się z koniecznością długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można szybko powrócić do normalnej aktywności.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

POMOCY! ŻYLAKI !!!

21 paź 2013 - 10:37:27

Przecież tu prawie nic nie widać.

Mi jakiś czas po porodzie też wyszły pajączki więc zaczęłam z nimi walczyć - 2 tabletki rutinoscorbinu przy 3ch posiłkach dziennie (czyli 6 dziennie) i 1 RedBlocker. Poza tym staraj się ćwiczyć nogi, choćby napinając mięśnie podczas siedzenia albo na jakiejś bieżni czy coś. Jak leżysz, to kładź nogi na poduszki, żeby były powyżej poziomu serca. Dziś już się z tym nie męczę.
A jeśli twoim zdaniem są widoczne, to opal nogi (chociaż nie powinno się tego robić przy naczynkach) - ja mam brązowe i nic nie widać, nowych pajączków też nie mam :)

a co do wagi, to nie jest duża, powinnaś ważyć jakieś 56 kg, a nie 50, mało ważysz

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 4/5

POMOCY! ŻYLAKI !!!

21 kwi 2014 - 08:35:53

Na tych zdjęciach tak naprawdę nie ma jakoś wielu tych żylaków, naprawdę ludzie mają o wiele gorzej wyglądające nogi. Mimo wszystko bym tego nie bagatelizowała. Na jakieś operacyjne usuwanie jest oczywiście za wcześnie. Bardziej zainteresuj się jakimiś domowymi sposobami na żylaki. Ciekawie zostało to opisane w tym artykule o unikaniu żylaków. Na pewno będą to pomocne porady, które pozwolą się dłużej cieszyć ładnie wyglądającymi nogami. W ostateczności trzeba iść na operację, ale jak pisałam, Tobie to jeszcze na pewno nie grozi :-)

POMOCY! ŻYLAKI !!!

21 kwi 2014 - 09:10:08

To ni jest duza waga
A żylaków nie zlikwidujesz, mozesz zapobiegać następnym poprzez ruch, spacery, rower
Unikaj dlugiego siedzenia i stania

POMOCY! ŻYLAKI !!!

21 kwi 2014 - 09:18:22

na takie b początkowe żylaki to jedynie skleroterapia, wiem bo juz miałam dwa razy ale polecam

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 7/5

POMOCY! ŻYLAKI !!!

18 mar 2015 - 10:18:19

Cytat
basiaa83
na takie b początkowe żylaki to jedynie skleroterapia, wiem bo juz miałam dwa razy ale polecam
Ja również się zdecydowałam . Ale miałam jedynie raz. Tutaj można sobie o tym poczytać. Zabieg usuwa nawet większe żylaki. Polega na wstrzyknięciu w naczynie specjalnej substancji, która zamyka ścianę naczynia. Dzięki temu żylak niknie.
Sama odziedziczyłam to niestety po mojej mamie :( Miałam skłonność dziedziczną, jest to często spotykane. Na szczęście jest wiele skutecznych metod,dzięki którym można się tego pozbyć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Operacja u dr. Szczyta