Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

Wrastający paznokieć

10 kwi 2013 - 22:50:17

Hej dziewczyny. przedwczoraj poczułam,jak zabolał mnie paznokieć u prawej nogi. gdy,wrociłam do domu, zauważyłam,że wrasta. wcześniej nic nie widziałam. zrobiła mi się ropa. prubowałąm to wyciagnąc ale dalej boli i jest ropa. myślicie że musze sie udac do lekarza? jak tak to jakiego? jeszcze dzisiaj tam pokombinuje, ale zupenie nie wiem do jakiego lekarza mam sie najpierw udac.

Wrastający paznokieć

10 kwi 2013 - 22:55:14

Trybiotyk jest dobry na takie coś, plus woda utleniona, plus spiłuj go z wierzchu i spróbuj przyciąć, podważając pilniczkiem metalowym lekko.

Wrastający paznokieć

10 kwi 2013 - 23:01:19

malutki kawaleczek waty zamocz w wodzie utlenionej i włóż pod wrastający paznokieć i codziennie zmieniaj to taki jakby opatrunek, musisz go poprostu obciąć albo przypiłowac na prosto tam w kaciku ludzie często robią takie błedy że zamiast na kwadratowo obcinac ten paznokieć u nogi to zaokrąglają i takie sa potem skutki, a póki boli to mocz w sodzie wsyp sody troszke do wody i tym okładaj osobiście polecam mokrej sody nałozyc na wacik i obwinąć gazą póki się siedzi w domu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-10 23:01 przez 120Paulina.

Wrastający paznokieć

10 kwi 2013 - 23:01:30

do dermatologa idz

Wrastający paznokieć

10 kwi 2013 - 23:13:21

Ja odkąd pamiętam paznokcie obcinam na kwadratowo i tak zawsze ten masakryczny kawałek zawsze wyrośnie tam gdzie nie trzeba. Obcinam go, chociaż raz tak sobie narobiłam, że nie mogłam zasnąć bo palec tak mi pulsował a mama ostrzegała ! ;p
Najlepiej polej to wodą utlenioną przyłóż jakąś gazę czy coś i owiń albo przyklej, żeby się trzymało. Mi mama kazała zrobić okład z altacetu (rozpuszcza się tabletkę w wodzie i to jest leczniczy płyn- nie do pica !!!! ) moczyłam w tym wacik i owinęłam palec delikatnie bandażem.

Wrastający paznokieć

10 kwi 2013 - 23:19:30

Jak już zaropialo to udaj się do rodzinnego po skierowanie do chirurga. Moja mama przed świętami była i jej wycinał- mówi, że bardzo nie bolało bo to ze znieczuleniem:P Ale ona aż chodzic nie mogla to nie wiem czy w Twoim przypadku jest aż tak źle.

Wrastający paznokieć

18 cze 2013 - 15:28:10

ale możesz uniknąć chirurga :) moja mama robiła sobie w Warszawie zabieg tzw. metodą Arkady - tutaj wiecej info o tym - link. zabieg jest bez znieczulenia bo jest bezbolesny, do tego trwa 40 minut i zaraz po nim można normalnie funkcjonować, chodzić, nosić pełne buty itd :). moja mama odżyła po tym zabiegu - wcześniej chodziła od chirurga do chirurga i się powtarzało a teraz pierwszy raz od dawna ma spokój :)

Wrastający paznokieć

08 lip 2013 - 14:27:00

Cytat
adrianka80
ale możesz uniknąć chirurga :) moja mama robiła sobie w Warszawie zabieg tzw. metodą Arkady - tutaj wiecej info o tym - link. zabieg jest bez znieczulenia bo jest bezbolesny, do tego trwa 40 minut i zaraz po nim można normalnie funkcjonować, chodzić, nosić pełne buty itd :). moja mama odżyła po tym zabiegu - wcześniej chodziła od chirurga do chirurga i się powtarzało a teraz pierwszy raz od dawna ma spokój :)

a czy dzieci też mogą pójść na zabieg w tym Libramaxie? Moja młodsza siostra ma właśnie problem ze swoim wrastającym paznokciem, a chirurg to dla niej ostateczność, więc z mamą szukamy jakiejś w miarę bezbolesnej metody. Myślisz, że mogłybyśmy się z nią tam wybrać?

