Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Zapalenie pęcherza

23 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:11:06

Witam. Mam takie pytanie do Was. Czy miałyście lub macie na skórze dłoni egzeme? I czy znacie jakieś sposoby na jej wyleczenie? Ja od jakiegoś czasu mam na dłoniach malutkie bąbelki, ktore bolą. Po kilku dniach robi sie z bąbelka punkcik, który wygląda jak wbity kolec kaktusa i tak też boli i swędzi. Może macie podobnie i posłużycie radą?
Pozdrawiam

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:17:05

ja miałam podobny przypadek:/ miałam alergię na środki czyszczące, zrobiły mi się małe pęcherzyki, po czym jak pękły to niesamowicie swędziało, potem mi zasychało i wyglądało na tyle obrazydliwie jak łuszcząca się skóra :/ miałam dość dobry płyn Elocom się nazywał i maść Bedicort. Jadłam tabletki odczulające Xyzal i przeszło, choć powroty miałam ale już nie takie groźne. Tylko dłoń piekła ale już nie było pęcherzyków.

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:22:00

No ja chyba sie wybiore do dermatologa, choć z tego co slyszę i czytam to jest ciężko trafić na odpowiednie leki. Sterydy...sterydy...sterydy....Łykam póki co jakies zwykłe tabletki odczulające...

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:25:49

Mnie pomogl advantan

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:26:27

Cytat
dlaciebiepani1x
miałam dość dobry płyn Elocom się nazywał

Sterydów nie stosuje się na rany, nawet najmniejsze, rany !) boskie, pękały Ci pęcherzyki, a Ty je Elocomem? D:

Autorko, pewnie coś Cię uczuliło, też przez kilka dni ostatnio miałam takie coś na ręce, strasznie swędziało, doszłam do tego, że to wina płynu do mycia naczyń. Nie stosujesz jakichś nowych kosmetyków? Proszki, płyny, środki do mycia ciała? Od jak dawna to masz? Byłaś u dermatologa? Jeśli nie, to idź, dostaniesz jakąś antyhistaminę, typu Allertec/Zyrtec, no i maści. Chyba, że to masz od niedawna i po raz pierwszy, to spróbuj z wapnem.


A co do tych sterydów - większość derma- i alergologów idzie na łatwiznę i od razu steryd, ja rozumiem, jak ktoś ma ciężkie choroby skóry, ja stosuję sterydy u siebie i dziecka bo mamy bardzo silne AZS, ale na pokrzywkę czy uczulenie od razu sterydy? Nie rozumiem tego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-10 21:28 przez Zazdroscisz_.

niezweryfikowana
Posty: 323
Ostrzeżenia: 1/5

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:29:35

Kiedys na dloni zrobily mi sie takie male kropki, babelki, jak ssie je przekulo to byla tam woda. nnie byly one duze. Potem wysychala mi w tym miejscu skora...

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:44:04

Cytat
Zazdroscisz_
Cytat
dlaciebiepani1x
miałam dość dobry płyn Elocom się nazywał

Sterydów nie stosuje się na rany, nawet najmniejsze, rany !) boskie, pękały Ci pęcherzyki, a Ty je Elocomem? D:

Autorko, pewnie coś Cię uczuliło, też przez kilka dni ostatnio miałam takie coś na ręce, strasznie swędziało, doszłam do tego, że to wina płynu do mycia naczyń. Nie stosujesz jakichś nowych kosmetyków? Proszki, płyny, środki do mycia ciała? Od jak dawna to masz? Byłaś u dermatologa? Jeśli nie, to idź, dostaniesz jakąś antyhistaminę, typu Allertec/Zyrtec, no i maści. Chyba, że to masz od niedawna i po raz pierwszy, to spróbuj z wapnem.


A co do tych sterydów - większość derma- i alergologów idzie na łatwiznę i od razu steryd, ja rozumiem, jak ktoś ma ciężkie choroby skóry, ja stosuję sterydy u siebie i dziecka bo mamy bardzo silne AZS, ale na pokrzywkę czy uczulenie od razu sterydy? Nie rozumiem tego.


