Obecnie rozmawiamy o:

Dbanie o zęby

gorący temat

sklep detailingowy

18 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:32:34


Hej dziewczyny!
Wpadłam w małą panikę, bo dzisiaj zauważyłam zmiany na skórze, konkretniej pod kolanem, na zgięciu. Ta plamka jest jakby z krostek, jeśli drapię, zaczyna puchnąć. Załączam zdjęcie tej plamki. Chwilami swędzi, po czym jak się podrapię, trochę piecze. Co to może być wg was?? Moja babcia ma łuszczycę, boję się, że mogę mieć coś podobnego :( Pomocy ...

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:35:44

Po 1 nie drap, przemyj wodą utlenioną może to jakaś wysypka albo zwykłe uczulenie.
Wypij sobie wapno a jak nie zniknie za kilka dni masz do dermatologa.
Też takie miałam i znikło samo.

zweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 1/5

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:37:36

Cytat
dziefczynka
Po 1 nie drap, przemyj wodą utlenioną może to jakaś wysypka albo zwykłe uczulenie.
Wypij sobie wapno a jak nie zniknie za kilka dni masz do dermatologa.
Też takie miałam i znikło samo.

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:38:00

Wapno! I nie drapać, w miarę możliwości zakładaj jakieś "miękkie" od wewnątrz spodnie, aby nie szorowało w tym miejscu. Jak do jutra nie minie to do dermatologa we wtorek bym radziła.

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:38:58

Poczytaj o tej luszczycy,a jutro do rodzinnego skocz,albo kup zyrtec chyba tak to sie zwie

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:39:02

może po prostu zdarłaś skore :)

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:45:03

Cytat
dorotka3008
może po prostu zdarłaś skore :)
no wlasnie nie zdarlam skory, dopiero dzisiaj wstalam rano i troche mnie to swedzialo, ale nie zwrocilam uwagi na to, jak to wyglada i drapalam. Dopiero teraz wieczorem zobaczylam i sie troche przerazilam, bo troszeczke mi to miejsce napuchlo i zrobilo sie czerwone. Ale poczekam do jutra i jak nie przejdzie to ide do dermatologa... Wlasnie naczytalam sie o luszczycy i juz zaczelam panikowac, ze to ta choroba, ale ta moja opuchlizna nie wyglada jak rana spowodowana luszczyca ;/

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:47:04

nie ma co kombinowac lepiej isc do dermatologa zanim sie to roznisie na cala noge skoro niewiadomo co to jest

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:49:23

Cytat
mysia_84
Poczytaj o tej luszczycy,a jutro do rodzinnego skocz,albo kup zyrtec chyba tak to sie zwie

NIE czytaj w necie, bo będziesz znajdowała u siebie te objawy, a rodzinny i tak skieruje do dermatologa.

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:51:24

Spuchło Ci bo rozdrapałaś dlatego.
Nie panikuj wygląda mi to na jakieś zwykłe obtarcie, niepotrzebnie drapałaś ;p
Obserwuj czy staje się mniejsze czy większe :)
Na drugi raz zakup sobie maść z antybiotykiem i zamiast drapania posmaruj
Polecam tribiotic mała saszetka około 2zł

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:53:05

Jutro obowiązkowo leć do rodzinnego. Nie dotykaj. Taki "łańcuszek' krostek może sugerować, że to jest półpasiec.

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:56:14

Cytat
PaniGami
Jutro obowiązkowo leć do rodzinnego. Nie dotykaj. Taki "łańcuszek' krostek może sugerować, że to jest półpasiec.

no własnie o tym samym pomyślałam, więc nie dotykaj bo Ci się rozniesie:P

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 18:56:16

może Cię coś ugryzło... nie panikuj :P pewnie zniknie samo za 2 dni, pij wapno, smaruj np fenistilem. Jeśli miałabyś to tydzień, to wtedy zacznij się martwić, ale i tak nie bardzo :P

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 19:00:08

to liszaj, idz do apteki i poproś o maść od liszai powinno pomóc :)

Dziwna swędząca plama na zgięciu

17 mar 2013 - 19:05:09

Cytat
PaniGami
Jutro obowiązkowo leć do rodzinnego. Nie dotykaj. Taki "łańcuszek' krostek może sugerować, że to jest półpasiec.
Kurczę, teraz sobie przypomniałam,że dwa albo trzy dni temu miałam łańcuszek krostek miałam przy oku (na powiece), strasznie mnie to swędziało, ale zniknęło i teraz pojawiło mi się na zgięciu, pod kolanem... Jutro idę do lekarza, rzeczywiście może być coś nie tak...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Łuszczyca pomocy!!!