Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
oryginal
Cytat
stooprocent
Macie coś takiego , jak ja ?
Czyli co? Pytasz czy tez odziedziczyliśmy cechy rodziców?


faceci tez mogą mieć cycki-w końcu biust w większości składaja sie z tkanki tłuszczowej.
Rozmiar biustu zależy również od ojca (w końcu urodziła go kobieta która miała biust-.-)


Tak o to właśnie pytam.
Cytat
Kusiowa
Jeśli interesuje Cię genetyka polecam 'Genetykę dla studentów medycyny' (czy jakoś tak;p) dr Gerarda Drewy;p a z biustem to jest pewnie tak, że jeśli nie po mamie, to po babci, z któreś strony;) wiele cech dziedziczymy po dziadkach;) jeśli dobrze liczę, masz 15 lat;) w liceum na biologii zaczniecie się uczyć genetyki i wtedy wszystko będzie jasne;)

16 :) Już teraz mam ten temat, wiadomo , że nie zapytam się przy całej klasie i przy chłopakach jak to jest . ;pp



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 19:39 przez stooprocent.

Nie jest powiedziane,że dziedziczymy tylko po rodzicach,mam konkretne przykłady u swoich dzieci-jeden syn odziedziczył kolor włosów po mojej mamie a drugi syn odziedziczył w spadku po prababce piegi/tylko ona miała i moje dziecko jest drugie w całej rodzinie/.

Większość cech dziedziczymy nie po rodzicach, a po dziadkach.
Przyjrzyj się bliżej rodzicom swoich rodziców/
Co do piersi, to w większości składają się z tkanki tłuszczowej i to właśnie decyduje o kształcie i wielkości biustu.
Dziewczyna szczupła /nie chuda/ może mieć duże piersi, bo akurat tkanka tłuszczowa u niej odkłada się w biuście.
Dziewczynę przy tuszy o małym biuście - trudno spotkać.

Jasne - nie jest to regułą, ale jednak.

Przecież nie da się określić kto i co po kim odziedziczy.

Cytat
Annies90
Ja kiedys czytałam że dziedziczy sie ale po dziadkach ;) ile w tym prawdy to nie wiem bo nie studiuje biologii/genetyki

No bo można dziedziczyć po dziadkach, geny są przekazywane przez pokolenia

Cytat
stooprocent


Tak o to właśnie pytam.

Sądze, że każdy dziedziczy cechy rodziców, w końcu to oni nas zrobili. Nawet jak ktoś ma np. "uszy po babci" to dostał je od rodzica który przekazał ten gen.

Jak dla mnie autorka chce po prostu wiedzieć, czy urosną jej cycki a nie"interesuje się genetyką"
Cytat
stooprocent


16 :) Już teraz mam ten temat, wiadomo , że nie zapytam się przy całej klasie i przy chłopakach jak to jest . ;pp
Bo?


Zastanawia mnie to twoje"narządy płciowe po mamie" skoro to plemnik decyduje o płci dziecka, jajeczko ma chromosom X więc nie ma wpływu na to czy będziesz chłopakiem czy dziewczyną.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-18 19:47 przez oryginal.

Cytat
oryginal
Cytat
stooprocent


Tak o to właśnie pytam.

Sądze, że każdy dziedziczy cechy rodziców, w końcu to oni nas zrobili. Nawet jak ktoś ma np. "uszy po babci" to dostał je od rodzica który przekazał ten gen.

Jak dla mnie autorka chce po prostu wiedzieć, czy urosną jej cycki a nie"interesuje się genetyką"
Cytat
stooprocent


16 :) Już teraz mam ten temat, wiadomo , że nie zapytam się przy całej klasie i przy chłopakach jak to jest . ;pp
Bo?

bo głupio byłoby zapytać "czy urosną mi cycki, skoro mamie i siostrom urosły?"

to chyba nie da rady tak dokładnie przewidzieć co odziedziczymy bądź odziedziczyliśmy po danym rodzicu, w większości i owszem, ale ja np. u siebie nie rozumiem dlaczego mając wysokich rodziców i wysokiego brata jestem niska ;p

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Pojęcia nie mam jakie piersi Ci urosną, no ale jakieś na pewno :) Ale nie wiem, bo z genetyki noga jestem.

