Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Peggy__Brown
Wzrostu nie dziedziczy się po którymś z rodziców, ze wzrostem jest tak samo jak z kolorem skóry, masą ciała, obwodem głowy. Występuje tu efekt dodawania skutków ekspresji licznych genów nieallelicznych. Takie geny, których efekt fenotypowy się sumuje nazywamy kumulatywnymi.
Niektóre to straszne głupoty tu wypisują aż się czytać nie chce;o

tosz regułkami do 16latki :P
chodzi o to że dziecko dziedziczy 50% genów po ojcu i 50%po matce, ale nie można jednoznacznie okreslić że wrost bedzie srednia wzrostu ojca i matki. Takie cechy o jakich wspomniała wyżej koleżanka zależą od układu kilku genów i przypadkiem jest w jaki sposób ujawnią się one u dziecka.

oj tam, jeszcze Ci urosną, nie przejmuj się :D

ja odziedziczyłam po babci :P mam zupełnie inna figure od moich sióstr i jestem najniższa (poł głowy róznicy)

Cytat
libertadores89
Cytat
Peggy__Brown
Wzrostu nie dziedziczy się po którymś z rodziców, ze wzrostem jest tak samo jak z kolorem skóry, masą ciała, obwodem głowy. Występuje tu efekt dodawania skutków ekspresji licznych genów nieallelicznych. Takie geny, których efekt fenotypowy się sumuje nazywamy kumulatywnymi.
Niektóre to straszne głupoty tu wypisują aż się czytać nie chce;o

tosz regułkami do 16latki :P
chodzi o to że dziecko dziedziczy 50% genów po ojcu i 50%po matce, ale nie można jednoznacznie okreslić że wrost bedzie srednia wzrostu ojca i matki. Takie cechy o jakich wspomniała wyżej koleżanka zależą od układu kilku genów i przypadkiem jest w jaki sposób ujawnią się one u dziecka.

oj tam:D gen, gen alleliczny i niealleliczny, fenotyp, takie pojęcia chyba powinna znać. Ekspresja genu to jego odczytanie i już:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ściąganie aparatu ortodontycznego