Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 20:51:03

Witam. Miałyście ściągany aparat ortodontycznty? Jak to wyglądało? Ja ściągam 25 marca ale moje zęby nie są jeszcze zupełnie proste, więc mam obawy. Czy po zdjęciu aparatu miałyście jakieś przebarwienia i inne rewelacje?

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 20:55:58

Ja ściągałam 2 lata temu płaciłam za samo ściągniecie 600 zł tyle,że w tym miałam wliczoną wkładkę akrylową na noc. Nie miałam śladów bo oni dobrze czyszczą przy ściaganiu aparatu. Dodatkowo mam drucik na dolnej szczece od wewnetrznej strony żeby sie zeby nie przekrzywiły. Ale co Mi po tym. I tak zeby troche zmieniły położenie. Krzywe nie sa ,ale nie sa tez takie jak po zdjeciu aparatu. Ja wyrzuciłam kase w błoto mogłam zrobić co innego z zebami a nie prostowac przez aparat.

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 20:56:43

Serio nie są? Zazwyczaj chyba w trakcie średnio 2-letniego noszenia aparatu proste są już gdzieś po pół roku, a później się 'stabilizują'.
Ale ortodonta na pewno wie co robi

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 20:58:57

a ja tem zamiast aparatu dalam sobie zalozyc na te krzywe korony i jest ok

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:05:42

@ insomnja Tzn są dużo prostsze niż były, w zasadzie moim problemem było tylko stłoczenie, co powodowało, że 2 dolne jedynki na siebie zachodziły. Teraz te zęby są takie "rozjechane", ale może trochę zmienią położenie.
Aha i za ściąganie razem z czyszczeniem i drutem retencyjnym płacę 800zł, nie spodziewałam się, że aż tyle, no ale nie będę teraz szukać po innych ortodontach tańszej opcji. Poza tym na moją ortodontkę nie narzekam, bo widać, że ma fachową rękę i i żadnych problemów nie miałam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 21:09 przez Kalina369.

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:05:52

Ja miałam kiedyś aparat :) Ściąganie go to szybki i bezbolesny zabieg :) Dodatkowo dostałam aparat ruchomy na noc. Po ściągnięciu aparatu nie miałam przebarwień ani pozostałości po kleju, ale u niektórych osób, które nosiły aparat niestety je zauważałam (zależy jak ortodonta to zrobi). Co do tego, że Twoje zęby nie są jeszcze proste, to myślę, że ortodonta to widzi i na pewno nie ściągnie Ci aparatu jak nie będzie dobrego efektu :) Pewnie termin ściągania go się może trochę przesunąć ale warto czekać :)

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:11:51

Po zdjęciu aparatu mam szkliwo zniszczone. Nie da się tego w żaden sposób naprawić. Są jakby delikatne ślady od pierścieni, ale to tylko pod światło widać. Natomiast o wiele bardziej widoczne są ślady po ściąganiu aparatu. Odklejanie zamków,polerowanie zebów spowodowało, że na szkliwie jest mnóstwo rys, szkliwo straciło też połysk, jest matowe. Także radzę uczulić ortodontę jak będzie zdejmować Ci aparat.

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:14:09

po co niszczyć zdrowego zęba koronami...szkoda że niektórzy dentyści patrzą tylko na zarobek ;) jak się tylko da, to zgodnie z etyką zawodową powinno się wykonać leczenie ortodontyczne.
Nie bój się zdejmowania, jeżeli palisz papierosy to możliwe są delikatne przebarwienia ale to przez piaskowanie zejdzie :) Klej mocujący zamki spokojnie ortodonta sobie zeszlifuje i nie będzie widać.
Leczenie ortodontyczne pod okiem specjalisty to jedno - a utrzymać efekty leczenia to już zależy od pacjenta.
ta "akrylowa wkładka na noc" to retainer , którego noszenie zapobiega powróceniu zębom na swoje dawne miejsce. Retainer powinno się nosić ok 10-12h na dobę, więc jeżeli koleżanka wypowiadająca się wcześniej śpi tyle to zazdroszczę :)
wszystko zależy od tego, wiadomo że jeżeli tkanki pracują 2 lata przesuwając zęby to łatwo się odkształcają.
No ale oczywiście pacjent zawsze zwala winę na lekarza, bo co złego to nie on...
samodyscyplina jest najważniejsza :)
pozdrawiam
a no i najważniejsza komunikacja z lekarzem - jeżeli coś Ci dalej nie pasuje to musisz mu powiedzieć :) dobry specjalista nie zrobi Ci krzywdy i wszystkie Twoje uwagi będą dla niego ważne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 21:18 przez perliczka_91.