Cytat
nicolenkaa


bo głupio byłoby zapytać "czy urosną mi cycki, skoro mamie i siostrom urosły?"
No jak zada na takim poziomie pytania...
Można zawsze zapytac po lekcjach, swoją drogą powinna już wiedzieć, że po ojcu tez może odziedziczyć biust(a właściwie to od babci ze strony ojca).

Cytat
19BaMbOoChA90
Cytat
dosmin
Pewnie po babci :) Ja mam biust rozmiaru B a moja mama ma duże C lub małe D :) Okazuje się, że mam bo babci strony taty :)
Nie ma czegoś takiego jak "biust A/B/C/D" no kurrrczaki ..

W sumie to nie da się chyba stwierdzić co po kim odziedziczymy ;)

Tak wiem, jest miseczka A,B,C,D.

łatwo można to sprawdzić za pomocą krzyżówek genetycznych co swojego czasu było moją obsesją:)

Wzrostu nie dziedziczy się po którymś z rodziców, ze wzrostem jest tak samo jak z kolorem skóry, masą ciała, obwodem głowy. Występuje tu efekt dodawania skutków ekspresji licznych genów nieallelicznych. Takie geny, których efekt fenotypowy się sumuje nazywamy kumulatywnymi.
Niektóre to straszne głupoty tu wypisują aż się czytać nie chce;o

Cytat
dosmin
Cytat
19BaMbOoChA90
Cytat
dosmin
Pewnie po babci :) Ja mam biust rozmiaru B a moja mama ma duże C lub małe D :) Okazuje się, że mam bo babci strony taty :)
Nie ma czegoś takiego jak "biust A/B/C/D" no kurrrczaki ..

W sumie to nie da się chyba stwierdzić co po kim odziedziczymy ;)

Tak wiem, jest miseczka A,B,C,D.
Nadal nie łapiesz :I

Cytat
oryginal
Cytat
stooprocent


Tak o to właśnie pytam.

Sądze, że każdy dziedziczy cechy rodziców, w końcu to oni nas zrobili. Nawet jak ktoś ma np. "uszy po babci" to dostał je od rodzica który przekazał ten gen.

Jak dla mnie autorka chce po prostu wiedzieć, czy urosną jej cycki a nie"interesuje się genetyką"
Cytat
stooprocent

Mnie bardzo interesuje dziedziczenie. A to że masz jakieś inne wytłumaczenie to mnie mało co obchodzi ;)

16 :) Już teraz mam ten temat, wiadomo , że nie zapytam się przy całej klasie i przy chłopakach jak to jest . ;pp
Bo?

Hahaha, muszę zapytać mamę, czy odziedziczyłam po niej psiochę. Muszę zrobić porównanie.

Pytania zadajesz na poziomie gimbazy. Ale widzę, żeś szalona gimnazjalistka, więc jakoś to przełknę.

Niestety nie powiem Ci czy odziedziczysz dojki po mamie. Bo może odziedziczysz po prababce. Albo babce. Albo dziadku. Moja mama ma spore, ja mam spore, moja siostra ma małe. Twarz mam podobną do prababki, oczy po matce, stopę mam po dziadku a tyłeczek po babce. Mój syn ma oczy i chód po ojcu, a reszta podobna zupełnie do nikogo (ale chyba ja jestem matką, mam nadzieję :O). Także tego, proste, że nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Przypominam, że pewne cechy poprzednich pokoleń mogą się ujawnić kilka pokoleń później, więc może się okazać, że będziesz miała niektóre cechy praprababki. Uważaj na biologii. A jak Cię coś ciekawi, to zadaj pytanie swojej nauczycielce.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ściąganie aparatu ortodontycznego