Wrastający paznokieć

08 lip 2013 - 14:39:02

ja mam ciągłe wrastanie paznokci w obu dużych palcach i czasem w tych obok. Kupiłam sobie specjalne cążki do wrastających paznokci, takie jakie mają kosmetolodzy, gdyż ciągłe wizyty u podologa nie były na moją kieszeń. Poza tym ważne jest by nosić stale tamponadę (poczytaj w internecie) i pilnuj by paznokcie nie były zbyt długie. Muszą być prosto obcięte. Bolesna sprawa. Tribiotic jest potrzebny wtedy gdy wdał się silny stan zapalny (miałam 2 razy). Do chirurga nie idź bo oni tylko za zrywanie się biorą, bo tak najłatwiej a problem powraca. Poczytaj też o klamrach:) w razie pytań pisz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 14:40 przez argento.

Wrastający paznokieć

08 lip 2013 - 14:43:59

z tego co wiem to chyba jakis zabieg chirurg ma zrobic.. tak slyszalam

Wrastający paznokieć

08 lip 2013 - 14:47:03

Moja kuzynka miała przeprowadzany zabieg chirurgiczny, bo nie mogła sobie z tym poradzić i jak na razie chyba nie ma już z tym problemów :)

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

Wrastający paznokieć

08 lip 2013 - 14:55:00

mi co jakiś czas wrasta paznokcieć u dużego palca u nogi.
nalewam wtedy do miski ciepłą wodę, dodaję mydło i moczę stopę przez jakiś czas. 2-3 zabiegi i po kłopocie ;)
tyle, że u mnie jest to spowodowane złym obcinaniem ;P

Wrastający paznokieć

08 lip 2013 - 15:00:22

Cytat
120Paulina
malutki kawaleczek waty zamocz w wodzie utlenionej i włóż pod wrastający paznokieć i codziennie zmieniaj to taki jakby opatrunek, musisz go poprostu obciąć albo przypiłowac na prosto tam w kaciku ludzie często robią takie błedy że zamiast na kwadratowo obcinac ten paznokieć u nogi to zaokrąglają i takie sa potem skutki, a póki boli to mocz w sodzie wsyp sody troszke do wody i tym okładaj osobiście polecam mokrej sody nałozyc na wacik i obwinąć gazą póki się siedzi w domu

Wrastający paznokieć

09 lip 2013 - 09:24:43

Cytat
magitka
a czy dzieci też mogą pójść na zabieg w tym Libramaxie? Moja młodsza siostra ma właśnie problem ze swoim wrastającym paznokciem, a chirurg to dla niej ostateczność, więc z mamą szukamy jakiejś w miarę bezbolesnej metody. Myślisz, że mogłybyśmy się z nią tam wybrać?

myślę, że właśnie ta kostka Arkady jest super dla dzieci właśnie dlatego, że nie boli i nie trzeba znieczulenia (a wiadomo, jak dzieci reagują na strzykawki ;). no i co najważniejsze, problem się nie powtarza. jedna wizyta z zabiegiem, potem kontrola i potem już spokój :) a zaraz po zabiegu Twoja siostra będzie mogła iść na podwórko ;)

dziewczyny - piszecie, że problem się powtarza i musicie co jakiś czas robić jakieś zabiegi - nie lepiej zrobić to raz a porządnie? :)

Wrastający paznokieć

10 lip 2013 - 16:27:19

Po co od razu chirurg? Poszukać dobrą kosmetyczkę od nóg, która prawidłowo wyprowadzi paznokieć na prostą. Da się! Ewentualnie założy klamrę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pieprzyki