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:15:41

ja też sciągałam, nosilam aparat ponad 3 lata a efekt marny ;/

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:25:27

Mnie też to wkrótce (mam nadzieję) czeka. Aparat noszę już 2,5 roku górę i 2 lata dół. Ortodontka mówiła, że będzie zdejmowała mi w zeszłe wakacje, później, że w październiku, następnie, że w styczniu, teraz mówiła, że na wiosnę... Ciekawe co jeszcze wymyśli. Mam wrażenie, że celowo robiła tak aby wydłużyć ten okres, np. miałam przerwę między dolną 3 i 4, powiedziała, że nie wie czemu tak się dzieje i jak ona mi się naprawi to już będzie można ściągać aparat, bo góra jest gotowa. Tylko co z tego jak nie zakładała mi na te zęby specjalnych gumek między nimi tylko tak zostawiała swobodnie, przecież wiadomo, że same się nie przestawią te zęby. Dopiero na ostatniej wizycie, tydzień temu to zrobiła, co moim zdaniem powinno zostać wykonane wcześniej. No ale taki pacjent to skarb, przyjdzie, 5 minut i 150 zł jest. Nawet nie spodziewałam się, że moje leczenie będzie tak długo trwało, miałam małą wadę i liczyłam na max 1,5 roku. Już mam dość noszenia tego aparatu...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 21:28 przez Peggy__Brown.

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:29:54

ja mam na dole, noszę niecały rok i też mi ortodontka powiedziała ze za m-c będzie chciała ściągać, bo nie chcę założyć góry, i to będzie powodowało problemy ze zgryzem

sama nie wiem, ogólnie wiadomo jest lepiej, ale spodziewałam się jednak czegoś innego, jeden ząb mam nadal krzywy ( podobno nie da się całkowicie wyprostować ) i przestrzenie w dolnej części zębów ( nie schodzą się niektóre na dole )...qrcze tyle kasy i czuję jakiś niedosyt po dzisiejszej wizycie, a byłam tak optymistycznie nastawiona :(

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:33:19

Cytat
Kalina369
@ insomnja Tzn są dużo prostsze niż były, w zasadzie moim problemem było tylko stłoczenie, co powodowało, że 2 dolne jedynki na siebie zachodziły. Teraz te zęby są takie "rozjechane", ale może trochę zmienią położenie.
Aha i za ściąganie razem z czyszczeniem i drutem retencyjnym płacę 800zł, nie spodziewałam się, że aż tyle, no ale nie będę teraz szukać po innych ortodontach tańszej opcji. Poza tym na moją ortodontkę nie narzekam, bo widać, że ma fachową rękę i i żadnych problemów nie miałam.

wątpię, że jakikolwiek inny ortodonta będzie chciał zdejmować "cudzy" aparat.. oni rzadko się zgadzają na takie przejęcia
a cena 800zł w dużym mieście to standard, też tyle płaciłam

i dziwię sie tym, którym zęby sie powykrzywiały.. hmm, ja od zdjęcia (minął rok) cały czas mam te druciki po wewn. stronie przednich zębów, retainer noszę na noc jak mi sie przypomni i zęby dalej proste..

co do "jakości" zębów po zdjęciu- jak widać to też różnie bywa, moje były super wyczyszczone, żadnych śladów, ekstra białe. niestety teraz pijam za dużo herbaty/kawy i kolor już nie tak fajny a z wybielaniem przy nadwrażliwości nie mogę ryzykować cóż;)

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:35:08

Ja aparat miałam ściągnięty w maju ubiegłego roku. Za ściągnięcie, czyszczenie, drut retencyjny i aparat retencyjny zapłaciłam 600 zł.U mnie tylko na jednym zębie widać lekko zniszczone szkliwo, na 2 zębach trzonowych mam pozostałości po kleju, przebarwień nie mam. Aparat retencyjny noszę cały czas i ściągam go tylko jak jem i myję zęby. U mnie efekt jest bardzo zadowalający. Mój ortodonta zdziałał cuda za co jemu serdecznie dziękuję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 21:37 przez colin225.

Ściąganie aparatu ortodontycznego

18 lut 2013 - 21:36:28

@ Peggy Brown - to Cię naciągała. Ja mam odwrotny problem - na dole noszę 11 miesięcy - za miesiąc mam śiągane. Nie dość, że na razie nie są "perfekcyjne" to boję się, że efekt się nie utrzyma.
@whatsername87 też tak myślę, żę nie będzie chciał przejmować, ale coś mi się wydaje, że w cenniku widniała inna cena, jeszcze pół roku temu, a teraz cóż nie ma cennika. Wiem, że w dużym mieście 800zł to niedużo, czytałam, że jakiś chłopak płacił 2050 w W-wie, ale ja nie mieszkam w dużym mieście. Wiem, marudzę z tą ceną, ale to przez to "zniknięcie" cennika:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 21:43 przez Kalina369.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyjazd do Anglii - ubezpieczenie ?