Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:47:18

polecam Solcoseryl, jest bez recepty! Moja babcia też mocno się oparzyła aż do mięsa, kilka dni jej smarowałam i z dużej rany został niewielki ślad jak po zadrapaniu. Solcoseryl polecam na różne rany i oparzenia, przyspiesza gojenie i ładnie wybiela

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 13:58:19

Ja kiedyś poarzyłam sobie plecy i pani w aptece poleciła mi okłady żelowe. Już nie pamiętam jak się nazywały,maja różna wielkość, można dopasować do wielkości oparzenia.Mnie bardzo pomogły,nie mam blizny. Najlepiej w aptece poprosic o okłady żelowe, a tam będą wiedzieć o co chodzi.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:08:45

ja byłam bardzo oparzona to było 1, 2 , 3 stopnia nie miałam nawet sutków i brodawek a dziś normalnie wykarmiłam piersia 2 dzieci , pomogla mi w tym maść Dermazin ale teraz występuje pod inną nazwą jest zamiennik pytaj w aptece, tę maść trzeba posmarować na ranę i przykryć jałową gazą jeśli pod ubranie a jeśli się da nakładaj masć i wietrz ranę , nie myj ciepłą wodą tylko w razie konbiecznośći przemywaj riwanolem . wiem co mówię bo byłam bardzo oparzona a lekarze chcieli mi zrobić przeszczep , na szczęście udało się tego uniknąć i dziś nie ma śladu . może zostać ciemniejsza plama przez jakieś 6 miesięcy jeśli będziesz unikać solarium i stosować krem wybielający po wyleczeniu wszystko zniknie . jeszcze warto wziąśc witaminę B oraz E pomagają regenerować naskórek

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:15:00

Nie będziesz miała blizn, na pewno. Spokojnie. Tylko nie drap strupów, jeśli się pojawią. Już 10 tysięcy razy się poparzyłam i nie mam żadnych blizn pooparzeniowych.
Jeśli to nie jest poważne oparzenie, a raczej jest małe, to nic się nie zadzieje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 14:17 przez corkachaosu.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:18:52

Argosulfan
mój nr jeden, niedawno oparzyłam się gorącym klejem z pistoletu, ból nie z tej ziemi pęcherze itd. Poradził sobie z tym oparzeniem bardzo dobrze, ślicznie się wszystko zagoiło a po 3 tygodniach śladu nie ma:)

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:27:38

argosulfan i dermazin maja to samo w skladzie - sol srebrowa
ja jestem staromodna i na oparzenia i inne problemy stosuje balsam szostakowskiego, pomaga najlepiej i najszybciej

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:30:10

Cytat
Betty_Q
Argosulfan - miałam to jak moje dziecko sie oparzylo herbatką. Smarowali go tym tez na chirurgii wiec na pewno jest skuteczny ale nie wiem czy dostaniesz to bez recepty.
tylko i wyłacznie to ,jak pogadasz to sprzeda bez recepty ,ta masc jest z antybiotykiem

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:35:58

ja 2 tygodnie temu oblałam się wrzącą wodą i do dzisiaj wszysko mi zeszło.
ja po2 dniach od oparzenia rane smarowałam zele aloesowym, takim doniczkowym. nie aplikuj na otwarte rany

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 14:45:39

Ja stosowałam jakiś żel nie piankę i pomagała ale nie pamiętam nazwy. Musiałabyś pójść do apteki i zapytać farmaceuty o jakiś dobry specyfik. Z pewnością coś Ci doradzą.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 18:49:06

dziękuje wam:) pójdę do dermatologa to mi przepisze. Bo nie wiecie może czy normalny lekarz tzn rodzinny wystawi mi taką receptę? pytam na zaś jak narazie to mam strasznego doła przez to, jednak czytam,że przejdzie mi, boje się tylko o bliznę :(

zweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 1/5

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 18:54:31

Entil oparzenia
mi pomógł :)

oparzenie wrzątkiem

01 lut 2013 - 11:44:20

Cytat
czandela
Cytat
anula23-23
na takie oparzenie najlepsze jest BIAŁKO nic innego ,wiem z doświadczenia męzus oparzył noge zaraz po tym jak to sie stalo smarował białkiem i nawet bąbelkow nie miał .


Kiedyś właśnie oglądałam program w TV o oparzeniach. Należy oblewać zimną wodą oparzenie, a na sposób z jajkiem eksperci wypowiadali się, że to jakiś mit i nie pomaga.





Ja tam tak nie uważam ,tak jak pisałam wczesniej sprawdzony sposób mam i tego się trzymam.

oparzenie wrzątkiem

01 lut 2013 - 23:39:27

ja polecam sposób domowy ;))

zaraz po oparzeniu, przemyć wodą - ale nie bardzo zimną, po czym miejsce namydlić mydłem i posypać dużą ilością soli. jeżeli będzie szczypać, po prostu zmyć i namydlić tylko.

polecam, wczoraj oparzyłam pół dłoni, dziś został tylko mały pęcherz, gdyż dopiero po 5 godzinach tego spróbowałam.

a sposób ten, znalazłam na przypadkowym forum. ;))

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 2/5

oparzenie wrzątkiem

26 sty 2021 - 09:02:15

Przy takich oparzeniach zdecydowanie polecam krem Octenicare jest tani i skuteczny. Szybko łagodzi podrażnienia i dobrze nawilża skórę.

oparzenie wrzątkiem

02 lut 2021 - 17:30:37

Pokazać oparzenie w aptece i poprosić o najmocniejszą maść na takie rany jaką mają.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Artizia, ceny w aptekach