A dlaczego nie stosuje sie sterydów na rany ? Ja czesto mam rany wlasnie na skórze ;/ bo rownież choruję na AZS :( i dermatolog przepisuje mi masci robione i one wlasnie sa ze sterydami ;/ od dluzszego czasu juz ich nie stosuje ...

Ps. mam strasznie słuchom skóre i te ranki :( moze polecisz jaką masc/balsam dla osob z AZS ?

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:49:48

Ja też mam uczulenie na detergenty i na wyskakujące, pękające krostki też lekarz polecił mi elocom. Zwykle smaruję wieczorem a rano nie ma śladu. Nic nie mówił, że na pękające krostki nie wolno, stosuję już od kilku lat i jest ok. Choć staram się jak najrzadziej, bo wiadomo - sterydy. Ale czasem nie ma wyjścia.

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:53:50

Cytat
oleczka089
A dlaczego nie stosuje sie sterydów na rany ? Ja czesto mam rany wlasnie na skórze ;/ bo rownież choruję na AZS :( i dermatolog przepisuje mi masci robione i one wlasnie sa ze sterydami ;/ od dluzszego czasu juz ich nie stosuje ...

Ps. mam strasznie słuchom skóre i te ranki :( moze polecisz jaką masc/balsam dla osob z AZS ?

Nie wytłumaczę Ci fachowo czemu się nie stosuje na rany, tak jak nie wytłumaczę czemu nie stosuje się na twarz, ale mam jedno przykazanie od mojego lekarza (a jest świetny) - steryd TYLKO w ostateczności, na "całą" skórę i absolutnie nie na twarz. Być może chodzi o to, że bezpośrednio dostaje się do krwiobiegu, nie wiem.

Edit: przypomniałam sobie coś, w szpitalu na te rany najpierw stosowali Mupirox, dopiero jak się podgoiło, to pozwolili na steryd.


Jaką masz tę maść ze sterydami? Możesz na priv napisać, to Ci powiem co pomaga mojemu Młodemu, który bez leków pływał we krwi i innych sączących się z ran płynach, nie będziemy tu dziewczynie śmiecić :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-10 21:57 przez Zazdroscisz_.

zweryfikowana
Posty: 173
Ostrzeżenia: 1/5

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

10 kwi 2013 - 21:56:31

TAK ja mam nawroty tego ;) Bylam u dermatologa i alergologa, mialam robione testy i wyszlo ze to co mam na rekach to wyprysk kontaktowy. Robi mi sie to po zetknieciu z tym na co jestem uczulona ( w moim przypadku balsam peruwianski, ciemny barwnik i kobalt..) czyli nici z balsamow czy kremow, z mydlami i szamponami tez ciezko. Ostatnio skora mi sie podraznila i swedziala wokol oczu ( uzywam tuszu do rzes w ktorym jest wlasnie czarny barwnik). Niestety jest to choroba, z krota zyje sie do konca ;) Moze sie jedynie pogorszyc. Ja mam przepisana masc Elocom i tabletki ktore zmniejszaja swedzenie i pieczenie na rekach-Flonidan(polecam) i staram sie unikac tego na co jestem uczulona ;) Powodzenia z choroba!
A jesli chodzi o sucha skore to polecam robiana masc w aptece z witamina A i E-swietna!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-10 22:01 przez ninusss727.

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

11 kwi 2013 - 11:32:42

Ja mam to od jesieni. Pracowałam długi okres czasu z kosmetykami i nie wiem czy to nie od nich pojawiło sie to przypuszczam uczulenie. Teraz stosuję na rece krem Mediderm na łuszczycę, egzemę i azs. Pomaga ale nie leczy.

niezweryfikowana
Posty: 135
Ostrzeżenia: 5/5

EGZEMA (???) NA DŁONIACH

14 lis 2022 - 19:11:52

od siebie dorzuce jeszcze odpowiednia higiene, polecam mydlo aleppo 24% z pachnącej krainy, najlepsze z wszystkich jakie miałam do tej pory na swąd i nawilzenie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wrastający paznokieć